Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért fáj az embereknek az 1...

Miért fáj az embereknek az 1 kulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

Mindenki olyant osztogat, hogy a szegényeket súlytja, meg a gazdagoknak kedvez stb.


Nem dolgozok magyarországon, pont azóta amióta ez van, ezért nem értem. De ha maradok lehet nekem is kedvezett volna, mivel a felső kategóriába voltam. (bár így sem éreztem magam "gazdagnak")


De ha keveset is kerestem volna, azt gondolom az az igazságos, ha valaki pl. 50 ezret keres és 10 ezret adózik (nem tudom az összegszerűségeket), akkor aki 100 ezret keres, adózzon 20 ezret. 200 nál meg 40-et, Nem értem hol van ebben az igazságtalanság.


Valahol még Marx is a tőkében állítólag azt írta, hogy ha a gazdagtól elveszünk azért hogy a mást eltartsunk, az demotiváció. (pedig a kommunizmusban meg pont ezt tették)

Ezt rá lehet akár húzni a többkulcsos rendszerre is. Minek csináljak több hasznot, ha magasabb kategóriában többet nyúlnak le?


Nem ott van inkább a hiba, hogy az alsó kategória semmire sem elég?


Bár ez magyar hagyomány ahogy látom, hogy ha valakinek jobban megy, akkor az le kell húzni.



2016. febr. 13. 21:27
1 2 3 4
 1/31 TR75 ***** válasza:
12%

Az igazságtalanság abban áll (a példád alapján), hogy az 50 000-ből a 10 000 jobban hiányzik, mint a 200 000-ből a 40 000.

Gondold el, havi 500 000 bruttóból a példád alapján lejön 100 000, és marad a kézben 400 000. Miért ne lehetne az a 100 000 mondjuk 140 000? Nem olyan nagy a különbség azon a szinten.

2016. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert az emberek irigyek.

Véleményem szerint is igazad van, mert minek akarjak többet keresni, ha úgyis elveszik? A kétkulcsos adórendszerben pont jártam úgy, hogy emelték a fizetésemet, és pont beleesett az a része a felső kulcsba, így végül semmivel nem vittem haza többet. A túlórával is így voltak az emberek, hiába fizette ki a munkáltató,már nem érte meg, mert elvitte az adó.

Véleményem szerint, ha valaki többet keres, az általában meg is dolgozott vagy tanult érte, és semmi értelme magasabb adóval büntetni érte.

A minimálbéresnek persze jobban esne, ha azt látná, hogy elveszik a gazdagoktól, de ez már nem a kommunizmus. Valóban nem működött.

Persze vannak olyanok, akik állami pozícióba jutottak protekcióval és sem tapasztalatuk, sem végzettségük alapján nem érdemlik meg azt a fizetést, de ez már egy teljesen más téma.

2016. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
13%
Oké tr75 ha 50000ből elvesznek 10000et. Az 500000ből meg vegyenek el 460000et akkor aki bruttó 50000et keres jpbban kijön a nettó 40000ből?
2016. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%

nem mindegy, hogy nettó 60e ből kell megélned, vagy nettó 300e-ből.


100e alatt megérzel mondjuk egy kellemetlenebb 10e-ft os kiadást.


300e ből meg se érzed, hogy 10e-et kiadtál.

2016. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%
Már a "súlytja" szónál elakadtam...
2016. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként szerintem így is igazságtalan a rendszer.

Én 500 bruttó körül keresek egy hónapban, ez a munkáltatómnak 650 ezerbe kerül, én kézhez kapok 330 ezret, a maradék pénzt (320 ezer) lenyúlja az állam. Ezért nyugdíjam már nem lesz, az orvosi ellátást ugyanazt a szart kapom, mint aki minimálbérre van bejelentve és fizet össz 70 ezret egy hónapba.


Én ezért a pénzért keményen dolgozom, keményen tanultam, felelősséget vállalok és nem könnyen helyettesíthető munkát végzek. Engem az háborít fel, hogy havi 320 ezerért ugyanazt a szart kapom, mint más havi 80-ért, és lehetőségem sincs azt választani, hogy magán eü/nyugdíjpénztárba menjen a járulékom.

2016. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 TR75 ***** válasza:
76%

#3

???

2016. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem az egy adókulcs fáj nekik, hanem az adójóváírás rendszerének megszüntetése.
2016. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

#6: Az a lehetőséged még mindig megvan, hogy magán egészségügybe menjél, azokat a szolgáltatásokat vegyed igénybe.


A politikusok nem tartják fontosnak az egészségügyet, mert:

1. Ha befektetnek, akkor az nem térül meg 4 év alatt.

2. Nem lehet szavazatokat nyerni vagy veszteni miatta.


Úgyhogy az egészségügy csődközelben marad.

2016. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Aham, tehát miután befizettem 450,000 (!!) ft EÜ járulékot évente azután a pofámba tolják ugyan azt a (xar) ellátást, aki havi 7000 ft-ot fizet és erre az a válasz, hogy miután ÖTSZÖR annyit fizettem a közösbe, mint a minimálbéres menjek és fizessem ki a privát ellátásomat is, ha nem akarok megdögleni vagy nem érek rá 5 órát várni munkaidőben (mert ugye dolgozni azt kell) egy kórház folyosóján..


Ezt nevezem ám megoldásnak.


Amúgy meg az egy kulcsos adónál igazságosabb rendszer nincs. Ugyan mi lenne abban az igazságos, hogy minél többet gürizel, minél tehetségesebb vagy és minél jobb eredményeket érsz el annál inkább büntet az állam?!

2016. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!