Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek fel hitelt, hogy a...

Vennétek fel hitelt, hogy a párotok kifizesse belőle az adósságát?

Figyelt kérdés

A páromat mikor megismertem munkanélküli volt, tartozásai gyűltek össze szép nagy számban. Most már talpra álltunk, mindketten külföldön dolgozunk és jól keresünk. Azonban a fizetése nagy része a hitelek kifizetésére, behajtó cégeknek megy. A Faktoringnál van 8 millió tőke tartozása, ami kamatokkal a duplája. Nem tudja csak részletekben fizetni, de így sose lesz vége. A hitelt nem tudja kiváltani kedvezőbbre, mert khr listán van.


Szeretnék neki segíteni, bár erről a megoldásról hallani se akart mikor említettem neki. A nevemre vennék fel szabad felhasználású hitelt, amit odaadnék neki, hogy ő kifizesse a sajátját. Utána helyettem fizetné a részleteket. Így nem húzná le a faktoring a nagy kamattal.


Lehet erről a kölcsönről hivatalos szerződést írni?


2020. máj. 10. 00:23
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Ha hagyom, hogy a fakroringnak törlessze a hitelt, akkor 16 milliót kell visszafizetnie. Ha én átvállalom, akkor a 8-ból lesz kb. 9m mikor kifizettük. Ha közös a háztartás akkor az a 7-8 millió forint nekem is hiányozni fog, nem igaz?
2020. máj. 10. 12:05
 12/41 anonim ***** válasza:
82%
Mégcsak nem is férjed, mi közöd van neked az adóságához, csak aztán nehogy kellemetlen meglepetés érjen.
2020. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
95%

"gyerek tartásdíj, rezsi..stb.

...

Vett házat és onnan van a 8 millió tőke tartozás."

Aha, akkor itt valami nem stimmel.

Volt egy nő, gyereket csinált neki, házat vett neki, gondolom elváltak, mert anélkül nem fizetne gyerektartást, meg te nem élnél vele.

Akkor a hitelintézettel le kell boltolni, hogy vigyék a lakást, és lehet kezdeni az új életet.

2020. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
A volt párjának, akitől a közös gyerek van ehhez semmi köze. A házat és a hitelt válás után vette fel a párom. Az ő nevén van minden.
2020. máj. 10. 12:18
 15/41 anonim ***** válasza:
94%
Adja el a házat. Minek, ha albérletet is fizettek?
2020. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Albérletben élünk kint, a ház Magyarországon van. Szeretnénk majd hazamenni.
2020. máj. 10. 12:43
 17/41 anonim ***** válasza:
81%

Akkor majd vesztek utána. Együtt. Oldja meg ő.


Téged itt csúnyán át akarnak verni.

2020. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%

Tehát te fogsz hitelt felvenni hogy kifizesd a házát???

Az ő nevén lesz,neked semmi közöd sem lesz hozzá jogilag hiszen nem vagy a felesége, tulajdonképpen egy szerető vagy.

Ha mindenképpen fizetni akarod a "párodnak" a házat akkor a ház legyen mindkettőtök nevén, különben ne lepődj meg miután fizetted hitelét repülsz mint huzat, rosszindulat nélkül is bármikor vége lehet és semmi se fog járni.


Én szóltam

2020. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, ezért szeretnék valahogy hivatalos úton kölcsön adni neki. Egyébként nem gondolom, hogy ha külön megyünk ezt megtenné velem. Ő mondta, hogy nem fogad el tőlem pénzt, én adnék, nem kérte.
2020. máj. 10. 13:06
 20/41 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem fogad el pénzt, akkor hiába erőlködsz.

Az meg nettó hülyeség, hogy aki sokat keres, sokat költ. Akinek nincs esze, az költ sokat.

2020. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!