Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet egy nőtől gyerekem úgy,...

Lehet egy nőtől gyerekem úgy, hogy csak a DNS-e van meg?

Figyelt kérdés
Magamhoz hasonlóan sikeres génkészletű nőt keresek közös utódnemzéshez, akit meg is találtam. De úgy érzem nincs ínyére ez a nemi élet. Megoldható a baba úgy is, hogy csak az én spermám és az ő DNS-e van meg? Vagy feltétlen kell tőle is egy petesejt?

2019. jan. 7. 21:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

Hány éves vagy amúgy? 10


Nekem akkor voltak ilyen vágyaim. El is tettem egy Dóri nevű hosszúhajú szerelmem haját. Mondjuk én titokban akartam klónoztatni és szexrabszolgának tartanib:D

2019. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy üres petesejtbe egy nő teljes DNS készletét helyezik azt klónozásnak hívjuk :)


A petesejt és a spermiumok NEM tartalmazzák az ember TELJES DNS készletét, a petesejt is tartalmazza a felét, a hímivarsejt is és amikor összeolvadnak, azzal megalkotnak egy új, friss genetikai állományt, egy teljesen új embert.


In vitro elég nehéz lenne biztosítani a magzatnak az egészséges fejlődéshez szükséges állapotokat. Ha lehetséges is, valószínűleg borzasztóan drága lenne, de én speciel nem tudok arról, hogy egyáltalán létezne ilyesmi. (Tehát jelenleg csak béranyával képzelhető el mindez)


Gyakorlatban: lombik bébi program esetében nem fognak a te általad begyűjtött DNS mintákra, vagy az általad begyűjtött petesejtekre hagyatkozni. Egyrészt azért, mert veszélyes, nagy az esélye annak, hogy nem megfelelő körülmények közt tároltad a mintákat. Másrészt nem is valószínű, hogy eredményes lenne, nagyon sok megtermékenyített petesejtet ültetnek be a béranyába és még így is kicsi a valószínűsége, hogy megérik-e belőle 1-2. Illetve rengeteg papírmunka is van vele. Hiszen emberéletekről van szó meg egy csomó pénzről: egyetlen kórháznak, labornak sem ingyen áll a rendelkezésére a sok eszköz, áram, gyógyszerek stb., az orvosokon nagy a felelősség, ha viszel egy hajszálat vagy egy nyálmintát valószínűleg kiröhögnének. És akkor a törvényekről még nem is beszéltünk, ugyanis szinte minden amit leírtál az illegális.

2020. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 EagleHUN ***** válasza:
91%

"

Hány éves vagy amúgy? 10


Nekem akkor voltak ilyen vágyaim. El is tettem egy Dóri nevű hosszúhajú szerelmem haját. Mondjuk én titokban akartam klónoztatni és szexrabszolgának tartanib:D

"

HúúB+ 10 évesen szX rabszolgát akartál tartani? :D

2020. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!