Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnánk kiköltözni...

Hogyan tudnánk kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kiszeretnék költözni Angliába. õ 47 éves én 15.

Én erõs közép szinten vagyok angolbol viviszont õ alap szinten van. Tanári végzettsége van és 25 éves gyakorlata tanárként. Milyen munkákat tudna kint végezni? én tanulni szeretnék. Melyik várost ajánlanátok? mennyi a kezdõ tõke? mit gondoltok könnyen felvennek dolgozni? milyen papírokat kellene elintézni? a számlák kinnt mennyibe kerulnek. alberlet. bérletek stb? fizetéshez képest?



2013. dec. 4. 06:18
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy Anlgia bokezubb e segely tekinteteben mint Franciaorszag (nem hiszem), de az tenyleg mese kategoria hogy nulla munkara segelyt kapjon valaki. Talan valami lakhatasi tamogatasrol lehet szo inkabb.

Azt tudom itt hogy megy: vagy francia allampolgarsag kell (pl az RSA-hoz ami ilyen alacsony berek kiegeszito segelye), vagy igazold hogy legalisan tartozkodsz az orszagban. Ez pedig vagy tartozkodasi engedely, vagy ha EUs allampolgar akkor igazolni kell az anyagi fedezet megletet. Nade ha azod megvan, akkor meg nem szorulsz segelyre ugye :)

2013. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Neee, most komolyan. "Messziről jött ember azt mond amit akar?" Mi érdekem fűzödne ahhoz, hogy kamuzzak? De most komolyan...


Amúgy gondold már végig. Te magad írod a 75 fontot hetente. 1 embernek! De ők ketten vannak. 2 emberre heti 100 font az fejenként 50. Ketten kapnak 400 fontot egy hétre. Plusz 200 font housing benefits. Angolok nem albérletben laknak többnyire hanem saját házban, ezért nekik nem jár housing benefits. Semmi hihetetlen nincs ebben a story-ban. És két ember 600 fontból nem úr-mór él idekinn, hanem éppenhogy túlél.


Nem akarlak meggyőzni arról hogy kolleganőm anyja 10 fontot keres takarítóként. Nem nagyon érdekel, hogy elhiszed-e. :) Én se hittem el, de neki sem volt semmi oka hazudni róla. De például, ha megnézed a carer hirdetéseket a jobcentre oldalán, a többség minimálbérért hírdet. Én 11 fontos órabérért vagyok carer. Miért? Mert előre léptem. Lehetséges hogy kolleganőm anyja mondjuk team leader a takarítócégnél és így keres 10 fontot? Lehet, nem? Nem tért ki a részletekre. Lehet, hogy gazdag embereknél takarít és lehet a takarításban a mosás meg a vasalás is benne van. Az egy elég gazdag környék volt.


És te jóóó ééég, tudom hogy West Midlands nem egy falu :D :D :D Anyáááám. Csak a környéket határoztam meg. A falu neve nem jut eszebe, csak pár napot voltam ott. De Leamington Spa környékén van.


Amúgy miért kell kötekedni?

2013. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
"Ketten kapnak 400 fontot egy !!hónapra!!" elírtam... mielőtt még beleköttök ebbe is :D
2013. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!