Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennétek fel hitelt, hogy a...

Vennétek fel hitelt, hogy a párotok kifizesse belőle az adósságát?

Figyelt kérdés

A páromat mikor megismertem munkanélküli volt, tartozásai gyűltek össze szép nagy számban. Most már talpra álltunk, mindketten külföldön dolgozunk és jól keresünk. Azonban a fizetése nagy része a hitelek kifizetésére, behajtó cégeknek megy. A Faktoringnál van 8 millió tőke tartozása, ami kamatokkal a duplája. Nem tudja csak részletekben fizetni, de így sose lesz vége. A hitelt nem tudja kiváltani kedvezőbbre, mert khr listán van.


Szeretnék neki segíteni, bár erről a megoldásról hallani se akart mikor említettem neki. A nevemre vennék fel szabad felhasználású hitelt, amit odaadnék neki, hogy ő kifizesse a sajátját. Utána helyettem fizetné a részleteket. Így nem húzná le a faktoring a nagy kamattal.


Lehet erről a kölcsönről hivatalos szerződést írni?


2020. máj. 10. 00:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%
A kapcsolat komolyságától függ. Ha egyébként a társad rendben van, nincs függősége, jó állása van, akkor gond nélkül, emellett a saját nevemre felvett hitelt is törleszteném, hogy minél előbb szabaduljunk tőle.
2020. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
És mi van, ha egy év múlva szakítatok? Hiába írtok róla papírt, ha nem tudják rajta behajtani. Mivel ő megszabadult az adósságoktól, minek gürizzen már. Te meg ott maradsz a hatalmas hitellel.
2020. máj. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
55%
Nem, semmikepp, sot ilyen parom se lenne aki nek tud penzugyileg felelősségteljes eletet elni
2020. máj. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
35%
Soha,szakítanék egy ilyen emberrel aki ekkora adósságot halmozott fel
2020. máj. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
67%

Nekem vett már fel így hitelt a párom, mondjuk az 450 ezer forint volt, nem faktoringnál, már házasok voltunk. De az nagyon más helyzet, minden szempontból.


Nem megoldható, hogy ő legyen az adóstárs vagy a kezed?

2020. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%
Azért itt milliókról van szó. Legyen eszed.
2020. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

"Most már talpra álltunk, mindketten külföldön dolgozunk és jól keresünk. Azonban a fizetése nagy része a hitelek kifizetésére, behajtó cégeknek megy."

Ezek szerint nem kerestek elég jól. A taplpra állás pedig azt jelenti, hogy nem a hitel kamatokat bírjátok csak kinyögni.

Én soha életemben nem költöttem el olyan pénzt, amit nem kerestem meg. Én is voltam munkanélküli, és én is lementem olyan szintre, hogy az összes vagyonom elfért egy karton dobozban. De hitelt soha nem vettem fel.

Ennek köszönhető hogy ma már 2 ingatlan, 3 jármű és több 10 milliós a megtakarításom. Igaz, 15 év munkája. És nem, senki nem adott pénzt, és senki nem dolgozott helyettem.


Persze, papírt mindenről lehet írni, csak ahogy a saját dolgaival lehúzta az örvény, úgy téged is lehúzhat egy ilyennel. És akár holnapután bekövetkezhet hogy nincs jövedelmed.

A párpm anyukája, másfél milliós hitelt vett fel, amikor még úgy tűnt hogy simán kigazdálkodja. Lebetegedett, munkahelye megszűnt, egy idő után jöttek a behajtók. És nem úgy számolnak, hogy vettél egy éve 100 ezerért egy hűtőt, akkor az ér mondjuk 70 ezret, hanem beszámítják 20 ezerbe, stb. Jaj, sok ilyet láttam már ...

A papír pedig nem mentőöv. Te veszed fel, te felelsz érte. Hiába írod le hogy ő fizesse vissza, a te zsebedben fognak turkálni ha arra kerül a sor.

Perelni lehet, meg bemutatni hogy ezt neki adtad és adja vissza mert kell a pénz, de sovány vigasz, ha nem látsz belőle soha semmit.

2020. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
67%

Mi a fenéből tudott ekkora tartozást összegyűjteni? Azon túl, hogy nekem sem lenne ilyen párom, biztosan nem segítenék neki, vagy legalábbis nem úgy, hogy kihúzom a tartozásából. Egy ember, aki egyszer már ennyire elúszott, csak idő kérdése és megint el fog. Pláne ha azt tapasztalja, hogy úgyis van mentőöve, akkor minek erőlködjön? Hát a múltkor is lett valahogy.

Ha segíteni akarsz, akkor keress egy normális pénzügyi tanácsadót (kiszámolón találsz jó cikket kit érdemes megbízni és kit nem). Rá kell költeni azt az egyszeri 40-50 ezer forintot.

Össze kell szedni mindent a pénzügyeitekről, az összes hitelszerződést, hitelkártyát, folyószámlahitelt, stb. El kell hozzá ballagni és kérni kell a segítségét, hogyan tudtok ebből észszerűen szép lassan kimászni. Biztos nem az a megoldás, hogy egy az egyben átvállalod a tartozását. Hogy kerestek? Mennyi az állandó kiadásotok, mennyit tudtok spórolni? Lehet-e előtörleszteni a hiteleket egyszeri, nagyobb összegekkel. Törekedni kell a mihamarabbi kifizetésre, szabadulni a lehető legtöbbtől.

2020. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Havonta 150.000 autó hitel, 220.000 a faktoring törlesztése. Egészségbiztosítás kettőnknek 180.000, lakás albérlet 500.000, kaja kb. 200.000, még hozzájön a motor, autó éves biztosítása, telefonszámlák, otthoni számlák, gyerek tartásdíj, rezsi..stb.

6000 euróból élünk, de ez külföldön nem sok pénz.


Vett házat és onnan van a 8 millió tőke tartozás.


Egyébként meg közös kasszán vagyunk. Én ugyanúgy beleülök a hiteles autóba és alszok a hiteles házban, attól még, hogy az ő nevén van.

Amit felvennék hitelt, úgy számoltam, hogy havi 1-2 ezer eurót törlesztenék belőle, plusz a 13. havi fizuk is erre mennének, így 1 vagy 1.5 év alatt elfogyna a hitel.

2020. máj. 10. 11:44
 10/41 A kérdező kommentje:

Látom itt sok nőnek tényleg csak a férfi pénze számít.

Aki sokat keres, az sokat költ, könnyen elesik. Nagyon jó állása volt Mo-n, aztán egyszer csak kirugták 15 év munkaviszony után. 4 hónapig nem dolgozott, nem törlesztette a felvett hitelét, mert nem volt miből és jött is a behajtó cég. Mikorra már szerzett állást késő volt.

2020. máj. 10. 11:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!