Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnánk kiköltözni...

Hogyan tudnánk kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kiszeretnék költözni Angliába. õ 47 éves én 15.

Én erõs közép szinten vagyok angolbol viviszont õ alap szinten van. Tanári végzettsége van és 25 éves gyakorlata tanárként. Milyen munkákat tudna kint végezni? én tanulni szeretnék. Melyik várost ajánlanátok? mennyi a kezdõ tõke? mit gondoltok könnyen felvennek dolgozni? milyen papírokat kellene elintézni? a számlák kinnt mennyibe kerulnek. alberlet. bérletek stb? fizetéshez képest?



2013. dec. 4. 06:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Azért ez nem olyan jó ötlet.... nem külföldre menni, hanem az ő esetében 47 évesen egy olyan szakmával, amit ott nem nagyon tud hasznosítani, ráadásul a nyelvet sem beszéli. Gondolom annyira nem is vagytok eleresztve anyagilag, pedig nem szabad pucér fenékkel és üres zsebbel megérkezni, mert nem azonnal lesz mire munkát talál és megkapja az első fizetést. Ha egyáltalán sikerül olyat találnia, amiből ketten megéltek elfogadható szinten.
2013. dec. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes kommentet így ha ismétlek valamit, akkor bocsi.


Ha anyukád bírja a fizikai megterhelést és nem bánja, hogy úgy nevezett "alja" munkát kell végeznie, akkor végülis miért is ne vághatnátok neki?

Amúgy ezek az "alja" munkák itt nem ugyanazt a státuszt hordozzák, mint otthon. Pl van egy falu, ahol a takarítók is megkeresik a 10 fontos órabért... és angolok is takarítanak.


Fontos, hogy legyen kezdő tőkétek. Mondjuk 3 hónapra elegendő. Azt hiszem 3 hónap itt tartózkodás után igényelhettek segélyt. Ketten kb 600 fontot kapnátok egy hónapra. Ebből szűkösen túlélnétek egy darabig és anyukád kapna ingyen angol tanfolyamot. A kezdőtőke összege nyilván attól függ, mekkora lábon éltek. Ha csak alapélelmiszerekre költötök, nem dohányoztok és nem buliztok akkor napi 5-10 font elég kajára. Sőt igazából ha nem vagytok nagyétkűek akkor 2 font is elég... az 2 fagyasztott pizza. :) Ismerek olyat akinek az elég.


De számoljunk 10 fonttal. Az 300 egy hónapra. 900 3 hónapra.

Szobabérlés: 350-550 között várostól függően. Vegyük a 450-et. 3 hónapra: 1350.


Aztán telefonszámla, munkaruha, buszjegy stb egy extra 100 font.


2350 ha jól számolom. Ez alatt neki se vágjatok. Ez a minimum.


Arra ne számítsatok, hogy egy centet is félre fogtok tenni az első 2-3 évben, főleg hogy csak anyukád fog dolgozni és ő is csak minimálbér körüli összegért. De pár hónap elteltével, ahogy gyarapszik a nyelvtudása és tapasztalata egyre jobban fogtok élni.


Az első néhány évben valószínű sharehouse-ban kell majd élnetek sok más emberrel összezárva... egy lakás fenntartása nagyon drága. Ez nem biztos hogy a legjobb lenne neked, 15 évesen. Ebben a korban fontos hogy legyen az embernek magánélete... de saját szobára nem nagyon számíthatsz. Sőt talán még külön ágyra sem.

Egy 2 szobás lakás vidéken 350 fontnál kezdődik. De erre jön 120 font adó, és kb 150 font rezsi. Míg a szobaárban ezek benne vannak. Plusz ha lakást vesztek ki alá kell írni fél évre minimum, és le kell tenni minimum egy havi kauciót. Szóval ez nem lesz egyszerű, hacsak nem sok pénzzel jöttök ki.


Tudnék még sokat írni de elfáradtam :D ha van még kérdésed írhatsz privit is.

2013. dec. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

ma 04:53

Én egy vidéki angol kisvárosban dolgozom munkaközvetítő cégnél. Egész wiltshire megye, és Oxforodshire a körzetünkben van. Soha nem volt olyan munkaajánlat hogy egy takarító 10 fontot keressen.

Legyen kedves mutasson nekem ilyen hirdetést vagy helyet, mert kizártnak tartom hogy létezik ilyen.

Jelenleg a vasúttakarításra is óránként 6.80 fizetnek..

Gyári munkában előfordul a 10 fontos bér de ez sem minden napos

2013. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Még a Buckingham palota takarítói se kapnak 10 fontot.
2013. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

" Fontos, hogy legyen kezdő tőkétek. Mondjuk 3 hónapra elegendő. Azt hiszem 3 hónap itt tartózkodás után igényelhettek segélyt. Ketten kb 600 fontot kapnátok egy hónapra. "


Ezt a marhaságot honnan vetted???

" Azok az alkalmazottak, akik 12 hónapos regisztrált folyamatos munkaviszonyt követően elveszítik állásukat, jogosulttá válnak a rászorultság-alapú juttatások széles skálájára is, pl. jövedelemszint alapú munkanélküli segélyre (income-based Jobseekers Allowance), vagy jövedelem-kiegészítésre (Income Support)"


Az álláskeresés céljából érkezőknek önfenntartóknak kell lenniük a tartózkodási jogalaphoz, tehát nem jogosultak juttatásokra.


Ha valaki 1 napot nem dolgozott annak nem jár segély..


Az aki dolgozott, és jár neki az heti max 75 fontot kap, fizetéstől függően. Hetente kapja a pénzt, 2 hetente kell pecsételni, és igazolnia, hogy hetente legalább 3 helyre elmegy állásügyben (interjú) és 5x telefonál állásügyben.

100km-es körzetben vállalnia kell hogy elmegy állásügyben..


Nem a hasamra ütöttem, a kollégám most intézte el,(létszámleépítéssel vesztette el az állását)


Hülyeséget nem kéne írni, mert Anglia nem arról híres hogy csak úgy adogatják a segélyeket.. Ha igaz lenne hogy havi 600-at adnának senki nem dolgozni 4 órában, hanem segélyért menne..(4 óra munkáért kapsz ennyit kb.)

2013. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Ahhoz is kell pofa, hogy valaki egy idegen országban kuncsorogjon segélyért.
2013. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

ma 12:10 Egyik kolleganőm anyukája keres 10 fontot takarítóként West Midlandsban. Nyilván nem ügynökségen keresztül, mert azok elég sokat lenyúlnak. Én is meglepődtem és rákérdeztem, hogy hogy ilyen sokat és azt mondta azért, mert kicsi falu, nincs tömegközlekedés, nem járnak oda az emberek, ezért jobban megfizetik a munkaerőt.


A 600 fontos segélyt nem csak úgy ideböfögtem. Konkrétan én segítettem két srácnak, hogy megkapják ezt az összeget. 2,5 hónapja voltak az országban mikor igényelték. Egy percet sem dolgoztak. Elutasították őket mondván, hogy 3 hónapnak meg kell lennie. 2 hétre rá újra próbálták és megkapták. Joint account miatt magasabb az összeg és tartalmaz 200 font housing benefitset is. Most már több mint fél éve kapják ezt az összeget és épp vállalkozást alapítanak, amihez több ezer font alacsony kamatú hitelt kapnak az államtól plusz magasabb segélyt.


A jobcentre hajlamos elutasító lenni... ekkor a CAB-hoz kell fordulni és előadni a hattyú halálát. Azok segítenek.


Nem írkálok hülyeségeket, csak tapasztalatból írok.

2013. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

ma 21:34

Na persze... tudod messziről jött ember azt mond amit akar..

Te ismerőseid 600 fontot kapnak, úgy hogy egy napot sem dolgoztak.

Egy itt született angol aki több évet dolgozott, és most munka nélkül van, az heti 75 fontot kap.. De az ismerőseid a semmire többet kapnak mint azok akik 4 órában dolgoznak..

Az ügynökségnél a következőképpen zajlik a munkaajánlás.

A cég akiknek szükségük van takarítóra, vagy munkásra felveszi egy ügynöki irodával a kapcsolatot. Jelzi hogy mennyi dolgozó, milyen beosztásban kell ember neki..Megegyeznek egy árban.

pl: takarítóért a cég az ügynökségnek 8 fontot fizet óránként. Az ügynökség meghirdeti az állást, és akit felvesz annak mondjuk 7 fontot ajánl. Tegyük fel elvállalja. akkor az ügynökség heti 2 fontot levon a béréből biztosítás címen (amit ha kilép vagy a cég átveszi , és nem volt balesete visszakapja)

Ebben az esetben az ügynökség óránként 1 fontot nyer a takarítón. Mondjuk heti 20 órával ez heti 20 fontot jelent..

Azt hogy az ismerősöd falun 10 fontot keres takarítóként nehezen hiszem el..De mondjuk megtudsz ezzel győzni és van valakinek ekkora mákja. (1 millióból 1 eset) de hogy az ismerőseid a semmire 600 fontot kapjanak..Na ezt senki nem veszi be aki kint él, és tudja mi a dörgés..


Csak egy történet ami most történt Angliában és fel vannak az emberek háborodva.

ANGOL férfi aki katonaként szolgálta a hazáját, leszerelt, majd elment dolgozni. Pár évvel később elvesztette az állását, így elment segélyt kérni. Kapott valamennyit amit a napokban megszüntettek. Az ok, hogy miért nem adnak neki több segélyt:

Nemrég volt november 11-e. Ünnep. Ilyenkor önkéntesek, főleg katonák árulják a pipacs kitűzőket evvel is támogatva másokat. A katona önkéntes munkában napi 2 órát pipacsot árult. Na ez volt az ok, hogy elutasították, mint mondták, a segélyt azért kapják az emberek hogy munkát keressenek. Ő nem munkát keresett hanem "árult"..


Ma sem kap segélyt, de a te ismerőseid akik 1 napot sem dolgoztak 600 fontot kapnak...hmmmmmmm....

2013. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet elvitatkozgatni, hogy mennyi az annyi - én elhiszem, hogy van ahol megkapja a takarítónő a 10 fontos órabért, mert olyan helyen dolgozik, azt is, hogy van akinek sikerült nagyobb összegű segélyt és kedvező hitelt igényelnie, na de nem osztogatják minden boldog-boldogtalannak és nem ez az általános.

Azért úgy nekiindulni, hogy majd kapok jó nagy segélyt meg takarításért hű de nagy fizetést és királyként megélünk, az nagy hiba. Mert tudni kell, hogy a jó fizetést melyik Isten háta mögötti faluban fizetik, meg hogy a segélyt hol kell elintézni, mit kell a papírra írni, ehhez pedig az erős középfok meg a jártam már kinn ismerősnél édeskevés.

2013. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

" Egyik kolleganőm anyukája keres 10 fontot takarítóként West Midlandsban. "

"azt mondta azért, mert kicsi falu,"


Na itt van bukta: West Midlands Anglia egyik régiója..

Ebbe a régióba tartozik többek között

- Staffordshire

- herefordshire

- worcestershire...

Nem igazán lehet rá mondani hogy kicsinyke falu...

2013. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!