Ez nagyon durva a jelen globális felmelegedési körülméyek között, miért nem tiltják be a bitcoint azonnal? Amikor eddig is csak az ürügyet keresték a legtöbb kormányok, nem?
"betiltani" annyi, mint a szóban forgó, illegálisnak minősített tevékenység folytatásában megakadályozni az ezt végzőt, egyben a "haszonnál" keményebben szankcionálni, hogy ne érje meg. A "tiltás" hatékonyságát abban mérjük, hogy a cselekmény hány százalékát szankcionálják.
Ha szóvá teszünk valamit, minimális követelmény, hogy ismerjük a felhasznált fogalmak jelentését. Ellenkező esetben könnyen kiderül, hogy a felvetéssel nem érdemes foglalkozni.
Minimális gondolkodással belátható, hogy a cikk baromság, mert mi van, ha pl atomerőmű mellé települünk? Az nem igazán mérhető "autózásban", mert nem fosszilis anyagoat használ. Mi van, ha napelemeinkre kötjük a rá a gépet mintegy felhasználandó az épp nem kellő energiát miután telenyomtuk az akksikat?
Tehát nem a gépek pazarolnak, hanem az emberek, és önmagában a gépek betiltásával nem fog megszünni a pazarló mentalitás.
Ez a két válasz a kérdésemre reagált?
A kérdésem az, hogy a kormányok miért nem tekintik határozottan illegálisnak a bitcoin használatát, akár nemzetközi egyezményben is megegyezhetnének.
Például a közvilágítás sem kimondottan illegális...
Gondolj csak a számtalan nagyváros, és autópálya éjszakai látványára. Nem beszélve a neonreklámokról. (Azért van kivétel... :D Észak-Korea. Az sötét. Nagyon sötét...)
Mit gondolsz, mennyit fogyasztása a fent említettnek a "bitcoinhoz" képest? Hmmm?
Na, mit szólsz, ugye erre nagyon nagy szükség van? Egyébként jól néz ki, szó se róla.
dellfil
Én meg azt mondom, hogy van benne valami.
Persze a betiltás túlzás - de pl. az. hogy inkább akkor működjön, amikor hulladék energia van, az tényleg jó ötlet lenne. Erre kellene ösztönözni azt, aki ezzel foglalkozik.
Eleve furcsa nekem, hogy abból keletkezzen a pénz, ha nagyon sokat számolunk FÖLÖSLEGESEN.
Nem csak az áram: a számítógépeket is elhasználja.
Akkor lenne csak értelme, ha máshogy nem lehetne pénzt készíteni, vagy pedig ha rettenetesen olcsó lenne (az áram és a számítógép is).
De nem az.
Az ilyen hangzatos statisztikákkal az a baj, hogy megfoghatatlanok. Igen, az ember ezt olvasva elborzad, hogy fúúú, az de sok...
De akkor megkérdezném, hogy mondjuk a technikai eszközök mennyi energiát fogyasztanak összesen az úgynevezett alvó módban? Vagy például: mennyi energiát lehetne spórolni, ha betiltanák a személygépjárműveket, és csak tömegközlekedés lenne? (Erre nyilván mindenki egyből felháborodna, de csak mert jóval többeket, és jóval közvetlenebbül érint, mint a bitcoin... pedig nagyságrendekkel több energiáról van szó, ráadásul míg bc-t bányászni megújuló energiával is lehet, addig az autók zöme még mindig benzinnel megy.) Vagy például mennyi energiát fogyasztanak a mobiltelefonok? Vagy a klímaberendezések. Igen, tudom, most ez a nagy szenzáció, a napi aktuális clickbait-hír, de ha jobban belegondolunk, nagyságrendekkel nagyobb fogyasztási területek is vannak, (amiket ráadásul könnyebb is lenne szabályozni) és mégsem tesznek ellene semmit.
Igen, pontosan.
Azokat is szabályozni kellene, illetve kampányolni, hogy mindenki csökkentse ezeket.
Úgy tudom, annak idején szerettek volna egy olyan törvényt az EU-ban, hogy tilos egy termék életciklusát mesterségesen lerövidíteni.
NEM ment át... azóta sincs ilyen törvény.
Viszont rajtunk múlik, hogy lesz-e hasonló valaha is, vagy olyan, amilyenekről itt beszéltünk.
Vagy mondjuk Las Vegas megszüntetése (esetleg átköltöztetése több kisebb helyre). Az is hatalmas pazarlás ott a sivatag közepén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!