Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért fáj az embereknek az 1...

Miért fáj az embereknek az 1 kulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

Mindenki olyant osztogat, hogy a szegényeket súlytja, meg a gazdagoknak kedvez stb.


Nem dolgozok magyarországon, pont azóta amióta ez van, ezért nem értem. De ha maradok lehet nekem is kedvezett volna, mivel a felső kategóriába voltam. (bár így sem éreztem magam "gazdagnak")


De ha keveset is kerestem volna, azt gondolom az az igazságos, ha valaki pl. 50 ezret keres és 10 ezret adózik (nem tudom az összegszerűségeket), akkor aki 100 ezret keres, adózzon 20 ezret. 200 nál meg 40-et, Nem értem hol van ebben az igazságtalanság.


Valahol még Marx is a tőkében állítólag azt írta, hogy ha a gazdagtól elveszünk azért hogy a mást eltartsunk, az demotiváció. (pedig a kommunizmusban meg pont ezt tették)

Ezt rá lehet akár húzni a többkulcsos rendszerre is. Minek csináljak több hasznot, ha magasabb kategóriában többet nyúlnak le?


Nem ott van inkább a hiba, hogy az alsó kategória semmire sem elég?


Bár ez magyar hagyomány ahogy látom, hogy ha valakinek jobban megy, akkor az le kell húzni.



2016. febr. 13. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Az egykulcsos adó ellenzői bele se gondolnak, mi lenne, ha olyan adózás lenne, hogy az állam fenntartásának a költségeit leosztanák a nagykorú állampolgárok számával, és mindenkire esne egy fix összeg, amit be kell fizetni. Na, akkor lenne igazán sírás. Az, hogy jövedelemarányosan kell hozzájárulni, már eleve kedvezmény, ha azt nézzük, hogy a mentő hozzám se ér ki hamarabb, a rendőr engem se véd jobban, ugyanazért a szolgáltatásért fizetek ötször annyit, mint az, aki ötödannyit keres, mint én.
2016. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

"500 nettóból még nem fog senki sem vadászni, meg vitorlázni."


Dehogynem. Én netto 140-et kerestem amikor elkezdtem egész kicsi hajóval. Aztán megeteszett, folytattam nagyobbal, közben megkaptam a diplomám, kezdő mérnökként 300 nettóból pedig majdnem akkorát tartottam fent mint amivel Fa Nándiék földet kerültek először. Bár ehhez már fanatikusnak kell lenni, mert másra nem marad. Nagyon sokan vitorláznak kevesebből, csak tudni kell hogy ki mekkorát és milyen újat engedhet meg. És az sem mindegy hogy hol.

2016. febr. 15. 20:17
 23/31 A kérdező kommentje:
Egyébként 500 ezer nettó semmi? 1666 euró. Észak németeknél, bezzegországban egy kezdő technikus a villamosságban ki cégnél kb. 1700nál indul. A kaja ugyanannyi, az adó meg lényegesen több. (kutya, ingatlan, tv, jármű, biztosítások). A kiadások nem összehasonlíthatók a magyarral. Innen nézve a 500 ezer nagyon is jó. Ami a gyomorforgató az inkább anyám 47 ezres nyugdíja, meg a max 200 euró körüli munkanélküli segély. Na az semmi.
2016. febr. 15. 20:22
 24/31 A kérdező kommentje:
21: Nagy igazság, ezsembe sem jutott.
2016. febr. 15. 20:23
 25/31 anonim ***** válasza:
Hát ez az, hogy azért, mire eljutsz egy jó fizetésig, általában már van családod. Nekünk kettőnknek 650.000 a fizetésünk, a gyerekek sokba kerülnek, nekem nem hiszem, hogy telne yachtra.
2016. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
De neked megvolt a választásod, hogy családot akarsz vagy yachtot. Én elég introvertált vagyok alacsony önbizalommal megspékelve, egész a harmincas éveimig ritka balszerencsés voltam párkapcsolatok terén, ezért öltem az energiámat a munkába és a tanulásba, mert abban volt sikerem... most meg ott tartunk, hogy a családos ismerőseim magától értetődő természetességgel közlik velem, hogy nem igazság, hogy én keresek ennyit és nem ők, amikor nekik családjuk van. (tudom, te nem mondtad, bocs, csak a te hozzászólásodból is lejött, hogy a párkapcsolat meg a család az csak úgy magától megtörténik az emberrel x évesen...)
2016. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

25#: Kérdés kinek mi a fontos. Én a 8 órámon felül tanultam levelezőn mérnöknek, amikor meg nem akkor hobbiból dolgoztam autókon, hajókon, amit az élett dobott és amihez kedvem volt. Mindig azzal értem be amivel be kellett. nem akartam 10 milliós hajót, elég volt 1.5-ért, és abban is már 6-an utazhattunk, 4-en aludhattunk. Persze újgazdagék kiröhötek volna.


LÁtom hogy sokan családcentrikusak, ami azt jelenti hogy ledolgozza a 8 órát, majd hazamegy, széítógépezik, tv-zik és a legnagyobb gondja hogy hogy teszi félre a nagy monitorra a pénzt hogy asszonypajtásnak ne szórjon szemet.


Idő közben nekem is van család, és nincs már hajó, de én az ilyen kiegyensúlyozott élettől falra másznék.

2016. febr. 17. 21:05
 28/31 A kérdező kommentje:

Még annyi hozzá, hogy 650000-ből ha nem engdhetnéd meg, akkor mit mondjon a balatoni nyugdíjas?


Amikor kezdtem, csak ámultam, hogy én az első lélekvesztőmet veszem, és van 1-2 nyugdíjas aki jó közepes méretűt tart fent, sosem értettem hogy csinálják. Gondolom ők nem a kocsmában költötték el a pénzt.(és ne ilyen puccos gzdag nyuggerekre gondolj)

2016. febr. 17. 21:09
 29/31 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de a nyugdíjasok sírnak, aztán nekik van a legtöbb félretett pénzük. Persze van kivétel.

Én le tudom neked vezetni, hogy mire megy el a 650 e ft, de nem ez itt a lényeg.

Az egykulcsos adóról meg eljutottunk oda, hogy jaj, nekem miért nincs barátnőm, feleségem. Hát, sajnálom. Valóban nem magától lett, egy párkapcsolatért meg kell dolgozni. Pl. időt és energiát kell bele fektetni. Lehet, hogy a hajókázás mellett erre már nem maradt időd?

2016. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

"Az egykulcsos adóról meg eljutottunk oda, hogy jaj, nekem miért nincs barátnőm, feleségem."


Te a cseh 2-t nézted? Hol olvastál ílyen baromságot? Sosem jajjgattam, gondolod hogy a mai nők nem álltak sorba a hajónál.:DDD

Ennyire naív nem lehetsz. Épp azt volt nehéz megválogatni, ki az aki nem csak a lét látja mögötte.

Egyébként köszönöm azóta van családom, hajót letettem, most a házunkat renoválom. Most ez az új hobbi. Csak az ide vezető út nem mindegy. Lehet lazán úgy hogy az ember azt teszi amihez kedve van és hajózgat, továbbtanul és van fiatalkora. Meg lehet 22 évesen beállni a mókuskerékbe, svájcifrankos hitelt felvenni, és 40 évig a bankároknak gürizni, meg munka után otthon punnyadni.

Van egy barátom aki 20 millióért építkezett 16 éve, és még mindig 20 millióval tartozik. Ugyanott van ahol én. Szinted ki szívott nagyobbat?


De ez már nagyon elment más irányba.

2016. febr. 18. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!