Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beszólogatnak nektek is...

Beszólogatnak nektek is rokonok, családtagok hogy "már megint utaztok"?

Figyelt kérdés

Saját pénzemből finanszírozom az utazásaimat, próbálom budget kategóriában tartani a kiadásokat, nincs semmiféle káros szenvedélyem.. viszont állandóan megkapom, hogy " ez már luxus, egy évben ennyiszer nyaralni így úgy..."


Szerintem évente beleférhet a normális/ésszerű kategóriába egy távolabbi 2 hetes utazás, illetve néha egy 2-3 napos európai utazás.



2023. dec. 28. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten örülnek, hogy el tudok menni ennyi helyre és ennyi élménnyel tudok gazdagodni.
2023. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nem szólnak bele semmibe szerencsére. Ne hagyd hogy lehúzzanak, egyszer élsz.
2023. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem utazgatunk sokat, de anyósom mindenre pofákat vág, hogy közelebb is vannak olyan szép helyek, miért nem oda megyünk inkább... Pedig nem az ő pénzét költjük.


A barátnőm nagyon jól keres és neki tényleg az utazás a hobbija, évente 1-2 nagyobb utat csinál, őt az apja állandóan szidja meg számon kéri, miért nem inkább másra költ, miért nem inkább új autót vesz, ilyenek.

2023. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A seggfejeket már rég kivágtam az életemből, támogató emberekkel veszem körbe magam. Mi örülünk egymás sikereinek, élményeinek.
2023. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mar nagyanyam nem tartotta a kapcsolatot olyan rokonokkal, akikkel semmi kozos nem volt bennuk. Pedig haboru elott szuletett. Gyerekkent meg voltam botrankozva meg. Es anyukam is, en is ilyen lettem.

Nalunk minimal csaladi kor volt, nagyszuleim kollegakkal, baratokkal, szomszedokkal rengeteget szocializalodtak.

Nekem nem tudna ilyet mondani tehat senki.

2023. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nem szólogattak be, sőt, velünk örültek, lelkesen hallgatták a beszámolóinkat, max. egy picit féltettek, míg haza nem értünk :)

Apósomék már nehezebben vették néha, azaz inkább apósom jegyezte meg inkább, hogy másra is költhetnénk, meg közelebb is vannak szép helyek, de az sem volt vészes.

Viszont távolabbi rokonok tettek megjegyzéseket, ami azért volt felháborító, mert azzal "vádoltak", hogy olyan pénzeket is utazásra költök, amit pl. nagyimtól kaptam más célra. Hát nem így volt, de a végén már teljesen beforgatták magukat, én meg röhögtem magamban.

Az utolsó csoport ma is élő tagjaival amúgy már nem is vagyunk beszélő viszonyban, természetesen a pénzéhségük miatt romlott meg a viszony :)

2023. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de imádom az ilyen embereket! Mégis mi a közük, hozzá, hogy ti mire költöd a pénzed? Ha luxus, akkor mi van? Nem az ő pénzüket költitek, innentől kezdve csendben maradhat.
2023. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős téma, habár mi ritkán utazgatunk, viszont a 80 éves anyám sose mulasztja el finoman kritizálni hogy miért pont ide vagy oda megyünk és nem valami messzibb, érdekesebb helyekre. Én meg állandóan magyarázom neki hogy mi nem szeretünk sem repkedni a dögmeleg mediterrán vidékekre, sem sokat autózni, viszont szeretjük a Tátrát és az Alpokat vagy a közelebbi városnézéseket, ennyike. De neki még az van a fejében, hogy csak az az igazi nyaralás ha valaki 2-3 hetekre megy amerre lát, talán azért is mert fiatalként még nem volt ilyen könnyű világot járni.
2023. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Tapasztalatom szerint ez Magyarorszagon szokas, amit irtal kerdezö. Beleavatkozni mas eletebe, kritizalni. Külföldön elek, Magyarorszagra ritkan jarok, de ilyesmit csak ott tapasztalok.
2023. dec. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a rokonaim nem egybites suttyók. Elképesztő például a 3-as válasz: miért nem új autó? Hát annál ostobább pénztemetőt elképzelni sem tudok.
2023. dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!