Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek fel hitelt, hogy a...

Vennétek fel hitelt, hogy a párotok kifizesse belőle az adósságát?

Figyelt kérdés

A páromat mikor megismertem munkanélküli volt, tartozásai gyűltek össze szép nagy számban. Most már talpra álltunk, mindketten külföldön dolgozunk és jól keresünk. Azonban a fizetése nagy része a hitelek kifizetésére, behajtó cégeknek megy. A Faktoringnál van 8 millió tőke tartozása, ami kamatokkal a duplája. Nem tudja csak részletekben fizetni, de így sose lesz vége. A hitelt nem tudja kiváltani kedvezőbbre, mert khr listán van.


Szeretnék neki segíteni, bár erről a megoldásról hallani se akart mikor említettem neki. A nevemre vennék fel szabad felhasználású hitelt, amit odaadnék neki, hogy ő kifizesse a sajátját. Utána helyettem fizetné a részleteket. Így nem húzná le a faktoring a nagy kamattal.


Lehet erről a kölcsönről hivatalos szerződést írni?


2020. máj. 10. 00:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak elkeseriteni de 3-5 millióból ha még a vakolas előtt vagy semmit se haladtok előre, tapasztalat. Idén csináltam albérletnek kecot pontosan tudom a számokat.


Mint leírtam ha a házat adja fedezetének akkor mehet különben nem mert a barátod brutálisan sötét a pénzügyekhez és nagyon felszínes, ezt megteheted erte de többet nem.

2020. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
85%

A pasid hülye. De teljesen.


Jah, és csak úgy szólok, hogy ha kinti fizuból havi 100at tudtok félretenni, akkor felesleges ott lenni. Ennyit itthon is lehet.

2020. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
93%
Tévedsz, a történetben nem a pasi a hülye!
2020. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
18%
Jah szokásos naiv 20-on éves lány a 45 éves palijával.
2020. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
50%
Jogos, 33, igazad van
2020. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
81%
Arra sem lehet alapozni, hogy úgyis minden rendben lesz és sosem lesz vége. Nem tudhatod. Éppen ezért nem vesszük általában a nyakunkba más tartozását. Lehet hogy happy end lesz és akkor minden jó. De az is lehet, hogy egyedül maradsz más adósságával, aztán lehet sírni. Nagyon nem jó a pénzügyekben a hozzállásotok. Nagyon jól kerestek, még is szegények vagytok, mint a templom egerei. Lebeszélni úgysem tudunk, hát akkor... sok szerencsét! :)
2020. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
81%

A kérdező nem a véleményeteket kérdezte, hanem önigazolást vár.

Dicsérjétek meg, akkor nyugodtan fog aludni. Mást innen úgysem tehetünk.

2020. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Nyilván fel fogsz neki venni hitelt, én is felvennék a páromnak ha szükség lenne rá. DE! Legyen biztosítékod! Mivel adóstársként nem tud beszállni ezért írassa a házat a te nevedre. Ki tudja mit hoz az élet. Ha szétmentek akkor ott marad a nyakadon több millió hitel amit nyöghetsz egyedül.
2020. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Ebből könnyű kijönni:

1. ház elad

2. hitel megszűnik

3. mivel megszűnik a 40%-os kamatozású hiteletek, több pénzt tudtok félretenni

4. 8*2=16m a hitel, ennek a kamata évi 6,4mFt ez mehet megtakarítási számlára, vagy MÁP-ba (amelyik többet fizet), hogy kamatozhasson

5. az eddigi hitelfizetésre (a kamaton felüli) fordított összeg szintén mehet megtakarítási számlára

6. nem feledkezve meg arról, hogy ez a gyűjtőszámla közös legyen és a másik nélkül se te, se ő ne tudja felvenni

9. évi 8-9mFt-nál járunk, gondolom még pár évet tervezitek, hogy nem jöttök haza, ez alatt gyűjtögettek

10. vesztek egy kész házat, nem az ő nevére, hanem közös tulajdonba VAGY!!! szétváltok és elosztjátok a pénzt

11. GOND LETUDVA

2020. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
63%
De utolsó ez (se) nem jó megoldás... olvass vissza. :D
2020. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!