Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem olyan adórendszer...

Miért nem olyan adórendszer van nálunk mint Ausztriában, ahol a munkásosztály van inkább előre tolva és a burzsujokat meg jól megadóztatják?

Figyelt kérdés

Ausztriában egy alacsonyabb (bruttó 1400 eur, ez nagyon kevésnek számít ott) a melósnál marad 1150, úgy hogy teljes betegellátása van+nyugdíjjárulék, meg fizet pár tíz euró SZJAt.


82 % nála marad a bruttó bérből. Nálunk ugye ez 65 % még éhbér esetén is..


Egy jobban keresőnél (pl bruttó 2000 eur) nála marad 1480 körül, tehát 74 %


Egy tapasztalt mérnöknél (pl bruttó 4000 eur) nála marad nettó 2500 eur, 62%!


Egy burzsujnál, bruttó 10 ezer euróból nála marad 5600, tehát 56 %



Ezzel az adórendszerrel eléggé össze van rántva a társadalom és jóval kisebb a jövedelmi olló mint pl nálunk.


Az életszínvonal meg...hát azért picit jobb náluk...



MIért nincs nálunk is ilyen szolidáris adórendszer, ami nem a szegényeket bünteti, ahol a módos adózik sokat és nem a proli?


2016. ápr. 8. 22:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon aki 10x annyit keres 10x annyi adót fizet.

Aki 20x az 20x.

Gondolom neked már nincs esélyed hogy többre vidd ezért útálod a "burzsujt"

Csak a butaságodat mutattad ki.

2016. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Igen és közben a szegények meg le vannak nyomva a létminimum alá...


EZ lenne a jó rendszer?


Otthon eleve elvonni se szabadna nagyon ilyen bruttó 110-120 ezres fizetésekből...

2016. ápr. 8. 23:03
 3/46 anonim ***** válasza:
88%
Nem bünteti senki a szegènyeket. Maximum ugy èrzik. Magyarorszàgon egy kulcs van, ami 15%, ennel kisebb adòkulcs Nyugaton nincsen. Inkàbb a nyugati modell az, ami bünteti a tudàst. Pl. Franciaorszàgban közel 75%-ot vonnak ha 75000 €-nàl többet keresel. Brutàlis hogy àllandòan a szegènyek sírnak, miközben mindig nekik van kinyalva a vala*uk a sok kedvezmènnyel, tàmogatàssal. A legtöbb szegeny, sajàt magànak köszönheti a szegènysègèt! Ha pènzt adsz nekik, nem oktatàsra, önkèpzesre költi pl, hanem piàra, cigire, lapostèvère. Ezèrt hülyesèg az hogy a vagyonosok adjàk pènzüket a szegènyeknek. Nem tudnak a pènzzel bànni. Mosogatòfiù voltam 4.5 èvig, sza* meló volt, de minden pènzem fèlreraktam amit tudtam, ès ma màr sajàt vallalkozàsom viszem, 5 àllando es 2 rèszmunkaidős alkalmazottal. Ha meg ma is nyavalyognèk, akkor sehol nem lennèk, ès ma is konyhàban güriznèk. De nem, èn tenni akartam azèrt hogy ne minimàlbèrt keressek. Ezèrt nem èrdekel màsok nyavalygàsa, mert ha nekem sikerült, màsnak is menne. Csak ugye ehhez tenni kell. Nem az adórendszert kel szidni.
2016. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

"Magyarorszàgon egy kulcs van, ami 15%, ennel kisebb adòkulcs Nyugaton nincsen. "


Részeg vagy?


Minimálbérből is 35 % levonás van....


Ja hogy az SZJA 15%?


Igen meg ott a tb meg a nyugdíjjárulék is..

2016. ápr. 8. 23:09
 5/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem szokàsom inni, ellentètben veled, èn ivàs helyett dolgozom, es folyamatosan fejlődöm, nem ragadtam le a konyhan.
2016. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom, hogy tőlem/utánam havi 450.000 Ft-nyi adót és járulékot vonnak le/fizetnek be. Ebben nincsenek benne a fogyasztást terhelő adók.


Te szerintem egy évben nem fizetsz be ennyit, és én ezért ugyanazt a szar ellátást kapom, mint te és ugyanúgy nem lesz nyugdíjam, mint neked. Ja és mellette dolgozhatok heti kb 60 órát.

2016. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Jézusom..


Magyar nép szolidaritása nulla.


Ők ezt élvezik, hogy a melós nyomorog, a programozó meg dőzsöl.


Vicc...

2016. ápr. 8. 23:24
 8/46 anonim ***** válasza:
55%

"ott a tb meg a nyugdíjjárulék is.."


Ott van igen. Te mindent ingyen szeretnél gondolom.

A tb azért van, hogyha beteg leszel akkor kapj orvosi ellátást akár egy több millióba kerülő műtétet is.

Hozzátenném, hogy aki 10x annyit keres ezért is 10x annyit fizet de ugyaannyit kap érte mint te, de ez biztos nem zavar téged.

A nyugdíjra meg azért vonnak le hogy legyen nyugdijad ha majd öreg leszel és már nem tudsz dolgozni.

Amúgy én sem születtem gazdag családba, vacak munkáim voltak. De mint mindenkinek nekem is ott volt a lehetőség, hogy megtanuljak angolul és kimenjek angliába dolgozni. Valami valamiért.

Nem tanulni semmit csak a kocsmában támaszkodni biztos könnyebb.

2016. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

És mivel foglalkozol a csodálatos Angliában?


Ahol egyébként a minimálbérből még annyit se vonnak el mint Ausztriában.

2016. ápr. 8. 23:35
 10/46 anonim ***** válasza:
74%

#9

Semmi közöd hozzá.

2016. ápr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!