Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért fáj az embereknek az 1...

Miért fáj az embereknek az 1 kulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

Mindenki olyant osztogat, hogy a szegényeket súlytja, meg a gazdagoknak kedvez stb.


Nem dolgozok magyarországon, pont azóta amióta ez van, ezért nem értem. De ha maradok lehet nekem is kedvezett volna, mivel a felső kategóriába voltam. (bár így sem éreztem magam "gazdagnak")


De ha keveset is kerestem volna, azt gondolom az az igazságos, ha valaki pl. 50 ezret keres és 10 ezret adózik (nem tudom az összegszerűségeket), akkor aki 100 ezret keres, adózzon 20 ezret. 200 nál meg 40-et, Nem értem hol van ebben az igazságtalanság.


Valahol még Marx is a tőkében állítólag azt írta, hogy ha a gazdagtól elveszünk azért hogy a mást eltartsunk, az demotiváció. (pedig a kommunizmusban meg pont ezt tették)

Ezt rá lehet akár húzni a többkulcsos rendszerre is. Minek csináljak több hasznot, ha magasabb kategóriában többet nyúlnak le?


Nem ott van inkább a hiba, hogy az alsó kategória semmire sem elég?


Bár ez magyar hagyomány ahogy látom, hogy ha valakinek jobban megy, akkor az le kell húzni.



2016. febr. 13. 21:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Már a "súlytja" szónál elakadtam..."


igen fáradtan, a nyelvet alig használva az ember ejt hibát, amikor visszaolvastam, láttam is igen csúnyán néz ki, de nem lehet már javítani. De ha emiatt elakadtál az olvasásban akkor nálad sincs rendben valami.

2016. febr. 13. 23:09
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy látom akkor nem vagyok egyedül azzal hogy úgy látom nem az egy kulcs az igazságtalan.

Más kérdés hogy viszont sok más igazságtalan dolog van.

16 éve pályakezdőként én is dolgoztam, 45-50 ezerért, és tudom hogy már akkor mennyire nem volt elég semmire.

De valahogy nem attól éreztem volna magam jobban, hogy az akkori termelésvezetőink és mérnökeink több adót kaptak volna a nyakukba, hanem ha én is köztük lennék valahol.

2016. febr. 13. 23:13
 13/31 anonim ***** válasza:
65%

"300e ből meg se érzed, hogy 10e-et kiadtál."


Aha persze. Megnézném azért, hogy te mennyire örülnél annak ha a TE 300 ezredből vennének el plusz 10-et minden hónapban. Persze a másét könnyű osztogatni...


Arról már ne is beszéljünk, hogy aki ötször annyit fizet a közösbe, az is ugyanazt a vacak ellátást kapja, ugyanazokon a sz@r utakon autózik, stb. Ez is lehetne demotiváló akár. A többkulcsos adót talán akkor lehetne elfogadni, ha az állampolgár érezné, hogy kap valamit a pénzéért. Ha az állam hatékonyan gazdálkodna. Ha az adócsalást hatékonyan derítené fel, és keményen büntetné. Ez persze utópia.

2016. febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Én sem az egykulcsos rendszert érzem igazságtalannak.

Kevesebb összegnek kevesebb a 10 %-a is, nagyobb összegnek pedig több. Ennél igazságosabb szerintem sincs.


Amit én igazságtalannak érzek például, hogy 1 gyerek miért nem gyerek? 3 gyerekestől szinte minden "ingyen" van. Belépők, tankönyvek, napközis étkeztetés, közösségi közlekedés, a lakáshoz jutási támogatások, szociális ellátások tömkelege, adóval kapcsolatos családi kedvezmény összege már szinte döbbenet az 1 gyerekesekhez képest.

Nekem ez a fajta megkülönböztetés sérti az igazságérzetemet nem pedig az egységes adókulcs.

2016. febr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Ennek az utolsónak meg van a miértje, ugye elöregedő társadalom vagyunk egész Nyugat-Európával együtt.

A cél az lenne hogy ösztönözzék nagycsaládok alapítását.

Ott a bibi hogy az emberek a egyereket nem 4 évre tervezik, és csak azért nem fog senki 3 gyereket szülni hogy a következő ciklusban meg éhen haljon.


Ilyen szempontból a német rendszert sem tartom igazságosnak, pedig ott a munkanélkülin élők gyerekenként asszem kb. 300 eurót kapnak pluszban a segély mellé, az első gyerektől.

Viszont most hallottam olyant hogy az óvoda drágább lesz a jobban keresőknek. Ugyanazért a szolgáltatásért.

2016. febr. 14. 09:54
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha már itt tartunk, akkor a gyerekek után sem adnék ingyen semmit. Amit adnék az az adó és járulékkedvezmény (ezzel a nettó fizetés akár a 200%-ra is nőhet) ezen felül, ha a szülő dolgozott és kiesik a munkából, a szülés és a gyermekkondozás alatt, akkor Gyes/gyed.


De ilyen családi pótlékot, ingyen belépőket, ingyen kaját, stb. nem adnék. Így pont nem azokat motiválják arra, hogy gyereket vállaljanak, akik normálisan fel is tudnak nevelni gyerekeket, hanem a C népcsoportot, akik szaporodnak, de azon kívül, hogy rejtett erőforrásnak titulálják őket másra nem tudjuk őket hasznosítani, csak el kell tartani őket is, meg a gyerekeiket is.

2016. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
#13 magasról lesz@rnám, hogy nettó 300at vagy nettó 290e-et vinnék haza a szakmámon belül sz@ros 90-110e-helyett. Elhiheted!
2016. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

# 17


Ezt csak azért hiszed, mert 110e-t keresel. Ez kb. olyan, mintha a 46e-t kereső közmunkás azt mondaná neked, hogy NEKI számít 5e, de neked rohadtul nem, úgyhogy te miért nem adózol többet...

2016. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Utolsók: Alá tudom támasztani hogy szémít. Diákként és kezdőként cégtől föggően dolgoztam 50 és 100 ezer közti összegekért, mivel otthon éltem, és nem volt tétje, úgy gondoltam hogy ok, nekem a hó végére elfogy akkor a 300-at keresőknek semmi sem számít.


Viszont a valóságban azt láttam, hogy pont akinek van, az számol el au utolsó 5 forintjával is. És lehet ezért is van nekik azon kívül hogy szerencséje is van mondjuk a pályaválasztással.


Nincs az a pénz amit ne lehetne elverni, ha az ember 500-at keres, előbb utóbb jönnek azok az érdeklődési körök, hobbik, amit már csak abból engedhet meg. Elkezd vitorlázni, vagy repülni, esetleg vadászni. De hogy ne rugaszkodjunk el nagyon, majdnem mindenki szívesen utazna a világban, és ez nem kevés pénz. És pont ebből nem akarnak majd 10 ezret elvonni csak úgy.

2016. febr. 14. 12:17
 20/31 anonim ***** válasza:
500 nettóból még nem fog senki sem vadászni, meg vitorlázni. 500 nettóból ki tudsz venni egy kis szar lakást Budán, tudsz venni BKK bérletet, néha étteremben kajálni, és nem olyan szar ruhákban járni (nem is jókban) szart nem ér havi 500 ezer nettó.
2016. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!