Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a túlféltő ha nem...

Én vagyok a túlféltő ha nem engedem a gyermekem bele a 30 foknál hűvösebb medencébe?

Figyelt kérdés

Május végén feltöltöttük a medencét. Van egy 7 éves kislányom aki már többször hisztizett, hogy bele akar menni a medencébe. Viszont én megmondtam neki, hogy amíg nem lesz 30 fokos ne is álmodjon róla mert megfázik. Valamelyik nap amikor egész nap égetett a nap, meg a víz teteje már meleg volt akkor nagyon kiverte a hisztit, de nem értette meg, hogy a víz teteje hiába 28 fokos már, az alja még 20 fokos kb, úgyhogy természetesen nem engedtem neki. Jelenleg, ahogy áll az időjárás itt még nem mostanában lesz fürdés. Most a teteje is visszahűlt 22 fokra, úgyhogy minimum 2 hét kell neki ha jó idő lesz.


Az apja szerint túl féltem. Szerintetek ez igaz? Egyik óvodatársának az anyja is azt mondja, hogy túl féltem mert, hogy ők már a 20 fokos vízbe is bele engedik és még sincs semmi baja. Csak az a baj ezzel, hogy én a 7 év alatt annyit szenvedtem vele már itthon táppénzen, hogy nekem ebből elegem van. Én már nem akarok táppénzen lenni vele. Pénteken ballag, megmondtam neki, hogy 2 fokot elengedek a 30-ból. De még ez is messze van, mert most nagyon nem úgy áll itt észak-kelet Magyarországon az idő.



jún. 5. 10:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%

Túlfélted, méghozzá beteges mértékben.

Itt már rég nem a gyerek megfázásáról van szó, hanem a te szorongásodról. Pszichológussal dolgoznod kéne rajta, mert tönkre fogod tenni a gyereked lelkét.

jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Durván túlfélted.
jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez szorongás. Meg nem jó azt kommunikálni a gyerek felé, hogy azért mert te ilyen és ilyen vagy, ő is olyan lesz. Meg kell próbálni beengedni és meglátni mi történik. Maradj a valóságban, mert a kognitív torzítás, olyan dolgokon agyalni, ami nincs hosszútávon életeket tehet tönkre.

A 30-32 fokos víz nem a frissítő medencézés élményét szolgálja. Ennyi erővel egy kád vizet is engedhetsz.

Én már 28 foknál is melegnek érzem, de semmi bajt nem látok abba, ha valaki a 20 fokosat is szereti. Nem vagyunk egyformák. Tényleg dolgozz ezen, mert itt nem a medence hőfoka a probléma.

jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
30 fokos víz már le sem hűti az embert, az már túl meleg.
jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Metionin ***** válasza:
100%
A babaúszáson sincs 30 fokos víz, uszodában sem. Ha nem fázik benne a gyerek, akkor hadd fürödjön. Attól, hogy te nem tudsz belemenni, ő még simán bírhatja, ha hideg neki, úgyis kijön.
jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
30 fokos víz pisimeleg és nem egészséges, illetve nagyon ritka esetben hevül fel annyira. 24-26 között normális. Gondolj már bele, hogy a levegő is meleg már 25 körül. Amikor időjárás-jelentés 26 fokot mond árnyékra Napsütéssel, akkor valójában már hőség van Nap alatt.
jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%

Nevelőanyám is ilyen kretén túllagódós helikopter volt, mint te.


Én tízéve nem beszélek vele, miután végre elköltöztem, a fiatalabbik tesóm szintén, a nagyobb meg a mellén csüng még mindig (szerencsétlen).


Ha nem akarod, hogy a gyereked 18 évesen joggal bssza rád az ajtót, SOKAT lazítasz a kontrollmániádon.

jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell minden nárcisztikus seggfejnek gyereket csinálni? Minek kellett neked gyerek?
jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami. Biológia órán figyeltél? A megfázás egy vírusos betegség ami cseppfertőzéssel terjed (tüsszentés, köhögés). A hidegtől NEM TUDSZ MEGBETEGEDNI!
jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%
Hát te nagyon hülye vagy
jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!