Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnánk kiköltözni...

Hogyan tudnánk kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kiszeretnék költözni Angliába. õ 47 éves én 15.

Én erõs közép szinten vagyok angolbol viviszont õ alap szinten van. Tanári végzettsége van és 25 éves gyakorlata tanárként. Milyen munkákat tudna kint végezni? én tanulni szeretnék. Melyik várost ajánlanátok? mennyi a kezdõ tõke? mit gondoltok könnyen felvennek dolgozni? milyen papírokat kellene elintézni? a számlák kinnt mennyibe kerulnek. alberlet. bérletek stb? fizetéshez képest?



2013. dec. 4. 06:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőkkel. Más az, ha kiutazáskor megkérdezed, hogy merre van a buszmegálló, a boltban, hogy melyik sorban van a tej és megint más anyanyelvi környezetben ügyintézni, dolgozni. Tudom, én is angol nyelvterületen vagyok és nem egyszer megizzasztottak, pedig én nagyon jól beszélem a nyelvet.



A másik az, hogy anyukád egy csomagoló munkakörben nem fog annyit keresni - tegyük fel nagy mázlija van és talál állást - hogy normális lakást béreljen kettőtöknek és rendesen megéljetek.

2013. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

11: "Az állami iskolákkal sincs baj..Mégis mi a bajod vele?"


Ki kell fogni.... azért van néhány suli, amit nagyon szidtak, nem mindegy, hogy melyik a körzete.

2013. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Igen nagyon jó lenne ha leirnád :) köszi. és amugy de kint voltam 2 hónapig egy rokonommal akinek ezt azt kellett intézni es mindent eltudtam neki *
2013. dec. 6. 06:20
 24/43 anonim ***** válasza:

tegnap 20:30 vagyok.

A költségek, kiadások a mi költségeink. Mint írtam ez nem mindenhol egyforma. Van aki ennél többet fizet van aki kevesebbet. Függ attól is hogy hol élsz, miben laksz stb.

Én nem Londonban hanem egy vidéki városban élek (ha Londonban élnék ugyanilyen körülmények között akkor a duplája lenne a kiadásunk)

Szóval:

Mi 3 szobás lakást bérelünk havi 530 fontért.

Erre rámegy a havi counciltax ami 120 font. Telefon, internet, villany, gáz, víz,tévé díjak: összességében olyan 200-250 fontot fizetünk havonta. Télen több lesz a fűtés miatt.

Eddig 850-900 font csak a szállás, és rezsi.

Kajára átlagosan egy hónapban olyan 200-250 fontot költünk. (minden nap főzöm, és igyekszem egészséges ételeket enni) Nekünk van autónk így arra is fizetni kell. A biztosítás havonta 110 font. fizetni kell a parkolásért is. Ez évi 120 font.

Mi nem költünk tömegközlekedésre mert mindenhová gyalog megyünk. Ha nagy bevásárlás van, vagy hosszabb az út akkor kocsival megyünk..

Így összegezve: eddig 1260 fontot fizetünk mindenhová..

Mi ketten keresünk rá, így tudjuk állni a kiadásokat..

Ami a lényeg: nem élünk nagy lábon. Ha Londonban élnénk akkor ez az összeg mindjárt 2000-2500 font lenne, mert a lakást ott nem 530 fontért hanem 1000 fontért bérelnénk, főleg ha szintén a város központban lenne, ahogy vidéken van.

Ezért is írtam, hogy egy minimálbéres keresetből Londonban megélni nem lehet ha ketten is vagytok rá..

Még valamit: Az iskolai kiadásokat nem írtam, de az is van, igaz az nem minden hónapban..

2013. dec. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
ha van rokonod miért nem tőle kérdezed meg mi a helyzet???
2013. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
3 honapja autobalesetben hunyt el..!!
2013. dec. 6. 13:32
 27/43 A kérdező kommentje:
és a kereset mennyi mit dolgozol?
2013. dec. 6. 13:33
 28/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, megmondom az őszintét, szerintem ez egy halva született ötlet. És van egy olyan érzésem, hogy anyukád nem is tud a tervedről. Mindenesetre az én javaslatom az, hogy várj pár évet, addig képezd magad, gyakorold a nyelvet, majd felkészülten és éretten gyere ki egyedül, ha ez a vágyad. Egy ötven közeli embernek már nem olyan könnyű hirtelen átköltözni egy másik országba, beleszokni másik kultúrába, ráadásul a nyelvet se beszéli (alapfok az nulla), szakmája gyakorlatilag nincs, mert teljesen más az oktatási rendszer, munkát nem kapna. Gondolkozz el komolyan a dolgon.
2013. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Épp anyukám ötlete de ne zavarjon...!
2013. dec. 6. 17:45
 30/43 anonim ***** válasza:
Nem zavar, de a lényegen nem változtat.
2013. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!