Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátország tapasztalatok?...

Hancsi22 kérdése:

Horvátország tapasztalatok? Minden kedves valaszolonak megy a zöld kéz . Kösi a segítséget (:

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 15 éves és szerencsrs gyerek vagyok mert utazos csaladba szulettem . Megjartam már többször görög országot , hollandiát , erdélyt, szlovákiát, ukrajnát , ausztriát, es egy rovid ideig voltam már bulgariaban is. Utaztam nagyon hosszú utakat kocsival de mentünk már repcsivel és busszal is . Mindig barati tarsasaggal /csapattal megyünk. Az idén nyári célpont a horvát tengerpart. Minden történet, élmény, tapasztalat, ajánlás, tanács érdekel. A segítséget előre is koszonom.

2015. febr. 18. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Ugyanaz mint Görögország, bár a horvátok már átmentek ebbe a lehúzós fajtába.
2015. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Mi céltalanul vágtunk neki Horvátországnak 4 éve :) Meg kellett állni, mert gáz volt a kocsival. Ezért Split lett az első táborhelyünk :) nagyon érdekes volt az első nap. A boltok zárva voltak, az utcán csend és üresség. Már kezdtünk megijedni, hogy valami gáz van :) De valószínű valami nemzeti ünnep féle volt :)) A tengerpart ott annyira nem jött be, nagyon kavicsos és kellemetlen.

Omisba párszor ellátogattunk, ott a part homokos és nagyon tetszett az egész. Éjszaka is jobb volt a hangulat.

De a kedvencem Makarska! Ajánlom mindenkinek. Bár a part itt is kavicsos, de annyira széééép mindeeen :))) este sétálgatni a tengerparton pálmafák alatt... ha jobbra nézel tenger, ha balra akkor hatalmas hegyek, egyszerűen fantasztikus :)) Felmásztunk egy hegyre, rosszul léptem, kibicsaklott a bokám, 2 napig alig bírtam menni :D de a látvány, ami ott fent volt, hát kárpótolt mindenért :))

bocsi, hosszú lett...

2015. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
96%

Óóó!


1.) Kábé kétszer voltam Poreč-ben, de akkor kábé lehettem 8 éves. Mi úgy mentünk akkor, hogy 4tagú család, és egy lakókocsi, mert van egy lakókocsi-sátrazó parkja, persze pénzért. Nagyon szép város, legalábbis amennyi rémlik belőle! Kavicsos tengerpart, ami először zavarhat, mert cipőt is kell húznod, hogy ne szúrjon meg valami, és először bizonytalan vagy még a járásban is. De szerintem nem olyan rossz. Sőt! Én a tenger szerelmese vagyok, úgyhogy olyanoknak mint nekem, tök mindegy.. ;)

De aki nem kedveli; a tengerparthoz közel van egy édesvízi medence, azért nem tudom, hogy fizetni kell-e, de több mint valószínű, hogy igen.

Amire emlékszem, hogy a lakókocsiban lakni élvezet volt. Hiába kicsi meg meleg, összehozta a családot, mert a lakókocsi előtt tartottuk a grillt, az étkezőasztalt. Talán hátulütője lehet, ha mondjuk valamelyik lakókocsi-szomszéd hangosan dübörögteti a zenét.

Egyszer hajóútra keltünk: Poreč-ből elhajókáztunk Rovinj-ba.


2.) Omisalj.

Kavicsos tengerpart.

A szállások, amelyek a tengerparthoz közel vannak,azok a városközponttól távol esnek, így sokat kell gyalogolni. Kicsi város egyébként, de éjszaka sok a turista. Van pár kilátó a városban, viszonylag könnyen bejárható (szerintem). De sok dolog nincsen.. Csak pár bolt. Ez egy tipikusan tengerparton-heverésző nyaralásra jó.


3.) Crikvenica

Ugyanaz mint Omisalj, sőt, alig pár kilométer választja el egymástól őket. Ez a két város szigeten van, az odafele és visszafele utak pedig lenyűgöző hegységes-autópályákon vezetnek, sőt, a hegyre is felmegy és kanyargós! De csak egy kis része. De az izgi! :D

Itt már kicsit több látnivaló van, mint Omisaljban. A városközpontja nagyobb, és van egy-két nagy piaca a városban. A szállásunk a tengerre nézett, viszont egy hegyoldalban volt benne - így kilométereket kellett mászni le a tengerpartig és fel, felfelé már kiköptük a tüdőnket. Lavírozni kellett a nyaralók között, nincsen ott olyan, hogy egyenes út. Persze attól is függ, hol a nyaralód/szállásod, de javarészt mindegyik ebben a kis hegyoldalban van.

A tengerpart végig bejárható! Sőt, egy árus csávó minden nap besétálja a partot - vicces figura! :)

A parton pedig VÉGIG étteremláncok, boltok, butikok vannak!! Hangulatos. Sőt, ha továbbsétálsz egy kicsit, akkor kaszinókba is belefuthatsz.

Kikötő is van, sőt, hajóútra is lehet menni, ami átmegy Omisaljba és talán még egy-két várost érint, erre már nem emlékszem pontosan.


Mindent egybevéve Horvátországról azt érdemes tudni, hogy a szupermarketekben a termékek a miénkhez képest olcsóbbak (már ami), de a piacok picit drágábbak, DE minőségiek és szépek!!! Piacokban pedig bővelkedik rendesen.

A fagylaltjuk viszont isteni, és az éttermekben is jól főznek.

A tenger pedig sós és hideg, ami szerintem nyáron felüdülés. :)

Horváto bővelkedik autópályákból, gyors, megbízható, szerintem átjárható, az árakat nem tudom, mert nem én fizettem. :)

Én mindig jól éreztem magam, mikor mentem, mert 10 napból 9 mindig napsütéses és izzasztó meleg van! A hangulat mindig jó, mert hozzánk mindig közel voltak fiatalok, akik buliztak, zenét hallgattak és sokat röhögtek éjjel, emiatt nekem megvolt a "nyár"-hangulatom :)

2015. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Jó. főleg ha tudsz is velük beszélni
2015. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Bolban voltam, nagyon szép, a Zlatni Rat egyenesen isteni hely.
2015. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Márciuska ***** válasza:
95%
Egyetlen egyszer voltam Horvátországban, Dalmáciában, buszos úton utazási irodával, és mindmáig a legszebb utazási élményem! Biogradban voltunk, isteni volt a szálloda, nagyon jól főztek és bőséges büféreggeli és büfévacsora volt, vagyis egy rakás kaja közül azt választottuk, amit csak akartunk. A hotel közvetlenül a tengerparton, a városka gyönyörű, leanderek tömkelege mindenhol. Sötétedéskor lezárták az autók elől a teljes parti részt, kigyúltak a fények, életre kelt a strand melletti vidámpark, a kerthelyiségek, szólt a zene mindenhol, a szomszéd hotelben élőzene volt, a fények tükröződtek a vízen, langyos szél fújt, folytassam még? :) Soha ilyen jól nem éreztem magam! Bármerre mentünk az országban, az árusok mindenhol tudtak pár szót magyarul és felismerték a beszédünkből, hogy magyarok vagyunk. A legszebb látnivalók, amiket láttunk: Voltunk egész napos hajóúton a Kornati-szigeteken, láttuk a Krka nemzeti parkot és a Plitvicei tavakat, és jártunk Dubrovnikban is. (Dubrovnikban elképesztően nagy élmény, ha végigmész a várfalon!)Igazi gyönyörű nyaralás volt! Viszont ha strandolni akartok, akkor Dalmáciában egyre vigyázzatok: igaz, hogy mindenhol szép a strand, de köves, és tele van tengeri sünnel, úgyhogy a vízbe csak zárt műanyag úszócipőben érdemes bemenni (a strandokon tömegével árulják az ilyen cipőket). Viszont északabbra, Isztriában állítólag homokosak a strandok, és sün sincs annyi.
2015. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2009 januárjában jártam először Horvátországban. Egyik barátom megkérdezett, hogy van-e kedvem elutazni Zágrábba 4 napra. Hosszabb tépelődés után igent mondtam. /A háború alatt nőttem fel és egy picit tartottam attól, hogy mi fog rám várni; milyenek az emberek, milyen a hangulat stb. Igaz akkor már 15 éve, hogy béke van, de mégis volt bennem egy kis félsz./

Szóval Zágráb nagyon megtetszett és kellemeset kellett csalódnom. Nagyon jól éreztem magam a városban és tetszettek is a Belváros épületei. Az emberek nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Egy idős hölgy, amikor látta, hogy óriási utazótáska van nálam. át is adta a helyét a villamoson. Természetesen tiltakoztam, de ő azt szerette volna, hogy leüljek, ígyhát nem volt mese :) 4 nap után szomorúan indultam vissza vonattal Budapestre. A zágrábi nyaralásom alatt vettem egy könyvet Horvátországról magyar nyelven. Minden le van írva az országról, és őrzöm mint a kincset. Sokszor bele lapoztam és lapozok most is a könyvbe.

Sajnos nem volt autóm még akkor, így úgy döntöttem, hogy még 2009 nyarán elutazom Splitbe. Vonattal mentünk, szebbnél szebb helyeken járt a vonat, míg megérkezett Splitbe. Megnyugodtam, hogy háború után 15 éve a legtöbb ház újjáépült. Split nagyon megtetszett, gyönyörű tengerpart és Óváros, a Marjan dombra sokszor felmentünk és találtunk homokos strandot is. 2009 óta nyaralok Splitben, ugyanabba a szállásba megyek, ami az Óvárostól és a tengerpartól 10 perc sétára van.

Többször jártam Trogirban, Omisban; időközben megnéztem a Plitvicei tavakat és 1 napos kirándulás keretében Varasdint és Csáktornyát. Split Dalmácia központja, innen indulnak hajók a dalmát szigetekre; és mediterrán éghajlat az uralkodó; óriási pálmafák, leanderek és kabócák. Tudni kell, hogy a horvát tengerpartra nem jellemző, hogy a nyílt tengert láttod; kivéve Isztriát /Köszönhető a sűrű szigetvilágnak/


/Isztria horvát részén nem; viszont a szlovén 40 km-es partszakaszon már jártam. Piran, Portorozs és Izola városkákra szívesen emlékszem vissza. Az Isztriára az jellemző, hogy nincsenek homokos strandok; csak kevés helyen pl. Medulinban és a szlovén Portorozsban. Véleményem szerint az éghajlat se annyira mediterrán, mint Dalmáciában; viszont meseszép környék ez is. Piranban láthattam tengerbe menő naplementét , amit pl. Splitben nem láttam/.

2015. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat , ment a zöld kéz mindenkinek. További sztorik és érdekelnek, mi vagy Omisba vagy trogirba mennénk. az útról is várom a részletes bezsámolókat. szerintetek mikor érdemes indulni? minden további válaszolónak előre is köszönöm :)
2015. febr. 22. 10:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
HA tehetitek, akkor ne hétvégén induljatok, ugyanis rendszeresen dugók vannak az utakon. Útközben álljatok meg a Plitvicei tavaknál . Mostar sincs messze Omistól érdemes egy napra átrruccanni. Omis kevésbé tetszett, mint Trogir vagy Split, viszont több a strand és olcsóbbak az éttermek. Ha Omisba mentek, Splitet és Trogirt ne hagyjátok ki.
2015. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Továbbra is várom a sztorikat , véleményeket és tanácsokat :)
2015. febr. 25. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!