Egy axióma kimondja, hogy az egész mindig nagyobb mint a rész . De hogyan érvényesül ez a számoknál?
#9, ugyanazt a hülyeséget írtad le újra pepitában. Nem lep meg, de az meglepne, ha te magadtól észrevennéd, szóval szólok. Ne aggódj, többször nem fogok.
#10, az axióma egy matematikai szakszó. Euklidésznek nincsenek axiómái. Ő egy már létező elmélet állításairól mutatott rá néhányra, hogy szerinte azok jól jellemzik a fizikai világot. Ezt ma nem axiómarendszernek hívnánk, hanem fizikai modellnek. Azért mondjuk rá még mindig, hogy axióma, mert nagyon-nagyon régen az ilyesmit axiómának hívták és mi szeretjük a hagyományokat. Kicsit olyan, mint a vegetáriánus sonka. Annak is sonka a neve, de véletlenül sincs benne sonka.
Az idézett tételnek az égvilágon semmi köze a témához, csak ott jött rögtön a könyvben és nem merted kihagyni, mert fogalmad sincs, miről beszélsz. Hilbert axiómáiban pedig már nincs szó arról, hogy az egész nagyobb lenne, mint a rész. Egyébként a mai matematikában azok se axiómák, hanem simán csak tételek az euklideszi terekről. Csak egy részelméletnek az axiómái.
Nem, amiről a kérdező beszél, az nem a számosságaritmetika. Nyugtasson a tudat, hogy amiről te beszélsz, az se a számosságaritmetika.
Az üreshalmaz véges. A nulla pedig természetes szám. (De ha nem lenne az, az üreshalmaz akkor is véges lenne.)
A többibe azért nem mész bele, mert már eddig se érted a szavakat, amiket használsz (és mert nem tudod, mi lenne a "többi"). Random magyarázgatsz néhányat és magától értetődő természetességgel használsz minden magyarázat nélkül ráépülőket.
Összefoglalva, hogy valaki hozzád is leereszkedjen a hiperművelt tolvajnyelve magasságaiból: cuncika, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.
#11:
A 0 nem természetes szám. Általában a könyvek elején írják, hogy az N mit jelöl.
Az hogy van egy ilyen matematikai szakszó is, majdnem lényegtelen. Van ilyen köznyelvi szó is, sőt, kapaszkodj meg, a régebbi könyvekben még szerepel.
Ha valaki kérdést akar feltenni, akkor nem szükséges ismernie az összes tudomány aktuális terminológiáját.
- - - -
Ezen ismeret (hogy mire gondolt OP) birtokában a #3 választ módosítom inkább:
^^ Ezek az állítások nincsenek jól definiálva, nem igazak, és rosszul szeretnéd őket használni.
Javítom magam: "Az hogy van egy ilyen matematikai szakszó is"
szakszó helyett inkább zsargon.
@7 Egyetlen HASZNÁLT halmazelméleti axiómarendszerben sem szerepel. Éppen ezért értelmetlen a kérdés, mert általában a kérdésből következik, hogy milyen axiómarendszerre és definíciókra gondol.
Viszont ha leírja, hogy melyik axiómarendszerben és definíciókkal érti a kérdést, akkor lehet rá válaszolni.
#10 vagyok és kicsit beszélnék a nyelvtanórákról. Nyelvtanórán megtanuljuk, hogy a nyelvhasználatban bizonyos jellemző helyszínen használt jellegzetes szövegtípusok alapján stílusrétegekbe soroljuk.
Van egy olyan stílusréteg, amelyet néhány szerző két felé vesz: tudományos, ismeretterjesztő stílusréteg.
A kettőt az különbözteti meg egymástól, hogy a tudományos stílusréteg szigorú egyértelműségre törekszik, az ismeretterjesztő addig nem: az érdeklődés felkeltésére találták ki.
Menjen kérem vissza a 8. osztályba magyarórára és tanulja meg, mi a különbség az ismeretterjesztő és a tudományos igényű szövegek között.
Nem az volt a célom, hogy precízen elmondjam, miről van szó.
Amit aláírok, nem számosságaritmetikáról beszélt a kérdező, a hibát sajnos én is csak reggel vettem észre.
A továbbiakban nem szeretnék a vitába belemenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!