Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ajándéklevéllel kapott...

Az ajándéklevéllel kapott ingatlan, tehát ajándékozott ingatlanhoz hozzáférhet behajtó, ha az ajándékozás megkötésének a pillanatában nem volt adósság?

Figyelt kérdés
okt. 11. 12:10
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
#29 a végrehajtás alá nem vonható vagyonelemek közé tartoznak a gyógyászati segédeszközök, a munkavégzéshez szükséges eszközök, fűtőelemek, pl konvektorok, egy váltás ruha, ilyesmik. Az adós tulajdonában levő ingatlan minden esetben terhelhető, végrehajtható, árverezhető, a szerzés módjától és időpontjától függetlenül.
okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen értelemben az állam vagy a bank mindig minden szerződést képes felbontani, ami 2 ember közt történt, bármikor, adásvétel, ajándék akármi akármikor!

Baromság!

Erre mondják félnótás, tudod a törvényt de félig!

okt. 12. 11:43
 33/46 anonim ***** válasza:
86%
"félnótás", az. Ha a szövegértésed, a fizetési hajlandóságod, és a jogi ismereteid csak tizedakkora szinten lennének, mint a nagy arcod a semmire, bunkókám, akkor most nem itt tartanál. Senki sem írta, hogy akár az állam, akár egy bank felbonthat egy szerződést. A végrehajtási eljárás nem egyenlő egy szerződés felbontásával.
okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 krwkco ***** válasza:
63%

"Akkor ilyen értelemben az állam vagy a bank mindig minden szerződést képes felbontani, ami 2 ember közt történt, bármikor, adásvétel, ajándék akármi akármikor!"

"Erre mondják félnótás, tudod a törvényt de félig!"

Lehet, hogy félig sem tudom, de nálad mindenképpen jobban. Nem kell semmit felbontani a szerződésben, mert egy szerződésnek azok a részletei, amik valamilyen törvénnyel ellentétesek, soha nem is voltak érvényesek.


"PTK. 6:95. § [Tilos szerződés]

Semmis az a szerződés, amely jogszabályba ütközik, vagy amelyet jogszabály

megkerülésével kötöttek, kivéve, ha ahhoz a jogszabály más jogkövetkezményt fűz.

Más jogkövetkezmény mellett is semmis a szerződés akkor, ha a jogszabály ezt külön kimondja, vagy ha a jogszabály célja a szerződéssel elérni kívánt joghatás megtiltása."

"6:114. § [Részleges érvénytelenség]

(1) Ha az érvénytelenségi ok a szerződés meghatározott részét érinti, az

érvénytelenség jogkövetkezményeit a szerződésnek erre a részére kell alkalmazni. A szerződés részbeni érvénytelensége esetén az egész szerződés akkor dől meg, ha feltehető, hogy a felek azt az érvénytelen rész nélkül nem kötötték volna meg."

okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy semmilyen jogszabályba nem ütközött a szerződés megkötése!
okt. 12. 15:13
 36/46 A kérdező kommentje:
És semmilyen jogszabályt nem kerül meg, nen tudom hol vannak a juhaid!
okt. 12. 15:14
 37/46 anonim ***** válasza:
60%
Rendben, kedves kérdező, ha te eldöntötted, hogy direkt játszod a hülyét, az a szíved joga. Kismillió választ kaptál, talán vedd a fáradságod, és olvasd őket végig. Egyszerűen összefoglalva az idézett jogszabályokat: az ingatlantulajdonod végrehajtás alá vonható, semmiféle közted és az anyád között létrejött szerződéssel nem korlátozhatod a végrehajtót abban, hogy a jogszabályok szerint járjon el, a tartozásodat behajtsa, a törvényeket semmilyen jogon nem írhatod felül. Van ingatlantulajdonod, amit visz a végrehajtó. Nem sumákolni kell, hanem fizetni.
okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Mivelhogy nem ütközött jogszabályba a szerződés, semmiképpen nem lehet végrehajtás alá rakni!
okt. 12. 16:58
 39/46 anonim ***** válasza:
63%

Ezt neked melyik hivatalban mondtak?


A kocsma hivatalban?


Nalunk a faluban ott szoktak megtargyalni a jogi eseteket.


Alkoholos befolyasoltsagtol fuggoen eleg furcsa velemenyek szoktak szuletni.

okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
60%
#38 az sem ütközik jogszabályba, ha adásvételi szerződéssel vásárolok egy autót, ennek ellenére lefoglalhatja a végrehajtó mondjuk a mobiltelefonszámla tartozásom miatt. Te azt nem vagy képes megérteni, hogy a végrehajtót semmilyen polgári jogi szerződéssel nem korlátozhatod, ilyet szerződésbe sem lehet foglalni. A tiédben sincs ez benne. A tiédben az szerepel, hogy TE nem terhelheted meg az ingatlant, nem vehetsz fel rá jelzáloghitelt, de ez nem azt jelenti, hogy a végrehajtó sem terhelheti meg, árverezheti el. Be lettek neked másolva a vonatkozó jogszabályok. Fuss neki annak, amelyet a 18-as válaszoló írt, kiváltképp az utolsó sornak.
okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!