Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyagból áll vagy...

Nontau kérdése:

Milyen anyagból áll vagy állhat a fekete lyuk? Az általunk ismert anyag evolúciójából, bomlásából, átalakulásából? , vagy egészen más közelítés lehet helyes?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 13:57
1 2 3
 1/30 Mojjo ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


#25-ös válasz 4-es pont. Sajnos azóta nem történt semmiféle forradalmi tudományos áttörés, hogy többet tudjunk. Még legalább pár évtizedig nem is nagyon várható.


Csak, hogy segítsek, be is másolom az akkor neked (khmm-khmm) írt mondataimat:


"4,NEM tudjuk, miből áll egy fekete lyuk. Látom, nagyon méltatlankodsz, hogy erről nem írtunk, pedig ha kicsit figyelmesebben olvasnál, láthatnád, hogy a #18-as kérdésben már benne van a válasz. Nem tudjuk, mi történik a fekete lyukba kerülő részecskékkel. Ha helyesen írja le az ott uralkodó állapotokat az áltrel, előbb-utóbb belekerülnek a tényleges szingularitásba, ott pedig megszűnnek bármilyen részecskék lenni. Mintha azt kérdeznénk, hogy a Nap felszínén hogyan barnulnak az emberek: a Nap felszínén megszünnének emberek lenni. A tömegük megmaradna, de nem lennének emberek többé. A részecskékkel ugyanez a helyzet: megszűnnének részecskék lenni. Hogy mik lennének helyette? Nem tudjuk, nem is tudhatjuk, mert a szingularitás attól szingularitás, hogy a fizikai modelljeink csődöt mondanak ott. Ha viszont nem helyes itt az áltrel (ami szinte bizonyos), akkor főleg nem tudjuk, mi lesz a bekerülő részecskékkel, hisz még nincs kész az ottani állapotokat remélhetőleg helyesen leíró, az áltrelen túlmutató fizikai elméletünk. Ez a kvantumgravitáció lenne, de még nem sikerült megalkotni, és várhatóan évtizedekig még nem is fog sikerülni."

2016. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Már többször leírtuk: a legújabb elképzelés szerint 3 db. gömb alakban összekapcsolódott húr alkotja a fekete lyukat, és erre tapad rá az összes többi, ami valaha is beleesett.


Ez azért ELKÉPZELÉS, mivel jelenleg semmiféle bizonyíték nincs rá!

2016. szept. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Mojjo ***** válasza:
82%

@2: és én pl pont ezért nem szeretem ezt leírni. :)


Az egész húrelméletről ezt ajánlom:

[link]


Azóta eltelt nem kevés év, de max visszafelé sikerült lépkedni.


A húrelmélet akárcsak minimális komolyanvehetőségéhez elengedhetetlen szuperszimmetria utani keresés pedig egész elképesztő módon halmozza az újabb és újabb és újabb kudarcokat. Mivel Dunát lehet rekeszteni ezekkel, csak így hirtelen egy cikk:

[link]


Őszintén szólva, ezt a háromhúros dolgot egyelőre a háromfejű sárkány mellé raknám. Aztán kiderül, de egyelőre egy lyukas garast nem tennék az egész húrelméletre, úgy, ahogy van. Persze nem vagyok egy Ed Witten, szóval ez nem jelent sokat... Kiderül. Vagy nem, mert reális az esély, hogy még évek tucatjait, majd újabb tucatjait és még újabbakat beleölik kutatók teljesen eredménytelenül ebbe, és a világon semmit nem látunk meg.

2016. szept. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Mojjo ***** válasza:
82%
Még annyit tennék hozzá, hogy a #2-ben leírt elképzelés, sőt, maga a húrelmélet bőven nem élvez teljeskörű, vagy akárcsak haloványan afelé közelítő támogatottságot az ezzel foglalkozó fizikusok körében. Igazából csak néhány tudós elképzelése, nem pedig egy elfogadott hipotézis. Na meg az egy dolog, hogy én itt a GYK-n mit pampogok, de azért igencsak erősen jelen vannak a szkeptikus hangok a szakemberek körében is. Nem csoda mondjuk...
2016. szept. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Mojjo ***** válasza:
100%
És mennyivel konstruktívabb lenne, ha az emberek lepontozások helyett kifejtenék a véleményüket. Ráadásul még kifejezetten érdekelne is. :)
2016. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ha jól értem hagyományos úton nem lehet a fekete lyukak anyagához közelebb jutni. Új módon kell megközelíteni a kérdést, ami még gyerekcipőben jár. Briann Green húrelmélettel foglalkozó könyvében találtam hasonló megközelítést mint a válaszadó röviden megfogalmazott, amit ezúton is köszönök.
2016. szept. 25. 16:26
 7/30 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: jól érted. Ami azt illeti, számomra erősen kétséges, hogy van-e értelme egyáltalán az "anyag" szót használni rá.
2016. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanásra is használjuk ezt a kifejezést, aztán az is különbözik egy csöppet a mostani anyagtól.
2016. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Rendben, de nekem ez így túl nagyvonalú, észleljük tömegét a téridőnkben, tehát VAN!, ilyen megközelítéssel akár egy transzcendens személyt is feltételezhetünk mint teremtő. Akkor pedig minek a CERN, LIGO, stb?
2016. szept. 26. 09:10
 10/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Rendben, de nekem ez így túl nagyvonalú, észleljük tömegét a téridőnkben, tehát VAN!, ilyen megközelítéssel akár egy transzcendens személyt is feltételezhetünk mint teremtő."

Egen, faltételezhető, amint bármit mérünk, ami erre utal. Volt ilyen mérési eredmény?


"Akkor pedig minek a CERN, LIGO, stb?"

Talán éppen az, hogy esetleg megválaszolja a nyitott kérdéseket?

A gyorsítók által vizsgált szubatomi részecskék, jelenségek egyszer talán adnak közvetett választ erre a kérdésre is. Nem biztos, hogy ahhoz fekete lyukat kell gyártanunk.

2016. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!