Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban létezik olyan, hogy...

Valóban létezik olyan, hogy egy bank fel sem mér egy ingatlant, mint hitel fedezet, mondván, hogy falusi ház számukra nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 11:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Simán van ilyen, hogy falusi házat nem fogad el egy bank, de elég sok bank van az országban és biztosan van amelyik elfogadja.


Jellemzően az OTP és a Takarék rugalmasabb ilyen téren.


Amit leírtál az alapján egészen biztosan találsz olyan bankot amelyik hitelezi. Csak a kamat könnyen lehet, hogy magasabb lesz mint ha értékesebb a fedezet, a nagyobb kockázat miatt.

Illetve az értékbecslés is könnyen lehet, hogy kedvezőtlenebb lesz mint szeretnéd.

2021. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát, azért én a bank szempontjából látok itt egy-két problémát:

- közeli rokonok laknak benne... - konkrétan ki? Szüleid? Meg akarod vásárolni a szüleid házát?

- "Hitelképes vagyok, csak a személyi kölcsön, amivel az ingatlan vételárát még ki kell pótolnom lényegesen jobb konstrukcióval vehető igénybe ingatlan fedezettel, mint anélkül. Az ingatlan esetén tulajdonosként funkcionálok."


Értsük úgy, hogy akkor részben tulajdonos vagy abban a házban, és ki akarod vásárolni a megmaradt részt?

Ha hitelképes vagy, akkor miért nem szabadfelhasználású személyi kölcsönt veszel fel, ingatlanfedezet nélkül (gondolom azért, mert így kedvezőbb).


Ha jól értem, arra a lakásra akarsz felvenni személyi kölcsönt, melyben Te is tulajdonos vagy?

Az is lehet, hogy azért nem kapsz hitelt, mert az általad tulajdonolt rész nem fedezi a felvenni kívánt hitelösszeget.

2021. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!