Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megélni angliai...

Winsz kérdése:

Mennyire nehéz megélni angliai minimálbérből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyiből tudok kijönni angliában még nincs meg hogy milyen munkát vállalnék meg hogy konkrétan melyik városban. Esetleg ha van tapasztalat,info pár nagyobb városban milyen a megélhetés teszem azt egy minimál béres fizetéssel mennyire szenvedés megmaradni? Van e esély hogy félre is tudnék rakni? Mondták hogy drága a pia meg a cigi ezek nem érintenek szóval kaja szállás fizetése meg havi egy két nap szórakozás után mi maradna?
2012. jan. 31. 09:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
en a minimalbernel kicsit tobbet kerestem(nem sokkal) es siman meg lehet elni akkor ha masokhoz betarsulsz alberletbe. felretenni nem nagyon tudsz abbol ha egy kicsit elvezni is akarod az eletet es nem csak melo meg alvas. en londonban laktam.
2012. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A szórakozás sem olcsó, bár a nagyvárosokban rengeteg az ingyenes program. Véleményem szerint ha csak minimálbéres munkád lesz, akkor ne menj Londonba, mert ott a minimálbér nagyon nem lesz sok mindenre elég. Bár egymagad eléldegélsz belőle, de félre tenni már más kérdés, több mint valószínű,. hogy nem nagyon tudsz félrerakni. Én magam 2 hónapig dolgoztam minimálbérért, de köszöntem szépen, ennyi elég is volt belőle! Szerencsére tudtam munkahelyet váltani, így már messze nem a minimálbért keresem. A minimálbéres melók általában órabér alapúak, és kezdetben valószínüleg nem fogsz heti 40 órát dolgozni, hanem csak kevesebbet. Sokan avval a tévhittel érkeznek, hogy kiszámolják a heti 40 órával a minimálbért, ami így olyan nettó 850 fontra jön ki, csak azt is figyelembe kell venni, hogy itt rengeteg a részmunkaidő, így ha heti 60 órányi munka van, akkor felvesznek 2 embert heti 30 órába, minthogy egy ember dolgozzon 60-at.


Kaja tekintetében egész jól ki lehet jönni, heti 25-30 fontból már kellemesen be tudsz vásárolni. (Ennél kevesebből csak akkor jössz ki, ha egyoldalúan táplálkozol.)


Szállás:(elején csak szobát tudsz bérelni): Normális, elfogadható környéken:(London): 85-105 font/hét


Közlekedés: attól függ London melyik zónájában laksz, de ez is elég jelentős költség. (Nekem havi 112 font/hó a bérlet.)


A szórakozás mint mondtam nem olcsó, de rengeteg az ingyenes program is. Ha be akarsz rúgni akkor érdemes boltban megvenni a piát, mert a szórakozóhelyeken drágább jóval.


Összefoglalva a minimálbérből ha egyedül vagy és odafigyelsz a költekezéseidre, akkor ki lehet jönni, de félretenni nagyon nehéz, mert vagy normálisan étkezel és normális helyen laksz, de akkor nem raksz félre, vagy szar kajákat eszel és rossz környéken laksz, akkor tudsz félretenni.

2012. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Én vidéki városban élek,és minimálbért keresek.

Mivel mi a párommal élünk kint,így nem lakunk idegenekkel egy fedél alatt,hanem lakást bérelünk.Ha nem akarsz idegenekkel 6-od magaddal együtt élni,és nem csak egy szobában akarsz élni akkor a minimálbérből megélni épphogy meglehet. Félre tenni én nem tudok.Szórakozni is nagyon ritkán megyünk,lévén az is drága.Vidéken én nem költök tömegközlekedésre így mindenhová gyalog megyek.A kaja itt az évek alatt is is emelkedtek,ezért manapság már összeírom,hogy mit vásároljak.

Szóval ha szórakozni vágyunk és vásárolgatunk,akkor semmi nem marad a pénzemből..


Viszont ha többed magaddal bérelsz szobát,és nem sűrűn mész szórakozni,akkor talán félre is tudsz tenni valami kevéske összeget..De cigány módjára élni nem olyan jó mint sokan gondolják.

2012. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz szórakozás alatt, és milyen helyen képzeled el a szállásodat. Nem tudom pontosan, mennyi egy minimálbér (itt órabérben számolják), de nagyjából egy ezres lehet, nagyon esetleg 1500 (minimálbéres válaszoló kisegíthetne :).


Szobát mondjuk szerintem már Londonban is kapsz heti 100-150 font körül, tehát nagyjából a béred fele elmenne rá.


Én mondjuk nem vagyok nagyigényű étel terén, viszont mindent készen veszek, mert egyrészt lusta vagyok, másrészt nem tudok főzni, de így is átlag napi 10 fontból megvan a kajám, és ebbe beleszámolom a desszerteket, plusz 2-3 naponta ha becsábulok egy kávézóba vagy cukrászdába. Tehát legyen úgy 300 font havonta. Persze sokkal olcsóbban is ki lehet jönni, ha magadnak készítesz kaját (legalábbis gondolom), és a luxuscikkeket hanyagolod.


Közlekedésre én havonta 130-at költök, mert a 3-as zónában lakom. Ha kijjebb laksz, akkor is lehet ennél olcsóbb, amennyiben lemondasz a belvárosi látogatásokról (persze feltéve, hogy nem ott kapsz munkát). Vagy ha lemondasz a földalattiról és csak a buszokat használod (mondjuk ez nem ajánlott, mert a buszok borzasztóan lassúak.


Szórakozás: A szórakozóhelyek, tehát a clubok, mit szépítsük, nagyon drágák, viszont van egy pár jó hely, amit havonta egyszer azért meg lehet látogatni. Az én egyik kedvencem például a KOKO club Camdenben. A mozi szintén drága, 10 font körül van egy jegy, ami akár a duplájára is felmehet, ha a büfében is veszel nassolnivalót. Ha kicsit csendesebb szórakozásra gondoltál, akkor rengeteg ingyenes program van, főleg nyáron a parkokban, Trafalgar Square-en, stb. De én például hétvégén órákat eltöltök sétálgatással, akár a belvárosban, akár egy kellemes külvárosban (Richmondot például imádom, szerencsére egy 20 perces buszozással ott vagyok), annál olcsóbb szórakozás nincs.


Hát így egy gyors fejszámolás után, azt kell mondjam, nagyon össze kell húzni a nadrágszíjat, ha minimálbérből félre akarsz tenni, legalábbis számottevő összeget. Nem tudom, mik a terveid, de ha az itt félretett pénzből akarod otthon megalapozni az életed, akkor sajnos azt, kell mondjam, nem fog menni. Javaslom, hogy tanulj ki otthon valami jó szakmát, aztán gyere, és akkor valószínűleg többet is fogsz keresni.

2012. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

ma 12:10

A minimálbér.ma Angliában 6.05 font/óra

Ez olyan havi 850 font körül van.Messze nincs egy ezres.(tudom én minimálbéres fizetést kapok,és eddig még sosem volt 850 fontnál több.

2012. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ó, hát akkor elszámoltam, nem tudom miért hittem, hogy 8 font körül van a minimálbér. Mindenesetre ennyiből is meg lehet élni egyedül, csak akkor tényleg minden luxusról le kell mondani, na meg persze a saját lakásról. Mondjuk én is csak egy studiót bérlek, de szerintem egy embernek az bőven elég, főleg ha az ember nem otthon ülős.
2012. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék megélni a minimálbérből, mert nem azért jöttem ki, hogy mindent megvonjak magamtól, a spórolás miatt. Én az informatikában dolgozom, jó fizetésem van(nettó 1650 font), saját stúdió lakást bérlek, még félretenni is tudok és mindenre jut, amire kell. Nyaralni is tudok menni, minden műszaki cikkem megvan ami kell, nem okoz gondot a ruhavásárlás sem. Azt gondolom, hogy akinek nincs szakmája és jó nyelvtudása, az itt sem fog tudni úgy élni, mint ahogy otthon azt elképzelte. Minimálbérből spórolni pedig csak akkor lehet, ha valóban többen laktok egy házban és semmi "luxust" nem engedsz meg magadnak.(kávézó, mozi, cukrászda,stb)
2012. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Pinocchio válasza:
Utolsó:azt megkondanád hogy konkrétan mi a munkád?Csak úgy érdekelne.
2012. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Utolsó:azt megkondanád hogy konkrétan mi a munkád?Csak úgy érdekelne."


"Front-end web developer"-ként dolgozom Londonban.

2012. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Attila79 ***** válasza:
ATYAURISTEN!!!!MIK VAGYUNK MI MAGYAROK????en a felesegemmel kint elek kicsit tobb mint ket eve,es havi 1000 fontot raktunk felre,minden honapban(minimalbol)!!!!!kicsit mindenki nezzen magaba!MAGYAR EMBER NEM ERDEMLI MEG HOGY ITT KINT ELJEN,tisztelet nehany kivetelnek.EZT AZ OSSZES VALASZOLONAK IROM!!!
2012. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!