Az ajándéklevéllel kapott ingatlan, tehát ajándékozott ingatlanhoz hozzáférhet behajtó, ha az ajándékozás megkötésének a pillanatában nem volt adósság?
Akkor ilyen értelemben az állam vagy a bank mindig minden szerződést képes felbontani, ami 2 ember közt történt, bármikor, adásvétel, ajándék akármi akármikor!
Baromság!
Erre mondják félnótás, tudod a törvényt de félig!
"Akkor ilyen értelemben az állam vagy a bank mindig minden szerződést képes felbontani, ami 2 ember közt történt, bármikor, adásvétel, ajándék akármi akármikor!"
"Erre mondják félnótás, tudod a törvényt de félig!"
Lehet, hogy félig sem tudom, de nálad mindenképpen jobban. Nem kell semmit felbontani a szerződésben, mert egy szerződésnek azok a részletei, amik valamilyen törvénnyel ellentétesek, soha nem is voltak érvényesek.
"PTK. 6:95. § [Tilos szerződés]
Semmis az a szerződés, amely jogszabályba ütközik, vagy amelyet jogszabály
megkerülésével kötöttek, kivéve, ha ahhoz a jogszabály más jogkövetkezményt fűz.
Más jogkövetkezmény mellett is semmis a szerződés akkor, ha a jogszabály ezt külön kimondja, vagy ha a jogszabály célja a szerződéssel elérni kívánt joghatás megtiltása."
"6:114. § [Részleges érvénytelenség]
(1) Ha az érvénytelenségi ok a szerződés meghatározott részét érinti, az
érvénytelenség jogkövetkezményeit a szerződésnek erre a részére kell alkalmazni. A szerződés részbeni érvénytelensége esetén az egész szerződés akkor dől meg, ha feltehető, hogy a felek azt az érvénytelen rész nélkül nem kötötték volna meg."
Ezt neked melyik hivatalban mondtak?
A kocsma hivatalban?
Nalunk a faluban ott szoktak megtargyalni a jogi eseteket.
Alkoholos befolyasoltsagtol fuggoen eleg furcsa velemenyek szoktak szuletni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!