Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Legjobb barátnőm esküvőjére...

Legjobb barátnőm esküvőjére megyek a párommal. Mennyi pénzt illik adni 2024-ben nászajándékként?

Figyelt kérdés
okt. 3. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az étkezést nagyon erősen illik fizetni. Szóval az 50 szerintem minimum.

Innentől meg inkább az a kérdés hogy mennyit engedhettek meg magatoknak.


Egyik barátnőmnek 1.5 éve volt esküvője, én is a párommal mentem oda. Mi például 120at adtunk, de például nálunk ez nem jelentett utána anyagi gondot

okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pumber89 válasza:
91%

Amennyi nem okoz gondot és szívesen oda is adjátok.

Persze az ottani komplett fogyasztásotokon felül. Azt azért minimum illik.

okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én 100 000 ft-ot adnék. Plusz valami kis apróságot mondjuk kettőjükről képet szivecskés keretben vagy ilyesmi.
okt. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
100 körül adnék én is (kettőtök nevében).
okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
16%
Legjobb barátnőnek pénzt adni??? Eszembe nem jutna. Valami szép, maradandó ajándékot adnék, olyan értékben, amit megengedhetek magamnak, de pénzt soha. A menyasszonytánc, az más.
okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50ezret szokás minimum, de ha A Legjobb, akkor többet kellene, az nyilván az anyagi szintedtől függ.
okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
67%

…hát nemtom.


Elég gáz, h efféle kötelezőnek tűnő dolgok vannak akkor, ha osztozni akarsz a barátaid, szeretett rokonaid örömében!

Ez sokakat el kell gondolkoztasson a házasság bonyodalmait illetően már a elején.

Úgy értem, h azt is - aki elvárja(!) a pénzt, üzletet csinálva egy önfeledt ünnepből - a praktikum okán.

…és ezek még csak az első lépések az úton.


Elvárások…elvárásokkal van kikövezve ez az út!

Nagyokká nőttek a terhek.


Nos - ezért csökken többek között a házasulandók száma.

A társadalmi elvárások határozzák meg, hogyan kell élned, hogyan neveld a gyerekeidet, milyen anyagi (fogyasztói) szinten élj.


Általában (nagy tisztelet a kivételnek) a mindenféle elvárások anyagi részének megteremtése “valahogy” a férfi dolga lesz.


A hölgyeknek más dolguk van.

Általában valahogy - kisebb fizikai, vagy időráfordítás-terheléssel a “pénzkereső” oldalon.


Egyébként - ez jól is van így, csak hát a férfiak - a népdal szerint is: “házasodni nem mernek, félnek, megszegényednek”.

És még dolgozniuk is kell, (keményen), ha nincs jobb.

A fészket meg kell építeni.


…szóval az elvárások, úgy egyáltalán….

Nem kellene így lennie.

Jókedvű barátok, rokonok ünnepe kellene legyen egy házasságkötés, anyagi szinttől függetlenül.


…hogy azok se maradjanak otthon, vagy ne legyenek rossz érzései, akiket rosszul érint a kényszer, vagy “fájós” egy ilyen összegtől megválni.

Függetlenítődni kellene a nem feltétlenül fontos elvárásoktól.

Hogy a lényeg - a közös boldogság ne sikkadjon el…

okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NPeti11 ***** válasza:
50 ezer minimum.
okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Paczalos István ***** válasza:
60%

Utolsó esküvő, utána sátras lakodalom

Mi úgy oldottuk meg, hogy beszélgettünk, és rákérdeztem beszélgetés közben, hogy mi kéne még nekik mi az amit közösen be kéne szerezni friss házasként. Ezután elmentem egy ilyet forgalmazó üzletbe, (utoljára az Euronicsba, mert ott szoktak műszaki cikkeket venni) és megnéztem azt a cuccot, amit venni akarnak, ami egy indukciós tűzhely volt. Ennek megfelelően vettem ajándékutalványt, és a tűzhely felébe beszálltam egy százassal, mert amit kinéztek kicsivel kevesebb mint 200 volt. Mivel elég nagy lakodalom volt, a menyasszonytáncba is 20 ezerrel szálltunk be, illetve mivel közeli barátomról volt szó, még egy egy frissen vágott 130 kilós hízóval segítettünk a kajához

Tudni kell, hogy a lakodalomra kb 100-120 család volt meghívva, és az egy vagyon komoly anyagi teher volt a két családnak, főleg, hogy arrafelé elvárás, hogy kivágják a rezet, akkor is, ha utána 1000 évig nyögik a Providentet.

okt. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!