Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadnál a párodnak 400...

Kölcsönadnál a párodnak 400 000 forintot, hogy ne kelljen hitelt felvennie?

Figyelt kérdés
Tudom, ez sokaknak, akik közös kasszát tartanak fenn, talán furán hangzik, hogy mi így vagyunk. Egyrészt vannak közös kiadásaink, amiket felesben fizetünk, másrészt nekem van félretett pénzem, amihez viszont nem nagyon nyúlok, vésztartalék. Párom se nagyon tud róla, és nem is tervezem előtte felfedni a nagyságát, se közösbe rakni. Most kiderült, hogy SOS-ben be kéne fizetnie 400 ezer forintot, mert annak idején nem igazolta számlákkal egy állami támogatás lakáscélú felhasználását (baromira nem jó a pénz kezelésében). Egyszer már adtam kölcsön neki ilyen probléma miatt, de az csak 150 ezer volt. Szerintetek mit tegyek? Ti adnátok neki kölcsön ennyi pénzt, hogy majd havonta visszaadogassa? Így is vissza kéne fizetnie, de legalább banki kamat nem lenne.

2021. febr. 20. 17:42
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk, én vagyok a nő, ő a férfi
2021. febr. 20. 22:12
 12/34 anonim ***** válasza:
25%
Igazából ennek semmi jelentősége szerintem.
2021. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Tudom, csak azért írtam, mert nem csak a nők bánhatnak rosszul a pénzzel, egy sztereotípia alapján.
2021. febr. 20. 22:19
 14/34 anonim ***** válasza:
50%
Igen ez igaz teljesen. Nem nemtől függ ez.
2021. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen adnék neki.
2021. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
39%

A kapcsolat mélységétől függ. Konkrétan azt kell végiggondolnod, ha nem fizeti soha vissza, utólag megbánnád-e. Mert ez is benne van a pakliban.


Házasság ide, házasság oda, én is külön kasszán vagyok a párommal. Ebben hasonlóan gondolkodunk, mert nem látott benne kivetnivalót. 16 éve élünk együtt.


Véleményem szerint, ha időnként nem mondok neki nemet anyagi dolgokban, sok mindenünk úszott volna. Hiteleket nyögnénk, stb.


A mi "vállalkozásunk" úgy üzemel, hogy én vagyok az, aki megmondja, hogy mit és hogyan csináljunk, Ő pedig megvalósítja azt. Mi ebben vagyunk így együtt jók.


Ha valaki csak azért vesz 40 dkg szalámit, mert "ciki" belőle 15 dkg-t kérni, attól el kell venni a pénztárszekrény kulcsát. :)

2021. febr. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Szerintem még az is jobb ha elszúrja a pénzt minthogy a rohadt bankárok élősködjenek rajtatok.
2021. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%

A szó szoros értelmében mi is külön kasszán vagyunk, ugyanakkor a közös gondolkozás így is elengedhetetlen. Vagyis fizikailag érkezhet két helyre a pénz, a megtakarítások mértékéről, azok költéséről közösen kell dönteni.

Ha valamelyik fél nem tud bánni a pénzzel, az még egy kis plusz afelé, hogy a másik korlátot adjon a költéseinek.

Az én férjem is nulla pénzügyi tudással és tudatossággal érkezett a kapcsolatunkba. Folyt ki a kezei közül a pénz, mert csak egy kis ezt is megvett, meg csak egy kis azt is. 1,5 év volt nagyjából mire megértette, hogy ha velem tervez ez nem oké és nem azért mert igényt tartok a pénzére, hanem mert ezzel a hozzáállással sosem jutunk egyről a kettőre. Nem oké, hogy csak én hozok áldozatokat a céljainkért. Azóta közös az út, sokat fejlődött, de nagyjából negyedévente még mindig szembesíteni kell feketén-fehéren a számokkal (értsd: sokat költünk hülyeségekre).

Szóval... szó nélkül adnék neki, hiszen az ő pénzügyei rám is kihatással vannak, ha komolyan tervezünk együtt. Ugyanakkor a helyedben jobban beleártanám magam a közös pénzügyekbe. Szerintem egy komoly kapcsolatba nem fér bele két teljesen különböző pénzügyi kultúra, a pénzdugdosás és a titkolózás.

2021. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%

Elvonatkoztatva a kérdésben foglalt részletektől, az alábbiakat mérlegelném a saját esetemben:


1. Milyen a kapcsolatom minősége, mélysége, múltja és jövője?

2. Mire kell a pénz(em)?

3. Eljátszotta-e már a bizalmamat ilyen téren, és mit várhatok tőle?

4. Nekem mekkora összeg ez a 400 000 Ft?

2021. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ott tart a dolog, hogy nem hajlandó megbeszélni, mi legyen, még velem kiabál meg veszekszik, amiért le akartam ülni vele mérlegelni a lehetőségeket és megmondani, hogy tudok neki segíteni. Nem akarja befizetni a tartozást, tagadásba menekül. Elég kiábrándító, hogy még nekem kell könyörögnöm jb hogy segíthessek.
2021. febr. 21. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!