Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadnál a párodnak 400...

Kölcsönadnál a párodnak 400 000 forintot, hogy ne kelljen hitelt felvennie?

Figyelt kérdés
Tudom, ez sokaknak, akik közös kasszát tartanak fenn, talán furán hangzik, hogy mi így vagyunk. Egyrészt vannak közös kiadásaink, amiket felesben fizetünk, másrészt nekem van félretett pénzem, amihez viszont nem nagyon nyúlok, vésztartalék. Párom se nagyon tud róla, és nem is tervezem előtte felfedni a nagyságát, se közösbe rakni. Most kiderült, hogy SOS-ben be kéne fizetnie 400 ezer forintot, mert annak idején nem igazolta számlákkal egy állami támogatás lakáscélú felhasználását (baromira nem jó a pénz kezelésében). Egyszer már adtam kölcsön neki ilyen probléma miatt, de az csak 150 ezer volt. Szerintetek mit tegyek? Ti adnátok neki kölcsön ennyi pénzt, hogy majd havonta visszaadogassa? Így is vissza kéne fizetnie, de legalább banki kamat nem lenne.

2021. febr. 20. 17:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
2021. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha így hisztizik, akkor szerintem hagyd, oldja meg maga.

Azt azért tudatosítsd benne, hogy azzal, hogy nem vesz erről tudomást, csak rosszabb lesz és mivel közösen éltek, ez téged is érint, a közös terveknek árt.

Nővérem amúgy pont így viselkedett egy bliccelés után kiszabott bírsággal. Nem lett jó vége a "nemérdekel" - nek.

2021. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a páromnak igen. De ő az én párom, tudom ki ő :)
2021. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg ennyi pénz már nem illeték mentes."


Mi van? Ez kölcsön, nem ajándék. Tehát "visszafizetési kötelezettsége" lenne a párjának. Semmiféle illetékvonzata nincs, és adóvonzata sem. :)


Mondjuk a párod hozzáállása miatt már tuti, hogy nem adnék neki. Láthatóan Te jobban akarod megoldani a gondját, mint Ő maga. Ez egy figyelmeztető jel!!

2021. febr. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!