Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kezes vagyok jelzáloghiteln...

Ha kezes vagyok jelzáloghitelnél, az adós nem fizet, engem felszólítanak s elkezdem fizetni, tulajdonrészes leszek, lehetek az ingatlanban, vagy csak kifizetem az adósságát s a teljes ingatlan immár tisztán az adós tulajdonában marad?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak kifizeted az adósságát, az ingatlan az övé marad. :)
2013. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha adóstárs vagyok, nem pedig kezes, akkor változik a helyzet?
2013. nov. 5. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor sem változik a helyzet.

Polgári perben kérhetsz későbbiekben kártérítést az adóstól, de gondolhatod, ha a bank, akinek van egy egész behajtási csoportja nem tudott pénzt kicsikarni az adósból neked mennyi esélyed lesz...

2013. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha az adósság ráterhelődik a tulajdoni lapra, vagy hogy az már elég nem?
2013. nov. 5. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:

???


Már a kérdést sem tudom értelmezni. Egy jelzáloghitelnél a "tartozás" jelzálog formájában már az első pillanatban ráterhelődött az ingatlanra. De a banknak nem kell az ingatlan, elsődlegesen pénz kell neki. Amíg van, aki fizessen nem fognak árverezni.

2013. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha a tartozást más fizeti akkor előbb utóbb lekerül a banki jelzálog a tulajdoni lapról. A másodkérdés az volt, hogy ha valaki valamilyen módon kifizeti helyette az adósságot akkor jogot tud e formálni erre az összegre. Pontosabban milyen mód az amivel jogot tud formálni s nem kidobott pénzt lesz.


Úgy is fogalmazhatnék, hogy kezes perelhet e azért az összegért amit kezesként fizetett? Vagy adóstárs perelhet e? Ha nyertes per van akkor az összeg akár a tulajdoni lapra is ráterhelhető, a kérdésnek ez a része a legegyértelműbb, ez az összeg teljesen független a bank felé mutatott tartozástól... De a pontos megfogalmazást a hozzáértőkre bíztam annak nincs sok értelme hogy én pontosan megfogalmazva találgassak. Egyszerűbb lenne ha a találgatásaim helyett azt a megoldást írnák le a hozzáértők ami működik is, nem?

2013. nov. 6. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Leírtam már neked a választ a 3. hozzászólásban, hogy polgári per keretein belül lehet kártérítési pert indítani, ha te vagy a kezes és te fizetted ki a tartozást.


Elvi síkon persze, miután 4-5-10 év után megítélik a tartozás jogosságát ráterhelhető az ingatlanra (nem általad, hanem a bírósági végrehajtó által!). De őszintén, akinek 4-5-10 év nem elég, hogy kimenekítse az összes vagyonát más nevére az egy balek.


Tehát csak neked a szakszerű válasz:


Igen, lehetséges. Csak a gyakorlatban elég esélytelen.

2013. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelzáloggal terhelt ingatlant nem tud kimenekíteni. Én úgy tudom ma már közjegyző által 3 hónap alatt megvan ilyesmi. Vagy az más?
2013. nov. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!