Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mekkora fizetésből lehet...

Flygabesz87 kérdése:

Mekkora fizetésből lehet korrektül megélni Svájcban (Zürichben)?

Figyelt kérdés
55000 frank fizetés mennyire számít jónak? Mennyire lehet megélni belőle? Milyen mértékű kiadásokra kell számítanom? Mit engedhetek meg magamnak ennyi pénzből? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. nov. 7. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

ez éves fizetés? én a német árakat tudonm csak de ez több mint 40.000€ ez itt még évesnek is nagyon szép.


amúgy a németek azt mondják hogy akkor van kényelmes életed ha a lakás költségei a fizetésed 1/3-a. vagy is ha egy család össz bevétele 3000€ netto akkor a lakásra minden kiadás nem lehet több mint 1000€. így marad félretenni, és élni is. habár ez függ a család nagyságától is.

2011. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5500/ hó? Bruttó- Az egy jó fizetés. Lakas kb. 1500, kaja Kb. 500/fő, adó 1000/fő, per hó. Draga ország, de Ft-ban számolva még igy is marad eleg pénzed..
2011. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Bruttó 55.000 frank lenne a fizetés, ez havi szinten 4583-ra jön ki. Azt tudjátok, hogy ebből Zürich-ben kb. mennyi lenne az adó? Illetve ilyen havi fizetés az mennyire elég. Egyedül mennék, élettárs/feleség, kutya macska nincs, csak szerény személyem.. :)
2011. nov. 12. 07:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Havi ado 4583 CHF-re Zürich kantonban 253 CHF: ugy tippelném, kb 4000 CHF lesz a nettod havonta (egyéb jutalékok, nyugdijpénztár...). Nettóból még mindenképp fizetni kell betegbiztositast (kb 200 CHF / ho), lakbér (Zürich varosban 1500 alatt nem nagyon találsz, ill. csak masokkal együtt lakva, vagy varoson kivül) + amit többiek irtak.


Amugy azt mondanam, ez a fizu Svajcban körülbelül átlagosnak számit... szakképzett külföldiek körében alacsonynak... de gondolom, nem is valami szakképzett "fehérgalléros" állásról van szó.

2011. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából a munka maga fehérgalléros, konkrétan toborzás-kiválasztás (csúnya szóval fejvadászat). Igazából az érdekelne, hogy a lakásbérlés + rezsi (az mennyi általában?) + havi kaja + egyéb fizetendő dolgok után ebből a pénzből mennyi maradna vissza? Ebből a fizetésből mennyire lehet megélni? Mi az amit a maradékból meg lehet még csinálni?

A lakásbérléssel kapcsolatban, néztem neten lehetőségeket és láttam már 7-800 franktól lakást (1 szoba+fürdőszoba). Ez mennyire reális?

2011. nov. 16. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

bocs, nagyon ritkán nézek vissza... ha még aktuális:

- a 7-800 frankos lakásod nem reális. Szerintem nem kapod meg: lakásra pályázni kell, bemutatva "erkölcsit", ajánlóleveleket, munkaszerződést, stb, a városon belül simán lehet 20-30, extrem esetben 100 palyazo ugyanoda. A városon belül sikerdijas keresést szoktak feladni... csak hogy lásd, mennyire extrem a lakáshelyzet (benn a városban)

- a lakbérben nagyrészt benn van a rezsi (fűtés, melegviz, stb), en csak aramot fizetek pluszban (2 havonta 70 fr körül) + net / tv (kb/min havi 50). Évente egyszer van "egyeztetés": ha túl sok volt, pluszban fizetned kell... én eddig mindig visszakaptam (kb 10 frankot egész évre :))

- havi kaja: szorozd be mondjuk 3-4-gyel azt, amit most költesz kajára... ebéd: pl kb 15-20 fr / nap

- városi közlekedés: kb havi 100-as

- ha ezeket összeadom, marad mondjuk 1500 chf-ed: ebből segitheted otthoniakat, megtakarithatsz, élvezheted az életet, kirándulgathatsz, sielhetsz, utazgathatsz, kütyüt vásárolhatsz, stb

2012. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!