Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megélni angliai...

Winsz kérdése:

Mennyire nehéz megélni angliai minimálbérből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyiből tudok kijönni angliában még nincs meg hogy milyen munkát vállalnék meg hogy konkrétan melyik városban. Esetleg ha van tapasztalat,info pár nagyobb városban milyen a megélhetés teszem azt egy minimál béres fizetéssel mennyire szenvedés megmaradni? Van e esély hogy félre is tudnék rakni? Mondták hogy drága a pia meg a cigi ezek nem érintenek szóval kaja szállás fizetése meg havi egy két nap szórakozás után mi maradna?
2012. jan. 31. 09:20
1 2 3
 21/28 Attila79 ***** válasza:
a minimalber 40 oraval pontosan 918 font havonta.kajara sokat irtal,mi ketten koltunk annyit,pedig en szeretek enni,es 380 egy embernek a lakber egy honapra,egy kicsit korul kellene nezni mert joval olcsobbak is vannak,es kozlekedesre is sokat irtal,mivel allitolag nincs penz,de akkor miert nem buszozik,az olcsobb mint a metro.es ugye irtam a biciklirol,az ingyenes.el lehetne itt meg vitatkozni meg egy darabig,de mi teszunk felre 1000 fontot havonta,es nem nelkulozunk,nem lakunk idegenekkel.de ha studioba mennenk kb 800 ert lehet mar berelni,akkor is csak 200 al laknank dragabban mint most.SZAMOLJ!
2012. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

ma 14:12


De feltételezem hogy egy szobában életek többed magatokkal..Ha lakást bérelsz akkor messze nem elég ha mindkét ember minimálbérből él..Bizony akkor nem sokat lehet félre tenni.

Én meg amúgy is úgy vagyok ezzel,hogy inkább ne tudjak félretenni,de nem fogok idegenekkel egy fedél alatt élni.Ennyi luxust megengedek magamnak,ha már otthon is külön éltünk..

2012. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"a minimalber 40 oraval pontosan 918 font havonta"


Az nem annyi! A bruttó minimálbér 6.08/óra, azaz a havi bruttó fizetés: 972,8 font, ennek nettója: 748,12 font!


Itt számold ki! [link]


Én sem minimálbért keresek, nem is ezért írtam, de 380 fontnál olcsóbban szobát bérelni Londonban csak akkor lehet, ha nagyon szar a környék.(pl. a Manor Park vagy East Ham környékén biztos kapsz havi 250-300-ért is, de meghalni nem akar szerintem senki.) Metróval pedig egyszerű és gyors közlekedni! A busz csúcsidőben főleg, nagyon lassú. Jelenleg pl. a mostani helyemen, ahol dolgozom, metróval 20 perc alatt vagyok ott, busszal 55 perc-1 óra! Annyit nem ér egy kis spórolás, hogy 1 órát buszozzak csak oda!

2012. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Attila79 ***** válasza:
egy nagyon fontos kerdes,ami kimaradt.milyen cellal vagy kint?mast amugyse tudok kerdezni,mert neked hiaba ervelek.
2012. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"egy nagyon fontos kerdes,ami kimaradt.milyen cellal vagy kint?mast amugyse tudok kerdezni,mert neked hiaba ervelek."


Én végleges letelepedés szándékával érkeztem, nem azért hogy nyomorogjak! 1650 font a nettó fizetésem, tehát nekem nincsen bajom a megélhetéssel, de van jó pár ismerősöm, aki minimálbérért mosogat meg takarít és ők egyáltalán nem érzik jól magukat, mert mindannyiuk úgy vannak vele, hogyha spórolni akarnak a minimálból akkor vagy nem étkeznek változatosan vagy pedig rossz környéken laknak! Mert a meglátásom szerint a minimálbérből itt sem tudsz jövőt építeni. És az pedig ritka, hogy valaki a testvérével együtt bérelhet lakást, úgy nyilván könnyebb, de speciel nekem nem a spórolás a legfontosabb, ami megtetszik, azt megveszem.

2012. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Attila79 ***** válasza:
a 972 bol,913 marad nettoba,allitsd be rendesen a kalkulatort,mi mindig ezt hasznaljuk ellenorzeskent.
2012. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"a 972 bol,913 marad nettoba,allitsd be rendesen a kalkulatort,mi mindig ezt hasznaljuk ellenorzeskent."


Igen, az igaz, rossz volt a beállításom. De ennek ellenére fenn tartom azt, hogy aki egyedül él, az sokat nem tud spórolni a minimálbérből. Megélni megél belőle, az is igaz, én magam azonban nem azért jöttem, hogy minimálbért keressek, egyrészt a tudásom, képzettségem miatt, másrészt, minimálbért otthon is kapok és otthon is ugyanolyan rosszul élek meg belőle mint idekinn. Én nem vagyok hajlandó osztozkodni másokkal, ezért nekem fontos a saját kis lakás! Ehhez pedig, ha egyedül élsz, akkor nem elég a minimálbért, mert itt Londonban egy kis garzon ára 700 font körül kezdődik.

2012. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

"Mert hogy felnőtt emberként másokkal laksz egy házban, az számomra minden, csak nem normális élet"


Azért érdekes, ez a "magyar" mentalitás. Mármint angol-szász országok többségében (habár itt főként most egyesült államok/ausztrál tapasztalatról beszélek, nem vagyok biztos a brit angoloknál), eléggé megszokott, hogy akár 30 éves koráig lakótársakkal lakik az ember (persze, aki megteheti az értelemszerűen egyedül lakik), inkább azaz elvárás, hogy 18-20 éves korára költözzön el az illető a családi fészekből.

2014. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!