Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SEGÍTSÉG! Törölték a cég...

SEGÍTSÉG! Törölték a cég adószámát, ahonnan szülni megyek, mit tegyek? Részletek alul:

Figyelt kérdés
GYED-en vagyok fél éve, hamarosan jön a kistesó és szeretném megigényelni utána a CSED-et. Az OEP szerint van munkaviszonyom és megigényelhetem a CSED-et úgy, hogy nem kell lemondanom az első gyerek GYED-éről. Viszont a cégnek, ahonnan szülni mentem törölték az adószámát májusban! Így hogy igényeljem meg a kicsi után a CSED-et és a GYED-et? Foglalkoztatói igazolást kaphatok így a cégtől? Mit tegyek?

2016. aug. 16. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Minimum 8-10 hónap is eltelik, mire a csődeljárás, felszámolási eljárás megkezdésétől a cég adószámának törléséig lezongoráznak egy ilyen ügyet.

Nem igaz, hogy nem tudtál arról, hogy a cég megszüntetés alatt van, és a felszámoló biztost még időben megkeresd, aki tudott volna kiadni neked akármilyen igazolást!


A helyedben bemennék és rákérdeznék az OEP legközelebbi ügyfélszolgálatánál, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.

2016. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel törölték a céget, így te "munkanélküliként" fogsz szülni. Nyilván a papírjaidat is megkaptad a volt munkáltatódtól. És erről nem most értesültél., mert bizony hosszú idő egy csődeljárás.
2016. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valójában még év elején a cég könyvelője intézett mindent, ő adta be az első gyerek után a GYED igénylést. Akkor nem mondta, hogy probléma van a cégnél. Azóta meg nem kerestem őket, csak most, hogy aktuálissá vált a kicsi miatt egy újabb foglalkoztatói igazolás. Senkit nem sikerült elérnem, így bukkantam rá a céginfóban a törölt adószámra. Akkor ezek szerint még ténylegesen nem csődölt be a cég?
2016. aug. 16. 14:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor már valószínűleg fel lett számolva a cég
2016. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beadod az igénylést az oep-nél. A foglalkoztatói beszerzése nem az igénylő dolga. HA megszűnt a cég (cégközlönyből pillanatok alatt kiderül), akkor ez van.
2016. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sophia Ajutthaja ***** válasza:

Biztos, hogy törölt a cég adószáma? Nem csak "felfüggesztés alatt" van?


Egy cég adószám törlést minden egyéb előzmény nélkül nem fut le 3-6 hónap alatt. (Az írtad év elején voltál bent a könyvelőnél és nem mondott semmit)


Valami itt nem stimi. A munkaválalókat védi a törvény, mégha gyes-en (gyed-en) is van. Nincs egy volt munkatársad, akivel tudnál beszélni, hogy ő mit tud?


Másik ötlet: vannak a munkaügyi központok környékén ingyenes munkajogi tanácsadások , stb. ilyesmi emberkét is megkereshetnél.


A TB-be ha bemégy, ott arra tudnak válaszolni, hogy (ha egyáltalán kiadnak erről info-t) , hogy a cég a havi járulékfizetési kötelezettségének eleget tesz -e. Ha igen, akkor még "élő".


Egyébként azt is írod, hogy az OEP szerint van munkaviszonyod. Ha van munkaviszonyod, akkor a cégednél vagy munkaviszonyban! Megszűnt cégnél nincs alkalmazott!


Lehet, hogy csak nagy hűhó semmiért? ...

2016. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges a tb-hez menni, cégjegyzékből, közlönyből kiderült a törölt adószám, kiderül a felszámolás, felszámolóbiztos neve, minden.
2016. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azóta utána jártam az OEP-nél is és a cégbíróságnál is.


Azt az infót kaptam az OEP-től, hogy amíg ténylegesen nem csődöl be a cég, addig van munkaviszonyom, csak a foglalkoztatói igazolás beszerzése körülményesebb, mert a felszámoló biztostól kell kikérni. És ez hosszú hónapok..


A cégbíróság azt az infót adta, hogy KT eljárás van a cég ellen, tehát jó pár hónap, mire ténylegesen csődöt jelentene.


Tehát nyugodtan szülhetek, kapok majd CSED-et/GYED-et csak ki tudja hány hónap múlva, mire az OEP hivatalos úton kikéri a foglalkoztatói igazolást.

2016. aug. 25. 08:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha az OEP "hivatalból kéri ki" az igazolást, sokkal hamarabb megcsinálják, mintha te magad kérnéd-könyörögnél, hogy adjanak valami papírt. Ez így teljesen oké. Szüljél csak nyugodtan! :)))
2016. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!