Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a túlféltő ha nem...

Én vagyok a túlféltő ha nem engedem a gyermekem bele a 30 foknál hűvösebb medencébe?

Figyelt kérdés

Május végén feltöltöttük a medencét. Van egy 7 éves kislányom aki már többször hisztizett, hogy bele akar menni a medencébe. Viszont én megmondtam neki, hogy amíg nem lesz 30 fokos ne is álmodjon róla mert megfázik. Valamelyik nap amikor egész nap égetett a nap, meg a víz teteje már meleg volt akkor nagyon kiverte a hisztit, de nem értette meg, hogy a víz teteje hiába 28 fokos már, az alja még 20 fokos kb, úgyhogy természetesen nem engedtem neki. Jelenleg, ahogy áll az időjárás itt még nem mostanában lesz fürdés. Most a teteje is visszahűlt 22 fokra, úgyhogy minimum 2 hét kell neki ha jó idő lesz.


Az apja szerint túl féltem. Szerintetek ez igaz? Egyik óvodatársának az anyja is azt mondja, hogy túl féltem mert, hogy ők már a 20 fokos vízbe is bele engedik és még sincs semmi baja. Csak az a baj ezzel, hogy én a 7 év alatt annyit szenvedtem vele már itthon táppénzen, hogy nekem ebből elegem van. Én már nem akarok táppénzen lenni vele. Pénteken ballag, megmondtam neki, hogy 2 fokot elengedek a 30-ból. De még ez is messze van, mert most nagyon nem úgy áll itt észak-kelet Magyarországon az idő.



jún. 5. 10:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron beengedheted a 20 fokosba is egész nyugodtan.
jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Túlfélted. Ez így nem lesz jó hosszútávon. Kezdj el magadon dolgozni.
jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
A Balaton vagy a tenger se melegszik 30 fokra szinte soha, mégis fürdenek benne az emberek.
jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Most tegyük félre a tényt, hogy kizárt, hogy megfázzon. Mi a legrosszabb, ami történhet? Megfázik. Kap lázcsillapítót, köhögéscsillapítót, fújja az orrát, pár hétig szar lesz a közérzete. Na és? Kibírja? Igen. Te fáztál meg gyerekként? Igen. Kibírtad? Igen.
jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#1 De nem fázik fel a medencébe? Szerintem felfázna benne. Hiába van kint jó idő, ha a hideg medencében pancsol.

Én bele se tudok menni a medencébe ha nincs 30-32 fokos.


Tavaly is vagy 3-4x fürödtem benne összvissz, az is akkor volt amikor volt egy hét, hogy majdnem minden nap 40 fok volt kint. Persze tavaly beleengedtem a lányomat többet mert én is többet voltam itthon, meg az apja is. Apja már most új munkahelyen van, ahol hamarosan beindul a szezon és 12 órázás, hétvégézés, éjszakázás. Én meg táboroztatni fogok, szóval szintén nem tudom megoldani, hogy annyit legyek itthon.

jún. 5. 10:48
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ennyire óvni a gyereket, mert később nyápic lesz és baßtatni fogják. Hadd tanuljon egy kicsit a saját kárán, engedd el a kezét néha. Ezzel 1000x többet segítesz neki, hidd el.
jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
#4 Itthon kell maradni vele táppénzen.
jún. 5. 10:48
 8/36 A kérdező kommentje:

#6 Ez nem így van. Van egy 23 êves fiam és remekül megállja a helyét. Mentőzik jelenleg. Sose volt gondja semmivel.


Jó mondjuk az tény, hogy mellette nem tudtam annyit ott lenni se én, se az apja, mint a lányom mellett. De nem hinném, hogy ez így lenne, ahogy írod.

jún. 5. 10:52
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szülővé akartál válni, tudtad ezt. Én is az vagyok. Ezt vállaltuk. Na akkor ennek is adok gondolattárgyalást. El kell menned táppénzre. Mi a legrosszabb, ami történhet? Kirúgnak. Van másik munka. De ennek elég kicsi az esélye. Nagyobb esély van arra, hogy inkább csak dumálnak miatta. Fontos az életedre nézve ez? Egy év múlva számítani fog?
jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert te csak a 32 fokos vizet bírod, nem kell rászoktatni, ráerőltetni ezt a gyerekre is.

Ha hidegebb a víz, akkor úgyis látod, hogy fázik. Engem is kizavartak a vízből, amikor kékült a szám :D nem lett semmi bajom!

jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!