Valójában az emberek is állatok?
A család viszont egy és vannak, akik egyenesen az emberfélék közé akarják sorolni a csimpánzokat, genetikájuk alapján, mivel az 99,4 % ban egyezik
Máshol jogi lépéseket is tettek már, a Nonhuman rights project a leghíresebb harcosa az ügynek, bírósági procedúra is volt, meg úgy tudom van ma is, valószínűleg a csimpánz köztes státuszt fog kapni, sem nem ember, sem nem állat, errefelé tartunk, de ki tudja, lehet, hogy elismerik embernek.
Az ember biológiai szempontból tulajdonképpen ugyanazokból a sejtekből épül fel mint az állatok, ezért biológiai definíció szerint az állatok csoportjába tartozik.
Azon belül a kétlábú, fejjel rendelkező, négy végtagú, emlős stb. Ezekben is hasonlítunk sok állatra.
De attól, hogy egy tablet ugyanúgy néz ki mint egy vágódeszka, nem biztos hogy az is.
Tehát valamilyen fura, mondjuk Isteni okból kifolyólag nem egy vadállat elemi ösztönökkel uralja a földet, hanem az Ember.
Tehát nem, az Ember nem állat.
Csak a tudomány egyik szemüvegén keresztül.
Látom, sokan továbbra sem tudják lenyelni még a részhalmazkén való közösséget sem az állatokkal.
Mintha a hegycsúcs szégyellné, hogy a hegy lábával együtt a hegy része.
A humán egó meg- és legyőzhetetlen. :)
Az elvont fogalmak ismerete csupán állati tulajdonság:
Vallásos hóbortok, rituálék, babonák szintén állati tulajdonságok:
Eszözhasználat? nanaáá:
Háborúk és viszályok, azonos fajú egyedek között?
nyelvek ismerete, beszélgetés:
Az emberi agy a legbarázdáltabb? nem éppen:
bónusz:
Végre le kéne esnie a tantusznak....
#21: "A család viszont egy és vannak, akik egyenesen az emberfélék közé akarják sorolni a csimpánzokat, genetikájuk alapján, mivel az 99,4 % ban egyezik"
A wikipédia ezt teszi:
"Az emberfélék vagy hominidák (Hominidae) a főemlősök egyik családja, amelynek ma élő tagjai egyrészt az emberi nem (Homo), másrészt a csimpánz, a gorilla és az orangután. A hominidák családjába korábban csak a mai embert (Homo sapiens) és a Homo nem kihalt fajait, a Homo habilis-t, Homo erectus-t, a heidelbergi embert (Homo heidelbergensis), Homo rhodesiensis-t és neandervölgyi embert (Homo neandertalensis), illetve az emberi nem közvetlen elődeit, az Australopithecina csoportot sorolták. A „nagy emberszabású majmok” három nemét ugyanakkor Pongidae néven különálló családnak tekintették. Mára azonban a legkorszerűbb genetikai alapú osztályozás alapján az embert, a csimpánzt, a bonobót, a gorillát és az orangutánt egymáshoz sokkal közelebb állóknak tekintik, mint korábban, és ezért egységes rendszertani családban tárgyalják őket. A hominidák korábbi felfogásának (csak az ember és elődei) a legújabb rendszerezés szerint a Hominina öregnem felel meg."
(Az hogy a biológusok emberfélének neveznek valamit vagy sem, teljesen lényegtelen kéne hogy legyen. Mégis rányomja a bélyegét a kultúrára, az emberek nézeteire a majmoktól. Én ezt a tényt kimondottan nem szeretem, de hát ez van.)
Szét kéne választani az ember és az értelmes lény fogalmát is.
Emberre aktuálisan marha könnyű határt húzni, hiszen egyetlen ilyen névvel illethető, minden más fajtól elkülönülő fajként vagyunk jelen.
De az értelmes lény fogalma már sokkal képlékenyebb határral rendelkezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!