Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sok mai tinédzser fogja...

Sok mai tinédzser fogja elhagyni az országot, hogy máshol próbáljon szerencsét?

Figyelt kérdés

Nektek mi kéne még ahhoz, hogy elköltözzetek magyarországról? Mit gondoltok azokról akik elköltöznek? Mi lesz itt később?

Szívem szerint én mennék, miután itthon lediplomáztam.


2010. márc. 12. 14:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Énis mennék, de hát még csak 15 vagyok úgyhogy erre még nem nagyon fog sor kerülni, de később mindenképpen el akarok húzni vhova Amerikába
2010. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Remélem, nem utazol el, minden emberre szükség lesz itthon. Együtt kell talpra állítanunk ezt az országot.
2010. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

2010: 2500000:7500000

2020: 4000000:6000000

2030: 6000000:4000000

2040: 8000000:2000000

2050: Eljő a világvége. =D


Szerintetek mit jósoltam meg?^^

Várom a tippeket. =D

2010. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sokan. Már most nagyon sok ismerősöm van, aki továbbtanulás helyett inkább külföldre ment melózni. Szállodába, hajóra, építőiparba stb, és legtöbben úgy vannak vele, hogy ugyan azt nem tudják mit fognak csinálni ha családjuk lesz, de olyan jól keresnek mindenféle papír nélkül, hogy eszük ágában sincs egyelőre hazajönni.

Hogy nekem mi kéne hozzá igazából nem tudom. Szeretnék majd ösztöndíjjal külföldön tanulni egy-két fél évet, aztán majd meglátom hogy tetszik, nincs e annyira honvágyam stb. Diploma után egy jó állásajánlat az, amivel ki lehetne csábítani. Nincs ellenemre, de örökre biztos nem mennék... sosem érezném otthon magam, akár milyen is ez az ország, még is csak ez a hazám.

2010. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engem nem lehetne semmivel sem kiüldözni. Ha mindenki elmegy, akkor mi marad? Jó nekem itt is, annyira nem sz*r, illetve külföldön sem kolbászból van a kerítés.

Akik úgy mennek el, hogy kíváncsiak vagy itthon már nem találnak munkát (?) azt még úgy meg is tudom érteni, de aki úgy megy ki, hogy itt milyen sz*r, meg hogy lemosná magáról azt, hogy magyar...hát pofánb*sznám az biztos.

2010. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokan a nyelvtudás hiánya miatt biztosan itt maradnak.
2010. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Hehe kimegyek külföldre, és építek egy házat, aminek kolbászból lesz a kerítése:)

Egyébként megmondom mi lesz, az ami most Moldovában van. Onnan is szinte mindenki kiment, aki tudott dolgozni, és volt valami értelmes szakmája. Ebből következik, hogy csak az idősebbek (ott ebből a szempontból még a 35-40 felettiek is idősnek számítanak, mert az a korosztály még a szovjetunióban nőtt fel, és ők nem túl mobilisak), és a suttyók maradtak az országban, illetve néhány politikus/haszonleső. Az egész ország csak azért nem omlik össze, mert most még fűzik olyan erős kapcsolatok a kivándorlókat az anyaországhoz, hogy rendszeresen küldjenek haza pénzt (nagyszülőnek/szülőnek, aki már nem tudott elmenni), így a külföldön dolgozó munkaerő még termel az országnak is pénzt, kérdés, ha ez így marad, akkor néhány évtized múlva mi lesz.

2010. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
60%

Én már elhagytam az országot.

De majd vissza megyek.


"

2010: 2500000:7500000

2020: 4000000:6000000

2030: 6000000:4000000

2040: 8000000:2000000

2050: Eljő a világvége. =D

"


Külföldön élő magyarok száma vs. otthon élő magyarok száma. :D

2010. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van biztos nyelvtudásom angolból, és még három másik nyelvet tanulok eredményesen, de én nem szeretnék kimenni. Tudom, hogy kint jobb a megélhetés, persze már ahol, meg a mentalitás is másmilyen, sokkal emberközpontúbb, de nekem csak az a lényeg, hogy Budapestről elkerültem és most vidéken, a második legnagyobb vidéki városban élek. Azt hiszem, a külföldi élethez nem vagyok elég "vagány". 22/L
2010. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves egyetemista vagyok, és nem akarok innen menni sehova. Máshol is vannak problémák, legfeljebb nem ugyanezek, mint itthon - ezeket meg legalább már ismerem, meg is szoktam egyiket-másikat. Nagy bajok vannak, az igaz. De a lényeg az embereken van, itt márpedig igenis vannak nagyon jó emberek, akikkel érdemes összefogni, együtt dolgozni és gondolkozni.


Én abban reménykedem, hogy a kisközösségi projekt rendbe rakja ezt a szép országot. Nekünk kell rendbe raknunk, és alulról jövően, kicsiben, közösen. Az egész világ alatt rezeg a léc, épp most barmoljuk szét. Ha itthon nem tudunk tenni, a saját országunkért és honfitársainkért (nagyon magyarkodósan hangozhatok, pedig nem vagyok az), akkor ez máshol sem fog menni, más országban, más emberekkel.


Ez is csak egy vélemény. Engem ide dobott a sors, miért vágynék másra? Megelégszem annyival, amennyit ez az ország és ez a közösség adni tud.

Béke

2010. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!