Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet egy nőtől gyerekem úgy,...

Lehet egy nőtől gyerekem úgy, hogy csak a DNS-e van meg?

Figyelt kérdés
Magamhoz hasonlóan sikeres génkészletű nőt keresek közös utódnemzéshez, akit meg is találtam. De úgy érzem nincs ínyére ez a nemi élet. Megoldható a baba úgy is, hogy csak az én spermám és az ő DNS-e van meg? Vagy feltétlen kell tőle is egy petesejt?

2019. jan. 7. 21:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Hat az bisztos h a sikeres genkeszleted nem a szellemi javakban mutatkozik meg.


Amugy igen a petesejtje is kell.


De remelem hogy ez troll kerdes.

2019. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 EagleHUN ***** válasza:
71%

Nem feltétlen kell annak a konkrét személynek a petesejtje!

Egy másik nő petesejtjéből ki tudják szedni az örökítőanyagot és helyettesíteni egy másik nőével.

2019. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De jó! Akkor elég, ha meg van a haja?

Vannak olyan - akár külföldi - intézmények, akik ezzel foglalkoznak, akár kísérleti jelleggel is?

2019. jan. 7. 22:16
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Ez humán genetikai kísérletnek minősül,ezért illegális.


Az a génkészlét mégsem olyan sikeres és inkább egy lúzert takar aki képtelen felszedni egy jó nőt.


Inkább ne add tovább...

2019. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"elég, ha meg van a haja?"

Van itt egy kis félreértés.

A hajban levő DNS-ről pl. egyértelműen lehet őt azonosítani.

De szaporításra nem alkalmas, mivel töredezik.

A töredezés már órák alatt megkezdődik, és ugye a haj nem csak órákig nő, mire a kezedbe kerül.


ÉLŐ anyag kell a szaporításhoz. Talán a nyállal meg lehet próbálkozni, de nagyon gyorsnak kell lenned!

2019. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
#2: Ahogy azt Pistike elképzeli... Ezt még egereken is csak 2016-ban tudták először sikerrel megcsinálni. Emberi petesejtekkel (talán 1-2 elvetemült kínai laboratóriumon kívül) még csak kísérletek se folynak erre, mivel full illegális.
2019. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 EagleHUN ***** válasza:
70%

Nos én úgy tudom hogy van egy időintervallum (talán amíg az embrió szíve el nem kezd dobogni?, kb olyan 2 hétről van tehát szó) amíg amit létrehoznak az nem számít embernek és tiltás nélkül kísérletezhetnek vele! De aztán meg is kell semmisíteniük még ezen időpont előtt!


És úgy tudom ezt már rég megcsinálták, hiszen a Dolly bárányt is ezzel a módszerrel klónozták le sikeresen!

És azóta majmok is:

[link]

Ez a hivatalosan elismert tudományos eredmények közt van.


Igaz annyi különbséggel hogy ott a petesejtbe egy már meglévő felnőtt élőlény kész sejtjét építették be, és nem egy másik anya örökítőanyagát (azaz fél DNS készletét!).

Viszont az nyilvánvaló ha egy teljes sejtét át lehet ültetni akkor az örökítőanyagét is ugyanannyira meg tudják csinálni!

2019. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 EagleHUN ***** válasza:
52%

Továbbá úgy tudom van pár milliárdos illetve a Kínaiak akik nemzetközi vizeken úszó korház és laborhajókat építettek és üzemeltetnek és így ott a tiltások ilyetén megkerülésével tudnak kísérleteket folytatni.

Így születhetett meg már az első klónozott ember is.

Igaz ez hivatalosan nem elismert és nem publikált eredmény. De ha minden igaz volt aki már 13 éve megcsinálta, 13 éves az első emberi klón! De nem tudjuk ki az és hol van! Félnek hogy elpusztítanák!


Sőt fagyasztott embriókból meg van olyan hely ahol nem tilos megcsinálni!!!

[link]

2019. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 EagleHUN ***** válasza:
100%

A kérdésre visszatérve, valaki írta hogy hajból nem lehet.

Ez így van a DNS töredezés miatt sem. De más okból sem.

Csak szomatikus sejt alkalmas erre:

[link]


És a petesejtnek tartalmaznia kell a csak anyától öröklődő mitokondriális DNS-t is!


Ha ezt nem cserélik ki akkor az már lehet nem is klón? Hiszen így már 3 különböző embertől származna!

A 2 szülő keveredett DNS-e plusz a petesejt donor mitokondriális DNS-ét örökölné.

2019. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem kérdező, a haj kevés. Nemcsak biológiai okok miatt. Két másik feltétel is kell. Neked kell milliárdosnak lenned, és igen jó rábeszélő képességednek ahhoz, hogy egy ilyen feladathoz egyáltalán nekikezdjenek.


És mos tegyük fel, hogy ezek a technikai gondok megoldódnak (van megfelelő donor, pénz, kivitelező), és az utód összejön. Talán még a létrehozás bizonytalanságait is hagyjuk, bár ez már oly hatalmas feltételrendszer, amit a gyakorlatban a "nem lehetséges" kifejezéssel szokás mondani. Azonban most jön a neheze!!! Adott a csecsemő. A fizikai adottságai tökéletesek. De vajon mitől lesz ifjúkorában szellemileg és fizikailag az a bizonyos "sikeres" ember? Elárulom. Ez kivitelezhetetlenebb. És nem tudom neked elmondani miért, mert semmi esélyem, hogy megértsd.

2019. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!