Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Az baj, ha a gyermekemnek nem...

Az baj, ha a gyermekemnek nem adtam semmit a ballagására?

Figyelt kérdés

júl. 1. 19:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%
10 Kilencvenes évek az a háború után és senki nem kapott semmit egy virágon kívül, pedig bp., nem egy zsákfalu.
júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
66%

11 ha kiszámolod, az a 35 év (kerekítettem), az is a 90-es évek.

Mindenki kapott valamit, és "zsákfalu", nem pedig budapest.


Off: Budapesten tényleg mindenki azt hiszi, hogy minden falu zsák is egyben?

júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

90-es évek, megyei jogú város: az átlag nem kapott, csak egy kicsi burzsuj réteg. Ők aztán változatosan: arany-, ezüst ékszer; külföldi nyaralás. A többség szépen hazasétált a szüleivel a ballagás után, és ennyi volt. Egy szűkebb réteg pedig étterembe vitte az egész pereputtyot.

Én az vagyok, aki még a középiskolaira se kapott semmit. Nem telt rá, egyedül nevelt anyukám.

júl. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyedülálló anya nagyobbik gyermekeként, majd pár évvel később a húgom is,kisebb gyerekként, kaptunk virágot és egy-egy aranygyűrűt ballagásra Anyutól. Nem zsákfalu:)), Budapest külváros, 90-es évek. A háború után. Elég sokkal.
júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
74%

Nem azért, de nálunk falun 91-ben a szegény réteg is legalább egy bulit csinált ilyenkor, és kapott valamit a "gyerek" ha nem is aranygyűrűt vagy láncot. Sőt, még volt olyan, hogy búcsú, ott is kaptak valami apróságot, nem is kellett ballagni.

A közeli városban ismertem olyan pronyó nőt, aki a gyerekeinek kb. semmit sem vett az élelmiszeren kívül, meg kiporciózta a kakaót is, mert ő dolgozik és ezért neki jár a cigi meg a sör.

júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 NTBS ***** válasza:
28%
Természetesen nem baj. Nem kell mindig mindent megvenni, mert más ezt csinálja.
júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
61%
Azért egy ünnepi rántotthús remélem volt. Én ennyit kaptam és egy virágcsokrot, tökéletes délután volt.
júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
80%
Mi minden évben biziosztás után elmentünk a szüleimmel fagyizni, ezen kívül nem kaptam ballagásra semmit, viszont azok a közös fagyizások nagyon jó emlékek maradtak számomra, szívesen emlékszem rájuk vissza. Nem KELL, de azt gondolom az ilyen kis dolgok okoznak maradandó élményeket a gyerekben.
júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

"Régen senkinek nem vettek semmit."


Pont, hogy régen vettek. Bár akkor még nem ballagott mindenki mindenhonnan (bölcsi, ovi, általános), hanem volt a gimnáziumi ballagás és az érettségi. Régen még presztizse volt a gimnáziumi érettséginek, ezért általában kaptak érte valami ajándékot.

Nem kell toronyórát aranylánccal, de azért egy általános iskolai ballagásra is illett volna valamit adni, vagy valami közös programra elmenni.

júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

Nekem fura, nálunk mindenki kapott legalább virágcsokrot, valami kis plüst. Ha nem is vagytok eleresztve egy kisebb dolgot kaphatott volna.

Nem mondom, hogy ezzel tönkre tetted az életét, de simán lehet, hogy egy ideig lesz benne egy kis rossz érzés emiatt.

júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!