Paul Davies (neves fizikus) & a Tesla milliárdos alapítója szerint ez egy szimulált világ. Mi a véleményed az érveikről?
Valahol mindíg tudtam, az ember mindíg érezte, hogy a világgal baj van. nem véletlen van ez a felismerés benne minden vallásban,filozófiában, filmben benne, az embernek önnmagával őszintén szembe kell néznie.
Az hogy a világ egy szimuláció felveti a kérdést, milyen lehet a valóság? Lehetséges, hogy olyan amilyet az un. spirituális világ magyaráz nekünk évezredekkel a materialista zsákutcába jutó akadémiai tudomány előtt?
Milyen gondolatok ébrednek benned a cikkeket elolvasván? [link]
"Az előadás után Paul Davies az interjúztatónak nak elmondta: a multiverzum-elmélet több, mint egy hipotetikus modell. Az elgondolás szerinte összeegyeztethető mai tudásunkkal, a közeljövőben pedig komoly előrelépés is lehet a témakörben, és az elgondolást támogató megfigyelések is születhetnek." [link]
@4:
"Milyen gondolatok ébrednek benned a cikkeket elolvasván?"
Egyértelmű. A kvantumfizikusság nem jött be, szóval most a pórnép szintjén magyaráz és kérdez. De ugyanolyan suta az egész.
"milyen lehet a valóság? Lehetséges, hogy olyan amilyet az un. spirituális világ magyaráz nekünk évezredekkel a materialista zsákutcába jutó akadémiai tudomány előtt?"
Na EZT a mondatot egy bekezdésbe tenni Paul Davies meg Elon Musk nevével, az olyan, mint egérxart tenni a habostortára.
Paul Davies egy élénk fantáziájú, de nem buta fizikus. Csak szeret eljátszani érdekes hipotézisekkel.
Elon Musk meg pontosan ezzel az aljas, hazug tudománnyal keresi a nem kevés pénzét, szóval ha az a tudomány hazug lenne, azt sem tudnád, ki az az Elon Musk.
"Plusz ha Elon Musk valóban azt hinné hogy ez egy szimuláció, miért akarná megmenteni?"
Hát, szerintem, ha nincs lehetőségünk kiszállni a Mátrixból, akkor bizony még ha tudnánk is, hogy csak szimuláció, akkor is ugyanúgy kellene élni, mintha valódi lenne.
Evvan, ezt kő szeretnyi.
A szimuláción kívüli világ olyan lenne nekünk, mint a csigának az út túloldalán a zöldebb fű. Nincs mit tenni, oda születni kell. :D
Wadmalac, szerintem a kérdező sem azt állítja, hogy hazug a tudomány, hanem azt, hogy jelenleg rossz irányban vizsgálódik, illetve megfigyeléseik alapján elégtelen képet vázoltak fel a tudósaink, így még sok megismerés vár ránk.
A spirituális és a tudományos szemléletet felesleges szembeállítani egymással, mivel mindkettő a Valóság megismerésére törekszik, csak más szemszögből.
>A spirituális és a tudományos szemléletet felesleges szembeállítani egymással, mivel mindkettő a Valóság megismerésére törekszik, csak más szemszögből.
Ez egy nagyon súlyos féligazság. Azért felesleges szembeállítani őket, mert a tudomány az >objektív< megismerésre törekszik, a "spirituális szemlélet" pedig nem, ráadásul módszertan nélkül. És mivel a szubjektív megismerésnek végtelen, egyaránt "rossz" (nem objektív) módja van, ez a fajta törekvés nem vezethet sehova. Változik, módosul, de nem lesz sem jobb, sem rosszabb, és nem kerül közelebb semmilyen célhoz, mert nincs olyan célja, amit el lehetne érni.
Nem olvastam el a linkeket.
Ha jól tudom, Elon Musk annyit mondott, hogy a "szimulált világ" hipotézise egy >potenciális< magyarázata a Fermi-paradoxonnak.
Ez konkrétan semmit sem jelent. Tökéletesen meddő dolog ezen agonizálni. Ha a világ szimulált (bármit is akarjon ez pontosan jelenteni), az számunkra szó szerint semmit sem jelent, mivel nincs lehetőségünk "kilátni" a szimulációból. Tök ugyanaz, mint Istenről beszélni. Nem magyaráz meg semmit, nem tudsz vele mit kezdeni.
Szóval csatlakozom az elsőhöz: és ha szimuláció, akkor mi van? :D
Ahogy #8 is írja, a spirituális szemlélet a leghalványabb hasonlóságot sem mutatja a tudományossal, sem vizsgálati módszereiben, sem teóriaépítésben, sem következtetésekben.
Az a helyzet, hogy a világ szimuláció-teóriája egyáltalán nem spirituális teória.
Viszont az igaz, hogy ha a világ egy szimuláció lenne, amiben a szimuláció alapfeltételei (mint pl. a fizika törvényei) a programozó által kikerülhetőek, máris magyarázatot nyerne bármi szellem, csoda, deus ex machina.
(már ha lenne amúgy ezekre hiteles bizonyíték).
Ha esetleg szimuláció is vagyunk, úgy néz ki, a szimuláció tervezői nem nagyon óhajtják felrúgni az általuk beprogramozott szabályvilágot, kerülik az anomáliákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!