Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért fáj az embereknek az 1...

Miért fáj az embereknek az 1 kulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

Mindenki olyant osztogat, hogy a szegényeket súlytja, meg a gazdagoknak kedvez stb.


Nem dolgozok magyarországon, pont azóta amióta ez van, ezért nem értem. De ha maradok lehet nekem is kedvezett volna, mivel a felső kategóriába voltam. (bár így sem éreztem magam "gazdagnak")


De ha keveset is kerestem volna, azt gondolom az az igazságos, ha valaki pl. 50 ezret keres és 10 ezret adózik (nem tudom az összegszerűségeket), akkor aki 100 ezret keres, adózzon 20 ezret. 200 nál meg 40-et, Nem értem hol van ebben az igazságtalanság.


Valahol még Marx is a tőkében állítólag azt írta, hogy ha a gazdagtól elveszünk azért hogy a mást eltartsunk, az demotiváció. (pedig a kommunizmusban meg pont ezt tették)

Ezt rá lehet akár húzni a többkulcsos rendszerre is. Minek csináljak több hasznot, ha magasabb kategóriában többet nyúlnak le?


Nem ott van inkább a hiba, hogy az alsó kategória semmire sem elég?


Bár ez magyar hagyomány ahogy látom, hogy ha valakinek jobban megy, akkor az le kell húzni.



2016. febr. 13. 21:27
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Én sosem kerestem magyarországon 650 ezret, az exemmel max. 400-at. És nem panaszkodhattunk soha. A mostanival 2-en éltünk 4 évig kb 650 ezerből németországban, 2 autóval albérlettel. És még spórolni is tudtunk, pedig ezek a dolgok nem olcsóbbak mint magyaországon.


Kinek mi a fontos. Van aki bulikat csinál, karácsonyra nagytévét vesz 500 ezerért(ezen rendszeresen csodálkozom magyarországon ahol állítólag mindenki szegény), majd köhögi következő karácsonyig. Na ezekről örömmel le tudtam mondani. Ismertem olyan kolegát is akinek a baránő megsértődött hogy nem jöttünk haza időben az üzleti útról, és elment venni "kalapot meg 20 harisnyát". Az ilyeneknek persze hogy a világ pénze nem elég.

2016. febr. 18. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!