Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megélni angliai...

Winsz kérdése:

Mennyire nehéz megélni angliai minimálbérből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyiből tudok kijönni angliában még nincs meg hogy milyen munkát vállalnék meg hogy konkrétan melyik városban. Esetleg ha van tapasztalat,info pár nagyobb városban milyen a megélhetés teszem azt egy minimál béres fizetéssel mennyire szenvedés megmaradni? Van e esély hogy félre is tudnék rakni? Mondták hogy drága a pia meg a cigi ezek nem érintenek szóval kaja szállás fizetése meg havi egy két nap szórakozás után mi maradna?
2012. jan. 31. 09:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Mi is a probléma?
2012. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"tegnapelőtt 17:29"


Most mi is a gondod?


Hogyan teszel félre 1000 fontot havonta minimálbérből? Pincében laktok 15-en? Vagy hogyan? Nem vesztek bérletet? Nem jártok szórakozni? Mit esztek? Én csak bevásárlásra 200 fontot költök havonta!

2012. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Attila79 ***** válasza:
akkor levezetem.en 220 at keresek hetente,az kb 950 havonta,a felesegem nagyjabol ugyanennyit.ez ugy akkor 1900.4 en lakunk a hazban,testverem es felesege,meg felesegem es en.600 at fizetunk havonta paronkent,ebben benne vannak a szamlak is.tehat marad 300. 2 es zonaban lakunk,felesegem busszal jar,az kb 80 font havonta, en kerekparral,(de ebbe nem kell belekotni mert ha busszal jarnek akkor is meg mindig 900 at tennenk felre,tehat semmi gond lenne)mert otthon biciklis postas voltam,szeretek biciklizni.tehat durvan akkor marad 220.kajara nem koltunk sokat,mivel felesegem hotelben,en peksegben dolgozom,es csak este kell otthon ennunk,kb napi 5 font,tehat havi 150.meg mindig van 70,a pontos levezetes miatt.de kitolhatom 150 ig,es akkor csak 900 es 1000 kozott rakunk felre.vannak muszaki cikkeim,felesegem minden 2-3 ik heten ruhakat vasarol maganak.meg hasonlok.ezeket finanszirozzuk abbol a havi 150 bol,ami szeintem eleg.voltunk nyaralni is kb 1000 fontbol a canary islandon,abban a honapban nem tettunk felre,es voltunk otthon kb 3 szor,akkor meg kicsit kevesebbet.ha valakinek meg ezutan is kerdese van,akkor varom.
2012. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

ma 8:01!


Így már érthető a dolog, de felnőtt ember létetekre, hogy tudtok másokkal egy fedél alatt élni? Ugyanazt a fürdőt/WC-t használni? A feleségetekkel nem vágytok saját kis bérelt lakásra? Én 8 hónapig laktam szobában,, jó fej lakótársakkal, de amint a pénztárcám engedte, azonnal elköltöztem egy kis garzonba, mert nem bírtam másokkal lakni, osztozni mindenen. Az nem az én világom.

2012. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Attila79 ***** válasza:
ja azt elfelejtettem irni:2 szobas 2 furdo 2 wc plusz nappilis lakas.nem kell osztozkodni,es mint irtam testverem.
2012. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Arra még nem válaszoltál, miért nem érdemeljük meg, hogy kint éljünk. Azért, mert valaki nem húsz emberrel összezárva , kenyéren és vizen él kint, már meg se érdemli?
2012. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Attila79 ***** válasza:
azert mert rengeteg magyart ismerek,mindenki nyomorog,nyavalyog,nem jon ki a penzbol,meg hasonlok.es ez megy otthon is(magyarban).mi otthon is havi 100 ezer forint koruli osszeget raktunk felre csak felesegemet elkuldtek munkahelyerol ekkor dontottunk kijovetel mellett.fiatal hazasokban laktunk.csak 2 emberrel lakunk eggyutt de mar irtam.testverem es felesege.es nem nelkulozunk(nem elunk kenyeren es vizen).amit irtam,azert irtam,mert nyomorogni otthon is tud mindenki.mi mar otthonrol sem ures kezzel jottunk ki,1 honap mulva megyunk haza lakast venni az otthoni es az itteni sporolt penzbol.hat ennyi!
2012. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"azert mert rengeteg magyart ismerek,mindenki nyomorog,nyavalyog,nem jon ki a penzbol,meg hasonlok.es ez megy otthon is(magyarban)"


Már bocs, de nem mindenkinek van olyan mázlija, hogy a testvérével lakhat közösen! Így persze hogy össze spóroltok ketten annyi pénzt! De ha valaki a párjával vagy netán egyedül jön, az biztos hogy nem olyan vidáman él a minimálbérből!

2012. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Attila79 ***** válasza:
OLVASS MAR VISSZAFELE!!negyen lakunk.testverem meg felesege,es en a felesegemmel,1200 a lakas 4 unknek,600 paronkent.
2012. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha valaki minimálbért keres, akkor kb. így alakulnak a költségei:


- szállás: 380 font/hó

- bevásárlás:(ha normálisan étkezik): 150 font/hó

- szórakozás: 150 font/hó

- közlekedés: cca.115 font/hó

- egyéb: 20 font


Össz kiadás: 795-810 font, azaz ha heti 40 órát dolgozik, akkor megkeres havi cca. 850 fontot, azaz félrerak kb. 40-50 fontot, ami kutyafüle! Tehát, ebből az jön le, hogy a minimálbérért gürizni, sem itt, sem otthon nem éri meg! Annyit meg nem ér az egész, hogy akár testvérekkel, akár másokkal együtt éljek! Ezért papolok az ismerőseimnek annyit arról hogy tanuljanak egy szakmát vagy szerezzenek piacképes diplomát, mert otthon és itt kinn is csak akkor élhetsz jól, ha ezekkel rendelkezel! Mert hogy felnőtt emberként másokkal laksz egy házban, az számomra minden, csak nem normális élet! Itt Angliában pedig a normális élethez kell egy bizonyos szintű fizetés, ami nem a minimálbér!

2012. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!