Hogy lehet, hogy a sztratoszférából nézve a Föld lapos, nem görbül?
Tényleg ennyire alacsony szintű az itt megnyilvánulók intellektuális szintje, vagy csak a gyakori van sokszorosan felülreprezentálva ilyen tekintetből?
Utolsó, a tizenezer műhold az egész bolygó körüli térrészre vonatkozik, aminek csak egy nagyon pici szeletét látod egyszerre, ráadásul a nap nagy részében a Nap fénye minden mást elnyom. Éjszaka pedig hogyan akarod meglátni a kivilágítatlan műholdat a fekete háttér előtt többszáz vagy többezer kilométerről? Legfeljebb akkor, ha a Nap fénye visszatükröződik róla, ami egy 5 órás keringési idejű műholdnál kb. 3 percig érvényesül, aztán vagy takarásba kerül (horizont alá bukik), vagy úgy fordul hogy nem a bolygóra tükrözi a Nap fényét.
Másrészt a műholdak kb. 95%-ának mérete nem nagyobb egy hátizsáknál, hogy akarod ezt meglátni több száz vagy ezer km-es távolságból?
Harmadrészt itt lenn a bolygó felszínén elég sok olyan hatás éri az eszközeinket, amelyek odafenn teljesen hiányoznak (csak példának okáért, pára, oxigén, por, mechanikai behatások, akár élőlények (pl. baktériumok, gombák), stb.), amelyek viszonylag hamar tönkreteszik, elkoptatják, elkorrodálják idelenn, de semmiféle hatást nem gyakorolnak odafenn az eszközeinkre (mivel odafenn kvázi légüres térben keringenek a műholdak).
Neked csak azért bűzlik ez a sztori, mert alapvető ismeretekkel sem rendelkezel a műholdakkal kapcsolatban, csak akkor azt nem értem, minek szólsz hozzá ezzel kapcsolatos kérdéshez?
@45: igen, az ilyen AlexFly-félék már több alkalommal észleltek pl. ISS-átvonulást, Iridium-felvillanásokat, stb. És természetesen megfeleő helyen és időben bárki más is láthatja ezeket.
És ami a legszebb az egészben: nielőtt valaki elkezdené,hogy műholdak nincsenek; neki sem tartana pár percnél tovább, hogy a Heavens-Above oldalán utánanézzen annak, hogy az ő földrajzi helyén mikor, milyen irányban láthat hasonlót és utána a saját szemével győződjön meg arrólb valóban ott van-e az adott műhold a megfelelő szférikus koordinátákon...
Persze lehet, hogy akkor más lenne a véleménye.
Mindenesetre világszerte több ezer (hivatásos és amatőr) csilagászt egyáltalán nem zavarnak holmi laposföldesek abban, hogy rendszeresen észleljék ezeket...
Nem értem a műhold problémát.
Egy nyári estén ha valaki veszi a fáradtságot, hogy egy negyed óráig bámulja az eget, minimum egy műholdat kiszúrhat.
Nem azért, mert közel vannak, hanem mert odafent nem kicsit erősebb a napfény és ha a műhold valamelyik felülete éppen feléd tükrözi, akkor az a fényerő elég ahhoz, hogy észrevedd.
Saját fényük nincs, de ha lenne is, az kevés lenne az észleléshez.
Ha kiszúrsz az égen egy műholdat és követed szemmel, sokszor láthatod, ahogy a fénye elhalványul és "eltűnik", egyszerűen már nem tükröz feléd elég fényt, hogy lásd.
Gyorsan forgó műholdaknál a feléd tükrözött fény esetleg csak pillanatokig látható, ezek pl. az Iridium-felvillanások.
Mint fentebb írtam, maximum negyedóránként észre lehet venni egy áthaladó műholdat. Értelemszerűen csak azokat, melyik éppen szerencsésen tükröződik a látáshoz. De ebből felmérhető, hogy mennyi másik van, amit pont nem látsz mázliból.
A geostacokat sem látod, illetve lehet, hogy látod, de mivel a csillagos háttérhez képest nincs feltűnő mozgásuk, simán csillagnak nézed (meg nem mellesleg Q messze vannak, nem pörögnek, úgyhogy a szükséges tükröződés még esélytelenebb).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!