abszolút nem értem ezt valaki el tudná magyarázni?
2011. jan. 15. 12:14
1/8 Sajtoskifli válasza:
Ezt nekünk úgy, hogy folyton egy 3 dimenziós világban élünk, nehéz/lehetetlenség elképzelni. Hasonló az, hogyha egy kifeszített gumilapra ráraksz egy nehezéket. Akkor ott a gumilap "beroskad", bemélyül, ezért ha egy másik tárgyat odateszünk a közelébe, az elindul befele. Körülbelül ezt kell elképzelni, csak az egészet egy dimenzióval magasabbra kell emelni.
2011. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 Sajtoskifli válasza:
Ja és nem a gravitációtul görbül, hanem a tömegtől, és a görbülés lényegében a gravitáció.
2011. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
"Körülbelül ezt kell elképzelni, csak az egészet egy dimenzióval magasabbra kell emelni." Miért kell ezt az egészet egy dimenzóval magasabbra emelni?
2011. jan. 15. 13:49
4/8 Sajtoskifli válasza:
Mert a gumilap csak 2 dimenziós, ezért ott a "tér" is csak 2 dimenziós. Ahogy beleteszünk egy golyót, lesz mélysége, tehát 3 dimenziós lesz. Nálunk is a bemélyedés a 4. dimenzióban látszódik meg. Hasonló dolog (amit csak én feltételezek, ezért nem biztos), hogyha létezne egy 4 dimeziós tárgy, akkor az árnyéka 3 dimenziós lenne. Hasonló elv, egy 3 dimenziós test megvilágítva 2 dimenziós árnyékot vet, egy 2 dimenziós test megvilágítva egy dimenziós (egyenest) fog adni, ezt is megvilágítva egy pontot fog adni.
2011. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
sajtoskifli!
az árnyék gyakorlatilag egy síkvetület, tehát nem lehet háromdimenziós
2011. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 Sajtoskifli válasza:
Ezt mondjuk mi a háromdineziós világunkban, de ezt nézd meg : [link]
2011. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Ez csak akkor igaz, ha a saját dimenziójából vetíted.
Egy másik síkból a 2 dimenziós tárgy árnyéka 2 dimenziós, az 1 dimenziósé 1 dimenziós... és valószínűleg a 3 dimenziósé is 3 dimenziós.
2011. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 swad válasza:
A tér az ok-okozati összefüggés érvényessége miatt görbül:
- egy adott térrészben lévő fizikai folyamatok komplexitása arányos a tér görbületével, az arányossági tényező az idő maga.
- ha az univerzumot egy számítógépes modellként képzeljük el, akkor egy komplex feladat megoldásához több időre van szükség, a rendszer "laggol" s ez a "laggolás" a tér görbületét eredményezi az időben.
Szerintem, ha ez igaz, akkor felesleges gravitonokat keresni, illetve akkor az is igaz, hogy nem a tömeg görbíti a teret, hanem a folyamatok komplexicitása... továbbá ha ez igaz, akkor elméletileg lehetséges féreglyukat nyitni, illetve a teret mesterségesen meggörbíteni...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!