Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadnál a párodnak 400...

Kölcsönadnál a párodnak 400 000 forintot, hogy ne kelljen hitelt felvennie?

Figyelt kérdés
Tudom, ez sokaknak, akik közös kasszát tartanak fenn, talán furán hangzik, hogy mi így vagyunk. Egyrészt vannak közös kiadásaink, amiket felesben fizetünk, másrészt nekem van félretett pénzem, amihez viszont nem nagyon nyúlok, vésztartalék. Párom se nagyon tud róla, és nem is tervezem előtte felfedni a nagyságát, se közösbe rakni. Most kiderült, hogy SOS-ben be kéne fizetnie 400 ezer forintot, mert annak idején nem igazolta számlákkal egy állami támogatás lakáscélú felhasználását (baromira nem jó a pénz kezelésében). Egyszer már adtam kölcsön neki ilyen probléma miatt, de az csak 150 ezer volt. Szerintetek mit tegyek? Ti adnátok neki kölcsön ennyi pénzt, hogy majd havonta visszaadogassa? Így is vissza kéne fizetnie, de legalább banki kamat nem lenne.

2021. febr. 20. 17:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván függ a kapcsolat milyenségétől, meg attól, hogy mennyire nélkülözhető számodra ez az összeg, de ha együtt éltek és régóta együtt vagytok, akkor szerintem ez sima.
2021. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
14%
Ez eleve nem jó. Csak a közös számla működőképes.
2021. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Kölcsön adjak,annak akivel egy ágyban alszok,reggelente neki köszönök először .

Ismeretlen számomra,mikor a büdös zoknink is közös ?

2021. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
48%
Én igen. Mi sem vagyunk közös kasszán, hanem a költségeinket pontosan nyilvántartva elszámolunk egymással, többnyire felesben, bizonyos dolgokat csak egyikünk vagy másikunk visel. Így mindegy ki mikor mit fizet ki ténylegesen, mert az egymással szembeni követeléseket és tartozásokat egy “elszámolási számlán” vezetjük. Eleinte pénzügyileg is rendeztük a nettó egyenleget havonta, de most már csak igyekszünk minél alacsonyabban tartani. Ha hitelre lenne szüksége, akkor adnék, az is megjelenne az elszámolásunkban mint az én követelésem vele szemben, a következő jópár bevásárlás majd az ő bankkártyájával lesz, mikor pénzhez jut.
2021. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
19%

Biztos hogy nem, kifejtem miert:

1. 2 ilyen embert ismerek akik "nem tudnak banni a penzzel", na most ok imadnak ezzel mentegetozni.

Amint penzhez jutnak (pl. fizetest kapnak), vesznek maguknak valami baromsagot, egy kis szorakozas a haverokkal, 1-2 tippmix szelveny, egy kis kaszino, 2 het mulva mar konzervre se telik, aztan hivogatjak a haverokat egy "20-asert fizuig" mert az asszonynak meg veletlenul se valljak be.

Gondolom a kerdezo no, a parja ferfi es a 30+-os korosztaly kepviseloi vagytok, illene felnoni a parosnak, ehhez hozzatartozik az is hogy az ember tudja mire es hova szorja el a sajat penzet

Az nem derult ki hogy nalatok mit jelentenek a kozos koltsegek, mozit, ettermet vagy egyutt eltek es egyutt fizetitek a szamlakat, miota vagytok egyutt, miota ismered stb. de szerintem annyira nem lehet komoly a dolog ha ezt itt kell megkerdezned

2. Biztos hogy tudja hogy van penzed, egyszer mar kisegitetted 150-nel, most 400 kell, ha ezt kifizette (ha tenyleg kifizeti es nem tunik el) akkor majd jonnek a millios tetelek.

Nem mondom hogy valoban egy lehuzos atveros emberrel vagy egyutt, egyszer mindenki hibazik, megcsuszik es ki kell segiteni de amikor kezd rendszert csinalni belole akkor az legyen gyanus, plane ha tobb es tobb kell. Nekem ugy tunik hogy probalgatja a hatarokat.

Szerintem ezt melyen belul te is pontosan tudod csak nem akarod magadnak bevallani es megkockaztatni hogy esetleg rovid idon belul elhagy es megint egyedul maradsz

2021. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
28%

A bankárok gazdagodjanak rajtatok vagy se?


Szerintem elég egyértelmű.

2021. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
21%
#5 Miből gondolod h a kérdező a nő. Én pont fordítva feltételeztem. A nők nem tudnak bánni a pénzzel. Legalábbis az én családomban.
2021. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagytok házasok, hiszen csak a párodról beszélsz. Ilyenformán érthető a külön kassza.


Én adnék kölcsön.

2021. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%
Simán kifizetnem.
2021. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
61%
Ha ő életem értelme akkor persze egyértelmű. De az ilyen pénzt el verős nőket én se szeretem. Mondjuk ha ilyen lenne nem lenne a párom, szóval igen adnék. Ez amúgy se olyan nagy összeg. Mondjuk nem is kevés de azért mégse milliók.
2021. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!