Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim 20 milliónyi adósságát...

Szüleim 20 milliónyi adósságát nekem kell majd fizetnem, mint örökös?

Figyelt kérdés
anyám és apám 10 év alatt kb 20 millió kifizetetlent bankhitelt halmzotak fel, ami kamatokkal együtt mára már hihetetlen összegekre rúg. apunak nincsen vagyona, nincs mit elvegyenek tőle, évek óta nem fizet, a fizetését levonják, de mást nem tudnak csinálni. ekkora adósságot élete végéig nem fog tudni visszafizetni. jogi fórumokon mindenhol azt írják: adósság öröklése: lehetséges, úgy, hogy öröklöm a házat, pl, autót, és az adósságot is. az örökségről ha lemondok, a házat viszik, eladja a bank, fedezi a kárát, de ha még mindig fent marad tartozás, nem térül meg az egész, azt a bank leírja veszteségként. ügyvédem is ezt mondta. hogy csak az örökségem erejéig felelek a szüleim adósságáért. van itt hozzáértő? mire számíthatok? ti jártatok már úgy, hogy szüleitek örökségéről lemondtatok, hagytátok hogy vigye a bank, de még így sem térült meg a tartozás összege, és fizetésre köteleztek titeket?

2013. nov. 27. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Olyan nincs. Ha lemondtál az örökségről akkor lemondtál az örökségről. A javakról IS és a tartozásokról IS!


Jól mondták neked, ha az adósság magasabb, mint az örökölhető összeg akkor visszautasítod az örökséget és kész, se adósság se semmi más. Azt neked kell mérlegelned, hogy megéri-e elfogadni az örökséget vagy inkább visszautasítod.

2013. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, csak gyakran hallom az ellenkezőjét. de nem tudom elképzelni, hogy ha kiskorú voltam, mikor felvették a hiteleket, kislány, én nem tehetek róla hogy felvették, már hogyan is hajthatná be rajtam a bank? az örökség egy kb 15 milliót érő ingatlan lesz. le fogok róla mondani.
2013. nov. 27. 08:03
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Tartozást nem lehet örökölni: legrosszabb esetben is csak az örökség erejéig felelsz, tehát nem kapsz semmit.


Ilyen esetben akár vissza is utasíthatod az örökséget. (És nem "lemondasz róla"!!! Az más, ezt jó lenne már végre felfogni!!!)

2013. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már így alakult jó alaposan kipakolnám, leszereltetnék minden ami a házban van, még az ajtókat és ablakokat is és eladnám. A banknak meg maradnak a csupasz falak és a kert.
2013. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Így igaz! Nem lemondani kell az örökségről, hanem visszautasítani, -a hagyatéki eljáráskor! Ehhez jogod van!

A hitelező meg csináljon vele amit akar!

2013. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha már így alakult jó alaposan kipakolnám, leszereltetnék minden ami a házban van, még az ajtókat és ablakokat is és eladnám. A banknak meg maradnak a csupasz falak és a kert."


Hát, egyrészt örülök, hogy nem te vagy az adós. Aztán annak, hogy nem én vagyok az, aki beletettem a pénzemet abba, hogy neked otthonod lehessen. Végül annak örülök, hogy nem ismerlek, és hogy a gyerekeim értékrendjére és jellemére nem leszel hatással.

2013. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!