Az ajándéklevéllel kapott ingatlan, tehát ajándékozott ingatlanhoz hozzáférhet behajtó, ha az ajándékozás megkötésének a pillanatában nem volt adósság?
"Az közjegyző által van hitelesítve."
A közjegyzői hitelesítés vagy közjegyzői aláíráshitelesítés csak azt tanúsítja, hogy a szerződésben megnevezett felek írták alá a szerződést. A tartalmat nem vizsgálja.
Akkor az nem közjegyzői hitelesítés, hanem közjegyzői okiratba foglalt szerződés.
És valószínűleg rosszul értelmezed, hogy kinek mi van megtiltva. A végrehajtónak biztosan nincs egy közjegyző által szerkesztett szerződésben megtiltva, hogy jogerős végzés alapján értékesítse az ingatlant, mert erre a végrehajtót törvény jogosítja fel. Ilyet nem ír bele egy közjegyző az általa szerkesztett okiratba.
Mondanám, hogy hogy írd le pontosan az erről szóló részt, de valószínűleg hiába...
12. Jól írják előttem, félreértelmezed. Anyáddal kötöttél a közjegyző előtt egy szerződést, hogy nem terhelheted meg hitellel és emiatt nem árverezhető. Neked kellett volna betartanod ezt a szerződést, hogy ne adósítsd el magad és ne kelljen attól félned, hogy majd esetleg árverezik a lakást.
A tulajdoni lapon biztos, hogy nem találsz ilyen elidegenítési tilalmat.
Nem vettem fel hitelt a lakásra.
Más típusú adósságaim lettek
15. Teljesen mindegy, hogy nem hitellel terhelted meg. Majd a végrehajtó fogja megterhelni az adóságoddal. A végrehajtó nem foglalkozik a ti közjegyzői szerződésetekkel.
Ha meg nem fogadod el a válaszokat, mert mindent jobban tudsz, látni, hogy mindenkit lepontozol, akkor minek írsz ki kérdést?
A tulajdonodban lévő ingatlant a behajtás során terhelhetik, mindegy, mikor szerezted.
Az édesanyáddal kötött szerződés ezt semmiben nem befolyásolja.
A köztetek létrejött szerződést viszont akár ezzel te meg is szegheted és ekkor édesanyád veled szemben (nem a harmadik féllel szemben) polgárjogi követeléssel élhet.
Te nem tudod a köztetek lévő szerződéssel harmadik fél jogait korlátozni, márpedig a behajtónak a folyamatra vonatkozó törvényi keretek között joga van bármilyen tulajdonodat bevonni az eljárásba.
A haszonélvezeti jogot viszont a behajtó nem tudja medszüntetni, az ingatlant ezzel együtt árverezheti el.
"Elidegenítési és terhelési tilalom
Az elidegenítési és terhelési tilalom egy olyan jogi eszköz, amely korlátozza az ingatlan eladását, illetve apportját, vagy további terhelését (további jelzálog, esetleg haszonélvezeti jog alapítása) anélkül, hogy a tilalom jogosultja (gyakran a hitelező) ehhez hozzájárulna. Ez azt jelenti, hogy ha ilyen tilalmat jegyeztek fel az ingatlanra, bármilyen további jog bejegyzése csak a tilalom jogosultjának hozzájárulásával lehetséges, kivéve a végrehajtási jogot, amit fel lehet jegyezni anélkül is."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!