Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlféltő szülőkkel mit lehet...

Túlféltő szülőkkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan felnőtt, akinek a szülei/nagyszülei túlféltőek. Miben nyilvánul meg? Ti hogy kezelitek?

2023. jún. 19. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Engem túl féltenek telefonálni se nagyon engednek meg a netet se nagyon. Nem járhatok el fiúval se buliba.

Cigiznem és pialnom is titokban kell ezért.

18/l

2023. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Engem túlféltettek, az lett az eredménye hogy mindig elszöktem, mindent titokban csináltam, majd amint tudtam elköltöztem otthonról. Ha engedsz a túlféltésnek egy életképtelen ember lesz belőled.
2023. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem túlféltésnek nevezném, nekem egyszerűen minden meg volt tiltva, mindig tanulni kellett, vagy a családi vállalkozásban dolgozni. Barátokkal lenni, szórakozni sosem lehetett. El voltam nyomva, mindenért jöttek a pofonok, verések. Emellett a kontrollmániás anyám mindig mindent elintézett helyettem, kiszolgált, ez nagyon kényelmes volt ugyan, viszont teljes mértékben életképtelen lettem tőle, aminek most iszom a levét. A legszebb az egészben, hogy szerintük ennek az a megoldása, hogy "hát legyél talpraesett", "most már nem mi nevelünk, már azt csinálsz, amit akarsz". Aha, mert ez így megy...
2023. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én életképtelen lettem a túlféltés eredményeként.
2023. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlféltettek ÉS kontrolláltak - gyakorlatilag 14 évesen már olyan profin hazudtam, mint a kvaélet.


De ez olyan szinten ment hogy 20 évesen nem engedtek el dolgozni - persze, mentem, nyilván, mert szükségem volt a pénzre, hogy végre elhúzhassak onnan, de ha rajtuk múlik még mindig otthon volnék - mint a tesóm.


Őt totál lehúzták, sehová nem megy, csak anyucinak pattog... áh, soha nem tör ki onnan és sohasem lesz nője, mert értelmes csaj nem költözik a nevelőanyámékhoz.

2023. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit lightosabb verzió volt az előbbieknél, de azért kellemetlen volt. Megtiltva expliciten kb. semmi nem volt, de ha valami olyat csináltam, ami nem tetszett nekik, akkor azt éreztették rendesen, és lelkiismeretfurdalást keltettek bennem.


Ebből adódóan a következmények is lightosabbak lettek. Jópárszor hazudtam nekik, vagy legalábbis nem bontottam ki az igazság minden részét. Sok dolgot a hátuk mögött csináltam, áltsuli végén volt már barátnőm, gimiben több is, szóval ezt sem tiltották meg, csak korlátozták, hogy mikor, mennyit találkozhatunk, meg ilyenek, az egyiknek emiatt lett vége. Nyilván szexuális életet a szüleim háta mögött éltem, a szex tabutéma volt, megtiltva nem volt az sem, csak éreztetve hogy nem szabad, és beszélni sem beszéltek róla.


Nem gondolom, hogy életképtelen lennék, de fiatal felnőttként, egyedül kellett megtanulnom gyakorlatilag minden házimunkát (és a mai napig nem megy annyira magabiztosan), mert anyuci mindent megcsinált. Persze mindig mártírkodott egy sort emiatt, de ha te megcsináltál valamit, akkor azt leszólta hogy az úgy nem jó, és megcsinálta újra.


Tehát durva következményei nem lettek a dolognak, lehetett volna rosszabb is, de azért nem volt kellemes. A mai napig abban a hitben élnek amúgy, hogy ők micsoda tökéletes szülők, és mindig számíthattam rájuk, és milyen jól neveltek. Ja és hogy ők mindent tudnak rólam. Hát persze. :) Kitérnének a hitükből, ha megtudnának rólam pár dolgot.

2023. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Éldd az életed, előbb-utóbb csak feltünik nekik hogy nem kell a széltől is óvni.
2023. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!