Hogy a fenébe tudják megmondani a csillagászok, hogy ilyen b**inagy az ismert világegyetem?
Laikusoknak tökéletes agyzsibbasztó videó: https://www.youtube.com/watch?v=Iy7NzjCmUf0
Mindenki nézze meg!
Dobálóznak itt olyan megfigyelésekkel, amelyek x milliárd fényévnyi távolságra vannak. Tutira megmondják, hogy ebben az abnormálisan hatalmas térben, melyik galaxis milyen messze van, xy csillag milyen anyagokat tartalmaz... Miközben a mai napig nem ismerjük a saját Földünk óceánjainak mélységét. Laikusként én őszintén megmondom, hogy kamunak gondolom a csillagászatnak egy jelentős részét (persze nem vagyok kultúr-barbár és elhiszem, hogy járt ember a Holdon). Nem akarok triggelni, berobbantani a kategóriában a lőporos hordót, szóval a hozzáértő okos userek légyszíves magyarázzák el nekem, hogy ezt a baromi nagy univerzumot a nagy tudósok hogy képesek ilyen biztossággal ismerni, miközben a fénysebességgel való utazás csak egy elérhetetlen álom.
A biztosítékot többek között ez verte ki nálam: [link]
Egy 650 fényévnyi távolságra lévő bolygóról, hogy lehet megállapítani, hogy titánt és vasat rejt?
Jajj, öcsém.
Viszonylag egyszerű módon, színképelemzéssel lehet megállapítani az összetételét.
Sajnos te abban a hitben vagy, hogy a megismerés egyetlen módja az, hogy odamegy a tudós és megtapogatja.
Kérdező... az, hogy "amit én nem bírok elképzelni, az tuti kamu" - na, ez a buta emberek jelmondata.
Te meg ne légy buta, hanem járj utána.
Amúgy már volt hasonló kérdés.
Dávid Gyula videóit javasolom, nagyon jók.
Én itt ilyen Flat Earth féle "nem ilyennek látom, nem tudom elképzelni hogyan lehetséges, szóval nem igaz" szagot érzek....
Irány az Ezo kategória, ott (szerencsére csak részben) megértől fülekre találhatsz...
Engem meg egyenesen lenyűgöz, amikor az emberi elme zseniális módon fel tudja használni a dolgok megértésére a logikát. A tudósok, a mérnökök megmérnek mindent, szinte hihetetlen, milyen elegáns módszerek léteznek.
Nem pont idetartozik, de amikor először hallottam a Millikan kísérletről, szabályosan tátva maradt a szám, egyetlen elektron tömegét, az elemi töltést megmérni és milyen látványos módon?
Meglehetősen régen volt, amikor találkoztam vele, de ma is ugyanúgy csodálom, ahogy más eredményeket is.
Az emberi ész határai korlátlanok és az is nagyszerű, hogy ismereteinket megoszthatjuk másokkal, így mindannyian elképesztő mennyiségű és mélységű ismeretekhez jutunk, ami állandóan tovább gyarapodik.
"a mai napig nem ismerjük a saját Földünk óceánjainak mélységét"
Meglehetősen jól ismerik az óceánok fenekének domborzatát, ez szükséges is a hajózáshoz.
"miközben a fénysebességgel való utazás csak egy elérhetetlen álom."
Nekünk igen, de a fénynek, illetve az elektromágneses sugárzásoknak viszont nem, elég információt hordoznak, csak meg kell érteni őket.
"Tutira megmondják, hogy ebben az abnormálisan hatalmas térben, melyik galaxis milyen messze van, xy csillag milyen anyagokat tartalmaz... Miközben a mai napig nem ismerjük a saját Földünk óceánjainak mélységét."
Ismerjük.
Komplett domborzati térképeink vannak az óceánok fenekéről.
De amúgy TÉNYLEG többet tudunk a minket körülvevő univerzumról, mint a mélytengerek élővilágáról, ökológiájáról. És ennek marha egyszerű oka van.
A világűrt mondjuk 100 kilométernyi levegő választja el tőlünk, ami tök átlátszó, utána meg jön az akárhány milliárd fényévnyi vákuum, ami szintén az. A tengerben jó ha 30 méterre ellátsz.
A világűrbe kilépéshez tudni kell túlélni 1 bar légnyomásváltozást.
Az óceán fenekére jutáshoz meg 1100 bar túlnyomást kéne elviselni.
Vizsgálati szempontból a 4 fényévre lévő csillag közelebb van, mint a tenger feneke.
"Laikusként én őszintén megmondom, hogy kamunak gondolom a csillagászatnak egy jelentős részét"
nos, ha a mai világból kamu lenne minden, amit nem értesz, elég szegényes helyen élnénk.
"ezt a baromi nagy univerzumot a nagy tudósok hogy képesek ilyen biztossággal ismerni, miközben a fénysebességgel való utazás csak egy elérhetetlen álom."
A kettő közt nulla összefüggés van. Attól még, hogy nem tudsz felmászni a K9-re, jó távcsővel még elég jól megnézheted, mi van a tetején.
"Egy 650 fényévnyi távolságra lévő bolygóról, hogy lehet megállapítani, hogy titánt és vasat rejt?"
A színképelemzés több száz éves módszer.
Csak ahhoz, hogy ezt alkalmazni tudjuk ilyen távoli bolygókra is, kellett a 200 évnyi fejlődés a szükséges távcsövekben. Például hogy a Föld sok csillagász-távcsöve egy rendszerbe összekötve gyakorlatilag földgolyó méretű távcsőként legyen használatos, meg hogy a légkör képrontó hatását kivédendő az űrbe tudjunk juttatni távcsöveket.
És még ott van ezernyi más új csillagászati vizsgálati módszer, ami egyébként egyik sem titok, mindre találsz neten pontos leírást.
Szóval, csak a szorgalom hiánya tarthat vissza attól, hogy sok-sok bizonyítékát ismerd meg annak, hogy ez nem kamu.
Kezdetnek itt egy kis összefoglaló arról, hol tartott a csillagászat 20 ÉVVEL EZELŐTT.
Én fizikusként mondom, sok év tanulás után, hogy valóban kamu!
Ne féljetek, magam is elhittem először. Mindenki elhiszi a tudósoknak, bármit amit mondanak. sajnos evvel visszaélnek.
Nem volt ősrobbanás, sőt a világnak kezdete sem volt, ahogy vége sem lesz. Nem is tudjuk, hog ytágulunk-e vagy csak az atomok mennek össze. Igazság az, hogy a vöröseltolódás lehet fényfáradás,fénysúrlódás következménye is. Sokkal valószínűbb, hogy a részecskék tömege növekszik, aminek függvényében az atomok lesznek folyamatosan kisebbek.
Persze az ősrobbanás elképzelés nem ok nélkül született. A lényeg : ELVEGYE A KEDVED ISTEN illetve az anyagon túli létező keresésétől. vIgyázzatok nagyon !!
@9:
1, Nem vagy fizikus. Isten nevében hazudni mennyire illendő? Mert magad miatt hazudni egy dolog, de ilyen módszerekkel téríteni... biztos vagy benne, hogy az isten, amelyikben hiszel, ezt jó szemmel nézi?
2, A tágulásra nem csak a vöröseltolódás a bizonyíték. Kérlek magyarázd meg az Ia típusú szupernovák időbeli lefutásának távolságfüggő változását - ami a vöröseltolódásnál is jobban bizonyítja a világegyetem tágulását - a te fényfáradásoddal, meg atomzsugorodásoddal!
3, Az ősrobbanást először egy pap vetette fel, egy mélyen hívő keresztény ember. Az ősrobbanás maga egy tökéletes és bámulatos teremtés-aktusnak is felfogható, ami épp, hogy nem Isten keresésétől fordítja el az embereket, hanem, ha nagyon ilyen szemszögből vizsgáljuk a kérdést, pont ellenkezőleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!