Kísérleti tény és a speciális relativitás elmélet axiómája, amiből levezethető, hogy a fénysebesség korlátos. De hogyan általánosítható ez az információ terjedésre?
#1 butaságokat ír. Az információ nem absztrakt, hanem konkrét. Benne van a termodinamikában.
A kérdésre meg csak annyi a válasz, hogy két térszerû eseményhez létezik olyan megfigyelõ, akinek a rendszerében az egyik, és, olyan is, akinek a rendszerében a másik következik be hamarabb. Mivel senki (egy aszteroida sem) nem láthatja hogy egy e-mail hamarabb megérkezne mint ahogy elindul, ezért nem küldhetsz ilyen gyorsan e-mailt.
#21: "Mivel senki (egy aszteroida sem) nem láthatja hogy egy e-mail hamarabb megérkezne mint ahogy elindul,"
Nem láthatja <== nem szokta látni.
Te fogalomzavarban vagy és a semmiből gyártottál problémát.
Ha leírod azt a szót hogy terjedés tök mindegy hogy mire vonatkozik az mindig véges értékű lehet, fölösleges az információ foglamán rugózni meg nyálazni ,terjedni semmi nem terjedhet végtelen sebességgel így mindenre igaz hogy max c vel terjedhet.
Lehet nagyon okosnak gondolni magunkat, de attól, hogy valamit még nem ismerünk, nem biztos, hogy nem is létezik. A fénysebességnél gyorsabban mozgó, negatív idővel rendelkező részecskéket hmégis ogyan figyelnénk meg? Honnan tudnánk, hogy azok? Jelen eszközeinkkel sehogy. De ezért kimondani kategórikusan, hogy nem léteznek önteltségre vall. A földet is laposnak hitték párezer éve, aztán mégiscsak kiderült, hogy közel gömbölyű. A fizika törvényei nem tiltják az információ fénysebességnél gyorsabb terjedését.
A kvantumösszefonódás pedig alkalmas információátvitelre, akár azonnal, így fénysebességnél gyorsabban is, csak az a bibi, hogy előtte a kvantumpár egyik felét el kell vinni valahova, ahova ugyebár maximum fénysebességgel tudunk eljutni. Viszont ha már ott van, akkor az információ átvihető gyorsabban. Erre már több sikeres kísérlet is volt, tehát nem kitaláció. Viszont van egy másik gond ezzel, ami miatt nem értelmezhető a dolog, mégpedig az egyidejűség problémája. Univerális szinten ugyanis nem beszélhetünk egyidejűségről, ez egész egyszerűen megfoghatatlan. Pont a relativításelmélet miatt. Ettől kezdve pedig értelme sincs azonnali, vagy fénysebességnél nagyobb információátvitelről beszélni.
"Ettől kezdve pedig értelme sincs azonnali, vagy fénysebességnél nagyobb információátvitelről beszélni."
Tévedsz ,a kvantumösszefonódásos információátvitelnél nincs mozgó részecske így az egész nem is része a relativitás elmélet korlátainak.Az egy valódi egyidőben kommunikáló rendszer lesz ,nem véletlenül dolgoznak rajta.
Mit nem adna most az a cég aki építi a műholdas földet lefedő olcsó internetet ezért a kvantumos adatátvitelért. (persze ha ez létezne már nem is lenne szükség műholdakra) de jelenleg azon bukik vagy áll egy ilyen cég hogy képes e olyan közel keringetni a műholdakat hogy a ping 0,1s legyen ugyanis már a geostacionárius pályán 1s lenne a késés ami nem megengedhető internet esetén. Csakhogy minél közelebb telepítik a műholdakat annál több kell belőle. Az elsődleges terv szerint 1600db ot kellett volna fellőni . Jött a kovid és majdnem elmosta az egészet ,meg kellett kurtítani a tervet és kicsit magasabbra lövik de így is 600db ra lesz szükség .
",a kvantumösszefonódásos információátvitelnél nincs mozgó részecske így az egész nem is része a relativitás elmélet korlátainak."
Szóval szerinted csak ott érvényes a rel. elmélet, ahol mozgó részecskék vannak.
Akkor ezt légyszíves magyarázd el a grav. hullámoknak és győzd meg őket, hogy semmi okuk fénysebességgel terjedni.
"A kvantumösszefonódás mégis létezik."
Létezik.
És akkor mi van? Ez most mire akart érv lenni?
Bizonyítottan azzal sem lehet információt fénysebességnél gyorsabban kivenni semmilyen rendszerből.
A rel. elmélet nem magyarázza a működését. Amúgy a kvantumfizika sem nagyon, de az legalább facán tud vele számolni.
De ez a jelenség is van annyira jólnevelt, hogy információ-továbbításra ez is betartja a fénysebesség korlátját (mert a kivehető infóhoz szükséges egy második csatorna is, ami már fénysebesség által kötött).
"Szóval szerinted csak ott érvényes a rel. elmélet, ahol mozgó részecskék vannak."
Pontosan. Erről szól a relativitás elmélete , részecskék lehetséges mozgását írja le, lepontozás helyett érdemes fizikussal konzultálni.
"magyarázd el a grav. hullámoknak" Mi köze van a g hullámoknak a kvantum összefonódáshoz? Bizonyították mérésekkel hogy az összefonódott részecskék közti átvitel fénysebességgel terjed?
Én erről nem hallottam. Az én tudásom még ott tart hogy a két részecske egy időben létezik a tér két pontján. A kettő közt semmi nem halad a térben , mint ha teret ugranál úgy kell elképzelni a viszonyt . Igazából nem ugrik semmi mert a két részecske végig egy.Csak nekünk van két helyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!