Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem olyan adórendszer...

Miért nem olyan adórendszer van nálunk mint Ausztriában, ahol a munkásosztály van inkább előre tolva és a burzsujokat meg jól megadóztatják?

Figyelt kérdés

Ausztriában egy alacsonyabb (bruttó 1400 eur, ez nagyon kevésnek számít ott) a melósnál marad 1150, úgy hogy teljes betegellátása van+nyugdíjjárulék, meg fizet pár tíz euró SZJAt.


82 % nála marad a bruttó bérből. Nálunk ugye ez 65 % még éhbér esetén is..


Egy jobban keresőnél (pl bruttó 2000 eur) nála marad 1480 körül, tehát 74 %


Egy tapasztalt mérnöknél (pl bruttó 4000 eur) nála marad nettó 2500 eur, 62%!


Egy burzsujnál, bruttó 10 ezer euróból nála marad 5600, tehát 56 %



Ezzel az adórendszerrel eléggé össze van rántva a társadalom és jóval kisebb a jövedelmi olló mint pl nálunk.


Az életszínvonal meg...hát azért picit jobb náluk...



MIért nincs nálunk is ilyen szolidáris adórendszer, ami nem a szegényeket bünteti, ahol a módos adózik sokat és nem a proli?


2016. ápr. 8. 22:46
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
56%

Úgy tudtam, hogy valami brutális nagy és teljesen irreleváns baromságot fogsz rá mondani...


De fussunk neki újra:

Szerinted mindenki minimálbéren tengődik. Megmutattam neked, hogy hol lehet +25%-al minimálbér felett keresni bármilyen képesítés nélkül 8 órába. Erre mit mondasz? (azon kívül, hogy nem lehet megélni jajj jajj....)

2016. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem látok bért a tescos linknél.


Csak úgy hasracsaptál?


Egyébként eleve a minimáblérnek is nettó 120-130 környékén kellene lenni ilyen költségekkel amik nálunk vannak.

2016. ápr. 9. 22:26
 33/46 anonim ***** válasza:
51%

Mert nincs is kiírva bér, de én tudom, hogy melyik pozíció mennyit keres.


Az meg kutyát nem érdekel, hogy szerinted minek mennyinek kéne lennie.

2016. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Hát akkor ha nem érdekel, akkor engem ne is várjatok, inkább dolgozom Nyugaton.


Itt nem szarnak annyira a számba a munkaadók mint otthon.


TIpikus gané vállalkozó vagy te is, minél kevesebbet fizetni a melósnak, ennyi a recept.

2016. ápr. 9. 22:35
 35/46 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok vállalkozó

Balázska, te nyugaton is csak a segélyen élősködsz, úgyhogy viccesen hangzik a prédikáció pont tőled :-)


Az meg komikus, hogy mikor már a fantáziaérveid is elfogynak akkor már csak mocskolódásra telik...

2016. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Saavedro ***** válasza:
0%

"Hát akkor ha nem érdekel, akkor engem ne is várjatok"


Nem vár senki, te abortuszmaradvány, csak még mindig azt hiszed, hogy te vagy a világ közepe.

2016. ápr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyet ne jelentsünk ki, hogy pusztán az dolgozik minimálbéren, aki nem tudja leírni a nevét, stb. Bőven vannak olyanok, akik szószerint a körülmények áldozatai, mert nem tudnak máshova elmenni és azért vannak rákényszerítve a minimálbéres munkákra. Lehet, hogy sokan olyan helyen laknak, ahol lehet válogatni a munkák közül, de nagyon sok helyen van olyan, hogy örül az ember még ennek is.
2016. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
0%
Lemaradtam valamiről és visszahozták a röghözkötést?
2016. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

Mai cikk:

[link]


Ausztriában magasabb az átlagos adóék, mint nálunk. (Azazz magasabb az összes levonás egy átlagos bérből.) Most akkor mi is a kérdés?

2016. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
70%

A válasz egyszerű: a kormánynak nem érdeke.

Nézd meg a Viktátort, meg a sleppjét. Egyrészt: a gazdagoktól nem szedhet vámot, hisz pont hogy ők kapják azt a lóvét, amit a szegényektől begyűjt, és egész véletlenül nem a saját zsebecskéjébe süllyeszt el. Másrészt: a gazdag rétegben vannak a kúrmány leghűségesebb támogatói, és nem volna jó összerúgni velük a port, hisz meggyengülne a kúrmány pozíciója (gy.k. nem oda szarunk ahonnan eszünk). Harmadrészt ilyen a "népbarát" politika a gyakorlatban: a szegények kotródjanak más országba vagy dögöljenek meg, csak a gazdagok maradnak, és lehet nagy garral, mellet döngetve buhogni a médiának, hogy Orbánisztán jobban teljesít, itt mindenki gazdag...

Azon csodálkozom, a magyar ember még mindig csak tesped a televízió előtt ölbetett kézzel, és még drukkol is a Viktátornak, hogy csak így tovább. Hát így nem lesz semmi változás, az biztos.


"Mégis ki akadályoz meg abban hogy elmenj programozni?"


Anno a közgazdászat/jogászat volt a sztárszakma, mentek is annyian mint a legyek a szarra. Ennek a gyülekezetnek most úgy a 90%-a nem tud elhelyezkedni a munkájában, sőt, szerintem a csókosokat és a kenőpénzeseket leszámítva csak kihalásos alapon lehet oda bekerülni. Azzal, hogy "akkó menjen mindenki programozónak", semmit nem oldottál meg,csak továbbgörgetted a problémát.


"Vagy robotok. 50 even belül biztosan."


Hja, csak nem itt Orbánisztánban.

Meg aztán, ha a gép üzemben tartása, javíttatása és az energiaköltség többszöröse a munkás bérének, akkor kapott a szar egy jó nagy pofont.


"Ausztriában magasabb az átlagos adóék, mint nálunk. (Azazz magasabb az összes levonás egy átlagos bérből.) Most akkor mi is a kérdés?"


Amit a 444-en, meg a többi ilyen bohócoldalon írnak, az kamu. Az se igaz ott, amit kérdeznek.


"A legtöbb szegeny, sajàt magànak köszönheti a szegènysègèt!"


Hja, teljesen igazad van, miért nem megy mindenki programozónak! Kenyeret igaz senki nem fog akkor sütni, de majd megírjuk turbó-paszkálban és kinyomtatjuk 3D-nyomtatóval. Fura íze lesz ugyan, de hozzá lehet szokni, önuralom kérdése...

Nyilván az is saját magának köszönheti, aki pályakezdő, és sehova nem veszik fel, mert mindenhova tapasztalt 80-as szintű paladint keresnek, az eszükbe se jut, hogy minden mester volt egyszer tanítvány.

Vagy mondjuk aki nagy keservesen 7 év alatt befejezi az egyetemet, és akkora túlképzés lett a szakmájából időközben hogy örülhet ha Jewbilba felveszik futószallag mellé robotzombi munkára...

Mit tanácsolsz ezeknek, mit tegyenek? Lottózzanak, esetleg indítsanak MLM-átverést mint Tribuszerné?


"A tb azért van, hogyha beteg leszel akkor kapj orvosi ellátást akár egy több millióba kerülő műtétet is."


Ehhez képest betolnak egy kórterembe megdögölni. Ha meg akarsz gyógyulni, irány külföld, vagy menj magándokihoz. Több milliós műtét, hát hogyne, oszt lassan még a lidokaint is veled fizettetik ki, ha fogat huzatni mész.


"A nyugdíjra meg azért vonnak le hogy legyen nyugdijad ha majd öreg leszel és már nem tudsz dolgozni."


Aztán Viktátor gondolt egy merészet, és lenyúlta az egészet :) lásd MANYUP.

Ahhhh, ezért aztán megérte!!!

2016. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!