Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban létezik olyan, hogy...

Valóban létezik olyan, hogy egy bank fel sem mér egy ingatlant, mint hitel fedezet, mondván, hogy falusi ház számukra nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
persze
2021. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a ház helyileg falun van, de normális tégla ház. Azér, mert egy ingatlan faluban van már nincs értéke ? Nekem ez abszurd!
2021. júl. 27. 12:03
 3/12 A kérdező kommentje:
*Azért
2021. júl. 27. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs


ezt el kell fogadni


olyan dolog, hogy lehet a haverod rád akar tukmálni egy csajt/pasit, mert szerinte mennyire jó, de neked egyáltalán nem jön be... nem fogsz vele randizni se, mivel nincs értelme időt fecsérelni rá


ugyan ez van itt is, a bank tudja, hogy macera lenne értékesítenie 2 hét alatt jó áron a házat, így nem veszi figyelembe


miv sorban állnak az ügyfelek hitelért, nem fogja az a pár ügyfél veszélybe sodorni az éves tervszámokat

2021. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az sajnos mindegy hogy neked mi abszurd és mi nem, ha egy ingatlan értéktelen, akkor nem fog működni fedezetként

ettől függetlenül természetesen az, hogy faluhelyen van egy ingatlan, még nem jelenti, hogy akkor az értéktelen is

a bankok alapvetően nem arra játszanak, hogy alábecsüljék a fedezetként szolgáló tulajdonodat (mert ha többet ér, akkor több hitelt tudnak adni és többért tudják értékesíteni a fedezetet végső esetben), de ha mondjuk olyan cigánysoron van az egyébként strukturálisan ép ház, hogy az értékbecslőnek lelopják a négy kerekét menet közben, akkor azzal érdemben egy bank sem fog foglalkozni

2021. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A banknál a pénz, Ő szabhatja meg a feltételeket, hogy mikor ad pénzt, ha nem látja értékesnek a házat, akkor nem ad rá pénzt.

Abszurd vagy nem, ez van...


Gyűjtsd össze a házra való pénzt és akkor nem kell azon "puffognod", hogy nem hitelez a bank, akinek amúgy is életed végéig nyögheted a törlesztőrészletet. (ezt utóbbit csak félig komolyan írtam, tudom, hogy nem könnyű, de nem lehetetlen.)

2021. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az ingatlan normális faluban, normális utcában, normális állapotban van. Jelenleg is családi tulajdon, közeli rokonok laknak benne.

Elhiszem, hogy a bank mire megy és neki mi fontos és nem is puffogok. Csupán az a furcsa, hogy az az indoklás, hogy a település titulusa falu. Magával az ingatlannal semmi gond nincs, nem viskó, nincs rossz állapotban, a környék pedig minden szempontból gyönyörű és parádés.

2021. júl. 27. 14:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok mást: a bank a hitelkérelemnél egyáltalán nem is köteles megindokolni, hogy miért utasítja el a hitelt.

Az is csoda, hogy Neked megmondták.

2021. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy másik bankot, vagy hívj fel egy hitelközvetítőt.

Lehetséges, hogy van olyan bank, amelyik elfogadja, de ez szerintem ritkaság.

Egyébként ha jól sejtem, a bank nem ítéli meg jól a hitelképességedet, azért kér ingatlanfedezetet is a hitelhez...necces ám a szüleid házára jelzálogot terhelni, nagybátyámék 60+ évesen így kerültek az utcára.

2021. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hitelképes vagyok, csak a személyi kölcsön, amivel az ingatlan vételárát még ki kell pótolnom lényegesen jobb konstrukcióval vehető igénybe ingatlan fedezettel, mint anélkül. Az ingatlan esetén tulajdonosként funkcionálok.


A kérdésemben is csupán annyi szerepelt, hogy valóban létezik-e, máshogy kérdezve: előfordult-e már valakinél hasonló indok?

Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 27. 15:44
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!