Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnánk kiköltözni...

Hogyan tudnánk kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kiszeretnék költözni Angliába. õ 47 éves én 15.

Én erõs közép szinten vagyok angolbol viviszont õ alap szinten van. Tanári végzettsége van és 25 éves gyakorlata tanárként. Milyen munkákat tudna kint végezni? én tanulni szeretnék. Melyik várost ajánlanátok? mennyi a kezdõ tõke? mit gondoltok könnyen felvennek dolgozni? milyen papírokat kellene elintézni? a számlák kinnt mennyibe kerulnek. alberlet. bérletek stb? fizetéshez képest?



2013. dec. 4. 06:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

" Nem is a bevándorlók mennek a magánsuliba, hanem a helyiek közül azok, akik megtehetik, ha fontos a gyereknek a tanulás... a maradéknak meg ott a sima állami, ami olyan is.."

A helyiek többsége sem magán iskolába járatja a gyerekét. Nem kell ahhoz szegénynek vagy gazdagnak lenni.

Az állami iskolákkal sincs baj..Mégis mi a bajod vele? Le lehet érettségizni, és tovább lehet menni szakmát tanulni, vagy egyetemre.

Mint írtam a fiam new college-be járt, ott érettségizett le. Majd tovább tanult szintén a college-ban gépészként. Jelenleg egyetemen tanul gépészmérnöként..Az egyetem is állami.. Amikor mi a gond? Ha egy diák tanul akkor egy államilag elismert iskola is jó lehet. Ha nem tanul, akkor megette a fene a magánsulit..


De egy valamiben egyetértünk. Nyelvtudás nélkül nem sok esély van..

2013. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

Ha ez ilyen egyszeru lenne...


Eleve az elejen sehol nem tudtok lakni. Amig nincs fizetes es stabil allas, addig szerinted ki fog lakast kiadni a ket szep szemetekre?

Egy hely van ahol nem kell jovedelmet igazolni: a hotel/hostel, de az meg havi szinten mar baromi draga.


Jo, eleinte elalszotok mondjuk az autoban, de akkor meg jonnek a problemak hogy hol mosakszol, meg milyen lakcimet jelentesz be barmilyen hivatalnak?


Inkabb azt javaslom hogy te felvetelizz egy egyetemre amikor 18 leszel, tanulj eleg jol hogy kijuthass valami osztondijjal Angliaba. Aztan ha lesz egy ottani felsooktatasi diplomad, azzal mar jo esellyel talalsz allast, es akkor ha megteremtetted az egzisztenciadat, kihozhatod magadhoz anyadat.

De ez persze kb mostantol tizeves folyamat amit most leirtam.


Mindenesetre en igy csinaltam, csak nem Anglia hanem Parizs.

2013. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Annyira sok s sügér köztetek mar 3 x voltam kint és tudok mindenben segiteni anyukámnak ... tolmácsolnék neki szívesen mindent...
2013. dec. 5. 14:25
 14/43 anonim ***** válasza:
Ezt hogy kepzeled el, hogy tolmacsolsz? Mesz vele a munkaba minden reggel, mint valami szotargep?
2013. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
nem irtak hogy még egy bankszámlát sem tudnatok nyitni nyelvtudas nelkul mikor irtam h jol beszelem az angolt azon nottem fel...
2013. dec. 5. 18:28
 16/43 anonim ***** válasza:

tegnap 07:58 vagyok..

Szóval te segítenél anyukádnak tolmácsolni??? Igen, ezt elhiszem. Segítesz neki a boltban, ha megkérdezik, hogy akar-e cashback-at.. Vagy segítesz neki a buszon hogy tudjon jegyet venni. Esetleg amikor mentek az orvosi rendelőbe regisztrálni magatokat akkor is tolmácsolsz neki.. Ezzel nincs is gond. De a munkában hogy tolmácsolnál??

Tudod mi nap mint nap telefonon vesszük fel a kapcsolatot először a munkakeresőkkel.

Sokszor tapasztalom hogy pl: keresem Mónika Smith hölgyet, és helyette vagy a párja vagy valaki más veszi fel a telefont. Persze jön a szöveg hogy nincs telefonközelben, átadja az üzenetet. De nekünk a munkavállalóval kell kommunikálnunk, nem a párjával, vagy lányával. Ha nem elérhető, akkor hívjuk később. Ha kiderül, hogy angolul nem tud, akkor sajnáljuk, de tárgytalan..

Ha meg együtt mentek és kerestek munkát, már szóba sem állnak veletek ha egy felnőtt nő helyett a 15 éves gyerek beszél...

Tudod, más az hogy kint voltál 3x nyaralni mint az, amikor benne vagy a sűrűjében és ott élsz.


De ettől függetlenül, én nem akarlak titeket lebeszélni. Ha te szerinted jó az ha tolmácsolsz, akkor sok sikert kívánok nektek..

2013. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

A bankszámla nyitásánál a gond az, hogy te 15 éves vagy, és sok mindent te sem fogsz megérteni.

Nem csak a nyelvi nehézségekre gondolok hanem a sok banki adatokra, amit előszeretettel sóznak rá az ügyintézők a naiv ügyfelekre, és utána csak les nagyokat hogy havonta miért vonnak a fizetéséből 10-20 vagy 30 fontokat.. Bankban szóba sem állnak majd veletek.. 15 gyereket nem fognak figyelembe venni...Üzletképtelen...

2013. dec. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
De figyeljetek már!! Van kint mondjuk egy gyár, ahol mit tudom én csokikat kell becsomagolni vagy franc tudja... Ezekhez egy alapszintű tudás is megfelel nem de? Mert ugye nem várják el, hogy te perfect legyél angolból... És korántsem olyan megerőltető munka, mint azt hiszi mindenki... lehet egy szellemi munka 100x keményebb. mint az, hogy állsz a futószalag mellett. és én sem úgy gondoltam, hogy megyek vele a munkába csak egyes dolgokat megtudok helyette csinálni és az csak 1 dolog hogy valaki 15 éves lehet hogy agyilag 25 éves szinten van és kinézetre sem biztos, hogy annyinak néz ki, szóval én ennek a dolognak nem látom a hátrányát... csak igazából valaki tájákoztasson már arról, hogy ha "netán mégis kapnánk egy elég jól fizető munkát" anyukámnak. nekem meg egy jó állami sulit akkor mennyi az az összeg amit félre lehet tenni? Valamint egy másik verzió is van, 18 évesen lennék gimnázium 3. éves tanulója itt akkor esetleg hová lehet menni? és a számlákról egy összegzést, hogy mi mennyi úgy átlagosan !! köszönöm...!!
2013. dec. 5. 20:00
 19/43 A kérdező kommentje:
Valamint olvastam itt valakitől hogy majd felvételizzek inkább egy egyetemre... e mellett milyen munkákat lehet végezni, hogy tudjam fizetni mellette a kiadásokat?
2013. dec. 5. 20:02
 20/43 anonim ***** válasza:

" Van kint mondjuk egy gyár, ahol mit tudom én csokikat kell becsomagolni vagy franc tudja... Ezekhez egy alapszintű tudás is megfelel nem de? "


Igen, megfelelne, de nem fog megfelelni. Nem csak szalag mellett állsz, és dolgozol, hanem vannak munka megbeszélések van amikor a supervisor odamegy hozzád, és elmondja hogy most mit kell csinálnod, mert mondjuk hiányzik valaki és az ő munkáját végezd el..Valamennyi nyelvtudásra szüksége lesz, hogy tudjon kommunikálni.

Tudod amikor én 7 évvel ezelőtt kimentem Angliába alap angol tudással, tudod mi miatt utasítottak el?? (és ez nem vicc, tényleg így volt)

Amikor gyárba jelentkeztem, azt mondták, nem tudok angolul, és nagyon sajnálják, de így még a tűzriadónál sem fogok tudni érvényesülni, mert mi van ha tűzriadó van????

Komolyan mondom, ezt volt legtöbbször az elutasító ok..


A másik amit nem árt tudnod. Pár éve amikor beugrott a gazdasági válság, nagyon sokan elvesztették az állásukat. Gyárak zártak be. Abban az időben az angol kormány hozott egy új munkatörvényt. Első körben angol állampolgároknak kell a munkát ajánlani. Ha nincs megfelelő szakképesítésű, vagy nem jelentkezik angol rá, akkor jöhetnek azok akik tudnak angolul, gyakorlatuk van, referenciájuk van stb...

Ma Angliában sokan vannak akik jól tudnak angolul, és munkát keresnek.

Visszatérve a csokigyárra. Ha nincs gyakorlat, referencia, akkor azokat alkalmazzák akik tudnak angolul.

Már sokszor le lett írva. Nyelvtudás nélkül csakis protekcióval jut be csokigyárba szalag mellé..

Még valamit. Gyári munka nem jól fizető munka. Ott legtöbbször csak a minimálbért adják meg, ami jelenleg £6.31/óra. Ez havi olyan 850-900 fontos fizetést jelent.

Mivel te 15 éves vagy, így neked az állami iskola ingyenes, de csak 19 éves korodig. Amint betöltötted a 19 évedet az iskola fizetősé válik még akkor is ha már csak 1 éved van az érettségihez..

Az egyetemek olyan évi 4-5 ezer fontba kerülnek. Szakmai iskoláról tudok beszélni, mert abban benne voltunk. Évente 1200 font volt a suli, és minden vizsgadíj 40 font volt. Évente 4 vizsga volt..A szakmai suli 3 éves, akárcsak otthon.

Hogy mi mennyibe kerül, az sok mindentől függ. Ha Londonban élnétek akkor kettőtöknek 1 minimálbéres fizetés semmire sem lenne elég, még akkor sem ha csak szobát béreltek.

Számít az is, hogy melyik városban vagy faluban, azon belül is melyik zónában, milyen szobát vagy lakást béreltek. (mondjuk lakást egyből nem fogtok tudni bérelni)

Számít hogy mennyiért bérlitek a szobát vagy lakást. Hogy igénybe veszitek a tömegközlekedést vagy sem? hogy mennyire vagytok ínyencek a kajában, sokat esztek, vagy keveset. Csak egészséges ételeket esztek vagy az olcsó ételekre mentek rá..

Leírhatom, hogy mi mennyit fizetünk, de ez a mi kiadásunk. Van aki jóval többet fizet, vagy kevesebbet.

Egy biztos minimálbérrel két ember nem fog tudni félretenni 1 fontot sem. Anglia nem olcsó ország..


AZ utolsó kérdésedre a válasz. Egyetem mellett bármi munkát elvállalhatsz ha tudsz egyetem mellett dolgozni, vagy felvesznek..Itt is gondot okoz a diákmunka akárcsak otthon..

2013. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!