Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek fel hitelt, hogy a...

Vennétek fel hitelt, hogy a párotok kifizesse belőle az adósságát?

Figyelt kérdés

A páromat mikor megismertem munkanélküli volt, tartozásai gyűltek össze szép nagy számban. Most már talpra álltunk, mindketten külföldön dolgozunk és jól keresünk. Azonban a fizetése nagy része a hitelek kifizetésére, behajtó cégeknek megy. A Faktoringnál van 8 millió tőke tartozása, ami kamatokkal a duplája. Nem tudja csak részletekben fizetni, de így sose lesz vége. A hitelt nem tudja kiváltani kedvezőbbre, mert khr listán van.


Szeretnék neki segíteni, bár erről a megoldásról hallani se akart mikor említettem neki. A nevemre vennék fel szabad felhasználású hitelt, amit odaadnék neki, hogy ő kifizesse a sajátját. Utána helyettem fizetné a részleteket. Így nem húzná le a faktoring a nagy kamattal.


Lehet erről a kölcsönről hivatalos szerződést írni?


2020. máj. 10. 00:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon egyszerű.


Ha tényleg jobban jöttök ki , akkor ajánlás fel azt hogy felveszed te a hitelt.

Arra az esetre ha baj lenne O fedezetre adja a házat. Lehet baj , baleset azt a gyereke örököl mindent te meg fizetsz. Szóval egy fedezet és hajrá. Semmi gond nincs azzal amit akarsz, csak biztosítsd be magad, nemcsak miatta, hanem a sors miatt.

2020. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
86%
ha 15 év után rúgják ki, akkor bizony nagy végkielégítés jár...
2020. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Magyar viszonylatban szerintem elég jól keresek és nem költök sokat. Annyit főleg nem, hogy átmenetileg ne tudnám bevétel kiesés mellett is pár hónapig finanszírozni az életemet hitelestől, mindenestől. Rengeteg hiteletek és kiadásotok van, pedig elég jól kerestek.

Biztosan nem az a megoldás, hogy te fizeted ki a hitelét, vagy ha mégis, akkor legalább a pénzzel egyenértékű tulajdoni hányadát írja rád. Ebből pedig remélem tanultatok. Nem lehet egy életet hitelekre alapozni. Inkább járjon 20 éves autóval az ember amíg össze nem jön jobbra, de ilyen tartozás mellé nem vállalok be többet, hogyha tudom, hogy nincs megtakarításom probléma esetére.

A lakáshitelét nem lehet előtörlesztgetni? Vagy összegyűjteni néhány év alatt a tőkét és egyben végtörleszteni?

Mennyi teher van a házon és mekkora a ház piaci értéke? Nem lenne okosabb eladni, kifizetni a tartozásokat és nulláról kezdeni, mint erőn felül küzdeni? Ezzel az ő tartozása kifizetődik és vehettek ketten egy közöset, ha hazajöttök. Nincs benne a rizikó, hogy mi lesz ha elhagy. Egy durva szakítás sok mindent képes kihozni az emberből és mindig azok szívják meg, akik nem gondolták volna, hogy a másik ezt tenné velük. Jobb félni, mint megijedni.

2020. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%

Illetve még: milyen otthoni számlák vannak? Miért nincs legalább kiadva a ház, hogy a rezsit ne kelljen fizetni és esetleg hozzon is egy kis pénzt, ne csak bukjatok rajta?

Az a baj, hogy magas bevételetek van, de ehhez nekem úgy tűnik, hogy irreálisan magas életszínvonalat tartotok fenn. Albérlet, plusz egy ház, autó, motor, sok pénznyelő és mindezek mellett még rengeteg hitel.

2020. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

A házon nincs hitel, jelenleg fél kész állapotban van, ő építette, de még nincs befejezve. A hitel amit régen felvett sima személyi kölcsön volt, amit a ház építési költségeire fordított. Ilyen állapotban nem lehet kiadni, de amúgy se szeretné, hogy idegen emberek lelakját az új házat. Az autót pedig külföldön lízingeli.

Azzal, hogy rengeteg a kiadás én is tisztában vagyok, próbálom őt visszafogni de nehéz. Én szegény családban nőttem fel, sose akartam nagy lábon élni, ő pedig ilyen. Igazából nem olyan rég tudtam meg, hogy mennyi kiadása van és próbálok rájönni mivel tudunk spórolni. A faktoringnak 30-40% a kamata, akkor is sok lenne ha 1 éven belül kifizetnénk, mert havonta növekszik. Az, hogy másik hitelt keresek sokkal kedvezőbb lenne. Majd megpróbálom elintézni, ha vége ennek a járványnak és írni róla szerződést, hogy 8 milliót kölcsön adtam amit nekem törleszt.

2020. máj. 10. 15:14
 26/41 A kérdező kommentje:
Már félreérthetöen írtam. Szóval vett egy telket amin volt egy ház. Utána felvett személyi hitelt és részben lebontotta a régi házat és a pénzből újjá építi, ami még folyamatban van.
2020. máj. 10. 15:18
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is veszel fel bárki bármit ír.


Mondjuk én nem vennék fel.

2020. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
77%

Ha még kész sincs, még rosszabb. Mennyiért vette? Mennyi pénzt ölt bele? Mennyiért lehetne eladni? Mennyit kéne még beletenni, hogy egyáltalán lakható legyen? Hogyan építkeztek ekkora tartozással külföldről?

Bár úgy látom ez már eldöntött tény. Nagy lábon él/éltek úgy, hogy nem tehetnétek meg. Egyenes út a lejtőn. Mi lesz, ha egyikőtök elveszíti az állását? Meddig húzzátok ki ilyen igények és tartozások mellett egy fizetésből?

Új alapokra kellene helyeznetek a teljes pénzügyi helyzetetekez, eladni a félkész házat, kifizetni a szabadfelhasználású kölcsönt, majd gyűjteni és kifizetni az autót is. Ha ez mind megvolt és tényleges egyenesbe jöttök, akkor el lehet kezdeni gyűjtögetni az új, talán jobb életre úgy, hogy közben nyugodtan fekszetek le aludni éjszakánként.

2020. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Vakolni kellene kívül, belül festeni, parkettázni, csempézni. A garázst megcsinálni, a régi kerítést lecserélni. Ez így kb. 3-5 millió. Majd egyszer lenne még egy emelet, de egyenlőre földszintes a ház. Elölről kezdeni nem érné meg, mivel a párom már 40 elmúlt és szeretne valamit már magának.

Ő is támogatott engem anyagilag mikor tanultam. De mint mondtam, a hitelt továbbra is ő fizetné, a háza pedig nem kell hogy a nevemen legyen. Nem lehet arra alapozni egy kapcsolatot, hogy úgy is vége lesz és rám marad az adósság. Jövőre szeretnénk összeházasodni.

2020. máj. 10. 16:19
 30/41 A kérdező kommentje:
Mindegy, még ezt kitalálom, hogy mi a jó módja. Csak azt gondoltam más is volt ilyen helyzetben, sok embernek van hitele, adóssága. Szerintem nem egyedi a párom.
2020. máj. 10. 16:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!