Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A devizahitelesek adósságát...

A devizahitelesek adósságát miért hárítják át a hitelt fel nem vevőkre? Miért kell megsegíteni a hiteleseket az ország romba döntésével?

Figyelt kérdés

Eleve elítélem a hitelezést, mert az ember csak abból éljen amit megkeres. Meg nem keresett pénzt ne akarjon elkölteni. A hitelek 99%-a hü*lyeségekre lett felvéve (autó, tv, házimozi, nagyobb lakás, ingyom bingyom) (tisztelet persze a nagyon kevés 1%nak).


Annak idején a bankok szerződési feltételei eléggé egyértelműek voltak. Mégis sokan felvették a hitelt meggondolatlanul, hülyes*égekre, ráadásul irreális törlesztőval (havi 100e? noooormális?).


Erre most az állam (így az összes adófizető, többek között én is, akinek soha nem volt hitele) átvállalja a bedőlt hitelesektől az adósságot. De miért? Igenis tanulják meg a saját bőrükön. Most megsegítjük őket, megint ez lesz. Ráadásul ez az országot még nagyobb adósságba sodorja feleslegesen...


Szóval miért kellett ezt a lépést megtenni?


2011. dec. 16. 21:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek veled kérdező! Senkit ne az én pénzemből segítsenek ki! Mellesleg ennek a segítésnek rossz üzenete van! Azt látja a sok hiteles, nem baj ha nem fizetünk, majd az állam segít.
2011. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
32%
Azért, mert nem szabad hagyni, hogy a hülyék kihaljanak, különben nem lesz kinek szavazni.
2011. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészről maximálisan egyetértek veled, kell hogy lássák az emberek, hogy a tetteiknek következménye van.

Másrészről viszont szerintem végig lett ez gondolva, mert ha most ez a sok ember elvesztett volna mindent, hosszú távon az sokkal többe került volna az államnak az esetleges segélyek, bevételkiesés, gdp csökkenés miatt.

2011. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Azé' mee' sötét vagy, mint egy pár rendőrcsizma.


1. Devizahitelt, jelzáloghitelt elsősorban lakásra vettek fel az emberek.

Neked talán hülyeség, hogy van hol lakniuk, nekik nem.

2. Most, tehát írd és mondd: MOST lett jobb annak a törlesztőrészlete, aki forinthitelt vett fel. Egész eddig kevesebbet kellett visszafizetni, ha devizában vette fel ugyanazt az összeget.

3. Nem százezres törlesztőt vett fel, hanem pl. 45 ezrest. Csak azóta "enyhén" semmit nem ér a forint, "bóvlik" lettünk, és a többi.

Gondolj bele, ha vett egy plazmatévét, hogy pi.csába fizetne már egy 90 ezres tévére havi százezret évekig?!?!?!

4. SENKI nem vállalja át az adósságot. Egyrészt, az adós egy összegben törleszt. Mivel a bank még így is bőven jól jár. Lásd: 2010-ben sehol a világon nem termeltek annyi hasznot a bankok (százalékban), mint Magyarországon. Amíg az USA-ban sorra mentek csődbe, nálunk százmilliárdos nyereséget vittek ki az országból.

Másrészt: pár évig kevesebbet fizet a hiteles, addig a különbözet gyűlik egy számlán, kamatostól. No ebből engedik el a negyedét...Nem te, nem az adófizetők, hanem a BANK.

5. A devizahitelekkel nincs semmi baj. A baj az, hogy egy frank 250 forint, egy euró 305 forint, magyarán semmit nem ér a magyar fizetőeszköz.

Mivel forintban kapod a fizetésed, a beszállítóknak minden importtermékért devizában fizetnek, így észre fogod venni a boltban, hogy nőttek az árak, látod a benzinkúton, hogy nőtt a benzin ára, stb.

Legfeljebb a sötét kis fejeddel nem tudod összerakni a tényeket, hogy egyedül kikövetkeztesd, mi okból.

Viszont az a rossz hírem van, hogy devizahitelesek ide, törlesztőrészletek oda: MINDENKI a bőrén fogja tapasztalni a forintgyengülést.

Az E-On francia, a GDF Suez se épp magyar, hogy mást ne mondjak, de enni és öltözködni még nektek is kell.


Ilyenkor sose tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek. Az a szomorú, hogy úgy lehet valaki választópolgár, hogy a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában, azt tudja szajkózni, amit a legtöbbször hall a tévében.

2011. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"

1. Devizahitelt, jelzáloghitelt elsősorban lakásra vettek fel az emberek.

Neked talán hülyeség, hogy van hol lakniuk, nekik nem.

"


A legtöbb sztori amit én hallok, az nem arról szól, hogy nem volt hol lakniuk. Volt, ráadásul sok esetben nem is albiban. Csak éppen "jaj de jó lenne már eggyel nagyobbba költözni" és akkor szépen felvettek 10 milliós összegeket lakásra. Pedig volt hol lakniuk! De ha nincs, akkor lehet albiban lakni ahogy én is!


És ne mondd már hogy autóra nem vettek fel devizahitelt. Elfogadnám én azt az autómennyiséget, ami devizahiteleseknél van kint.... Elég csak ránézni a HAHU kínálatára hány "hitelátvállalással" szöveg van kint...

Most már több parkolház van tele csak a hitelesektől lefoglalt autókkal. Ezek a lefoglaltak, nem is az összes!



"

2. Most, tehát írd és mondd: MOST lett jobb annak a törlesztőrészlete, aki forinthitelt vett fel. Egész eddig kevesebbet kellett visszafizetni, ha devizában vette fel ugyanazt az összeget.

"


Persze, egyértelmű. Kisebb kockázat mellett alapból több törlesztő (HUF), vagy nagyobb kockázat mellett kevesebb (CHF). Sokan KOCKÁZTATTAK! mert a CHF-et választották, mert akkor óccsóbb vót! De ott volt (és lehetett sejteni) hogy a CHF fejlebb fog menni, vagyis növekedni fog a törlesztő! Ok, azt nem lehetett sejteni hogy ilyen mértékben. De a növekedés egyértelmű volt.

Így jártak, nem jött be. Sajnálom. Én is kockáztatok, de ha bukom, senki nem segít ki, pláne nem az állam...



"

3. Nem százezres törlesztőt vett fel, hanem pl. 45 ezrest. Csak azóta "enyhén" semmit nem ér a forint, "bóvlik" lettünk, és a többi.

"


Hát 45e is k* sok. Én 55-öt fizetek az albimra. Akkor miről is beszélünk? Törlesztőre szerintem max a fizu 10%át lehetne költeni. Átlagos 150e-s fizunál a 45 akkor is majd a harmada, még így is irreális. És amúgy a 100e-s törlesztőt nem egy, nem kettő embertől hallotam, hanem jóval többtől! De egyébként ez is kijön: 4millás autó, hitelre az lesz mondjuk 6 milla. Mondjuk 5 év alatt az évi majd 1 milla, az havi 100. Hoppá.


"

Gondolj bele, ha vett egy plazmatévét, hogy pi.csába fizetne már egy 90 ezres tévére havi százezret évekig?!?!?!

"


Úgy hogy nem csak tv-t vett, hanem mindent "me karácsony van". Terepjárót, meg kisf*omat, mindent...

"Nem jó már a régi bútor, le kell cserélni". Bumm még 400e. Hallottunk olyanról hogy hitelspirál? Nem egy, nem két ember van benne. A hitel spirál nem magától alakul ki!



"

4. SENKI nem vállalja át az adósságot. Egyrészt, az adós egy összegben törleszt. Mivel a bank még így is bőven jól jár. Lásd: 2010-ben sehol a világon nem termeltek annyi hasznot a bankok (százalékban), mint Magyarországon. Amíg az USA-ban sorra mentek csődbe, nálunk százmilliárdos nyereséget vittek ki az országból.

Másrészt: pár évig kevesebbet fizet a hiteles, addig a különbözet gyűlik egy számlán, kamatostól. No ebből engedik el a negyedét...Nem te, nem az adófizetők, hanem a BANK.

"


Igen, és akkor a mostani bejelentés, hogy a veszteség megoszlik a szereplők között miről szól? Amúgy az elmúlt pár hónapban többek között pontosan azért esik a FT, mert a kormány szembe megy a bankokkal (éppen a végtörlesztés miatt). Emiatt csökken a bizalom, a befektetők vonulnak ki, romlik a megítélés, rosszabb feltételekkel kapunk hitelt, és lám már ott is vagyunk, hogy nőtt az államadósság!


"

5. A devizahitelekkel nincs semmi baj. A baj az, hogy egy frank 250 forint, egy euró 305 forint, magyarán semmit nem ér a magyar fizetőeszköz.

"


Ez tény, ettől mindenki szenved, nem csak a hitelesek, mindenki. De aki hitelt vett vissza, fizesse szépen ki magától, ne az államadósságra terheljék rá (még csak közvetetten sem!).


"

Mivel forintban kapod a fizetésed, a beszállítóknak minden importtermékért devizában fizetnek, így észre fogod venni a boltban, hogy nőttek az árak, látod a benzinkúton, hogy nőtt a benzin ára, stb.

Legfeljebb a sötét kis fejeddel nem tudod összerakni a tényeket, hogy egyedül kikövetkeztesd, mi okból.

Viszont az a rossz hírem van, hogy devizahitelesek ide, törlesztőrészletek oda: MINDENKI a bőrén fogja tapasztalni a forintgyengülést.

"



Ok, és miért gyengült a forint? Tessék megnézni az EUR/HUF grafikont mikor kezdett el felfele menni drasztikusan....


Ok, aki lakáshitelt vett fel, ne lakoltassák ki. Amennyire tudom most is van ilyen szabály. De fizesse szépen ki!


Amúgy pedig mi is számolgattunk valós adatokkal és van olyan ember, akinek 70 éves koráig kéne fizetni a törlesztőt. Azt hiszem megállapodhatunk abban, hogy nem 1 millát vett fel. És abban is hogy ennyi pénz nem a megélhetéséhez kellett.


Anyámék egy kis lyukban (20nm) kezdték, és hitel nélkül már saját lakásuk van. Lehet ám így is csinálni... És éppen az átlag fizut keresik, semmi extra!

2011. dec. 16. 22:12
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
ha nem segítenek rajtuk, az utcára kerül 1 csomó család akkor sem lesz jobb. Sőt akkor lennének éhséglázadások anarchia stb... ez most a kisebbik rossz, pár év és talán elfog múlni ez az egész
2011. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

"Nem te, nem az adófizetők, hanem a BANK."


A bank? A bank a veszteségét a betétesekkel fizeti meg! Az én bankom közel 35%-kal megemelte a számlavezetési díjat, mióta a kormány benyalt a devizahiteleseknek. Ne próbáld őket mentegetni. A magyaroknak az a legnagyobb baja, hogy őrült módon ragaszkodik a saját lakáshoz! Ez lett a veszte! Mert az a téves nézet terjedt el, hogy ciki albérletben lakni/szülni/gyereket nevelni! Mert aztán hatalmas hitelt vagy hiteleket felvenni az nagy felelősség, mi? A gondolkodásnak is nagymértékben változnia kellene! Magyarországon az emberek 94%-nak van saját lakása! Ez az arány, Magyarországnál jóval gazdagabb és fejlettebb országokban jó ha 30-35%!! (Mellesleg a saját lakás-mánia okozza a magyarok másik nagy problémáját, mégpedig azt, hogy nem mobilak.) A mai napig tartom magam ahhoz, hogy addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér! Az egyetlen megoldás az öngondoskodás! A hitel felvétellel olyan pénzt költesz el, amelyet meg sem kerestél, úgy könnyű "jól" élni. A szomszédom 6,5 milliós autót és 25 milliós házat vett svájci frank alapon! Nem tudták fizetni, mindenkihez panaszkodni jártak, és persze jó magyar szokás szerint szidták a rendszert! Az autójukat elvitték, a lakásukból pedig azért nincsenek kilakoltatva, mert moratórium van! Most sírnak, bezzeg mikor ők egy évben kétszer mentek nyaralni hitelből, akkor nagy önelégült vigyorral kérdezték, hogy én hova megyek és hányszor! Valahogy nem tudom sajnálni őket!

2011. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Igazad van kérdező.Adózzak miattuk én.Hát bekaphatja az összes adós.Meg persze orbán is aki most a nemzetmentő szerepében tetszeleg.
2011. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"ha nem segítenek rajtuk, az utcára kerül 1 csomó család akkor sem lesz jobb. Sőt akkor lennének éhséglázadások anarchia stb... ez most a kisebbik rossz, pár év és talán elfog múlni ez az egész

"


Miért kerülnének utcára?

Nem értem. Mi köze van ennek hozzá?

2011. dec. 16. 22:20
 10/22 A kérdező kommentje:

Régen is mondták, most is mondják, hogy a hitelnek ára van. Nagyon kemény ára. Teljesen mindegy hogyan, de a bank ki fogja verni az X%-os THM-et. Ha jobban hangzik hogy CHF-be csomagolja, hát azt csinálja. Ilyen egyszerű. De attól hogy a k*vát madamnak hívják, még a tény tény marad...


Drága a hitel. Senki nem kényszerítette őket hogy felvegyék, önként tették.

2011. dec. 16. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!