Mivel magyarázható az emberiség kiemelkedése?
A nagy agytérfogattal a testéhez képest. Az intelligencia 2 dologtól függ: Az agytérfogattól és az agytérfogat arányától az alany testéhez képest. Mindakettő kell, relatíve nagy agy, és kis test hozzáképest. A bálna agya nagy. De nagy a teste. Mi következik ebből? Hogy sok a sejtje. Mit csinál a sejt? Információt küld az információfeldolgozó központba, az agyba. Leterheli. ha kevésbé terhelné len, nagyobb figyelmet fordíthatna a környezetéhez való alkalmazításra. A bálna CPU ja jó kapacitású, de leterhelt, ezért lassabb, mint az emberé, ami kevésbé leterhelt a kevesebb sejt miatt, és relatíve nagy, az egéré szintén semennyire sincs leterhelve, de a CPU ja gyönge, ezért értelmesebb az ember a nagyobb agyú bálnánál, és az arányosan nála nagyobb agytérfogattestszázalékkal rendelkező egérnél. Forrás: [link]
Ajánlom az egészet elolvasni, érdekes.
Csak elméletek vannak rá, de nem igazán bizonyítható az ok.
Az agytérfogat növekedésére sincs tuti magyarázat, ahogy a beszéd kialakulására sincs. A csimpánzokkal elvileg közös ősünk van, de szegények az utóbbi 5 millió évben gyakorlatilag semmit nem változtak, úgyhogy örök rejtély marad, hogy az embereknél mi váltotta ki ezt a hatalmas változást, ami 300 ezer éve volt igazán látványos. Azóta túl sokat már mi sem változtunk.
Szerintem az evolúció megoldhatta: Több millió éven keresztül a fajunknak a leleményesebb, okosabb egyedek voltak sexibbek és alkalmazkodóbbak. A többi jött magától: elkezdtünk fejletten kommunikálni, tudást megőrizni, feltalálni dolgokat...
A csimpánzoknak ez még most sem számít, ők nem keresik az okosabb egyedeket gyermeknemzés apropójából. vagy legalábbis nem annyira fontos nekik...
Először is jókor volt a fajunk jó helyen, nem volt tulajdonképpen túl sok ellenfelünk.
A hülyébb egyedek meghaltak, az okosabbak pedig életben maradtak és egy idő után egyre okosabbak lettek az emberek, mint a kutyáknál, ha kiválogatod a legkisebb egyedeket mindig és azokat szaporítod akkor egy idő után ölebeket kapsz.
Az ész pedig felülkerekedett a puszta erőn így mára nincs természetes ellenségünk saját magunkon kívül.
A két lábra állás és a tűz feltalálása miatt kisebb rágóizom lehetővé tette a nagyobb koponyatérfogatot.
A két lábra állást és az ügyesedést pedig Kelet-Afrika szavannává válása váltotta ki. A mai szavannai csimpánzok is gyakrabban használnak eszközöket mint az erdeiek.
És a többi emberszabású miért nem találta fel a tüzet sok millió év alatt? Ha ilyen értelemszerűnek tartod ezt, és az evolúció egyenes következményének, akkor más fajoknak is illett volna már tüzet gyújtani, de minimum a két lábon járó emberszabásúaknak, de az orangután sem akar még mindig tüzet gyújtani, pedig akár az embertől is elleshette volna az utóbbi pár százezer évben.
Legszívesebben azt mondanám, hogy az evolúció láthatóan erre nem képes.
Kiemelkedése honnan?
Egyetértek a kettessel, csak majmok vagyunk, slusszkulccsal...
Jó, pillanatnyilag egy hatékonynak tűnő túlélési stratégiát követünk. És?
Ugyanezt teszik a csótányok, a cápák, az erjesztő baktériumok és még sokan - és nekik azért pár százszor több idő van változatlan formában a hátuk mögött, nekünk mennyi, nyavalyás egy millió év maximum? És ebből igazából csak az utolsó pár tízezer az, ami valóban "kiemelkedően sikeresnek" mondható?
Ja, hogy el tudjuk kerülni a biológiai drive-jaink ki nem elégítését? És? Ez nem határoz meg semmit. A legsikeresebb fajok közül sok tömegével döglik meg a legnyomorúbb körülmények között, mégis a faj fennmarad. A civilizációs stratégia sikeres, ugyanakkor rapid módon égeti fel az erőforrásokat. Ki tudja, hogy meddig lesz fenntartható. Én azt mondom, várjuk ki a végét. Nézzünk vissza pár százezer év múlva, hogy akkor hol van az emberiség. És gyanítom, hogy akármeddig is sikerül fennmaradnunk, mindig lesz egy rovar, egy baktérium, valami, ami akkor is vígan él, ha mi már nem leszünk.
Amúgy csak beszélek itt marhaságokat, igazából még mindig az a baj, hogy nem értem a kérdést.
Mire vagy pontosan kíváncsi? Ne írjunk már egymondatos homályos kérdéseket légyszi.
Én azt gondolom hogy a jövőben is sikeres lesz az emberi faj, abban az esetbe ha az elkövetkezendő 100 évben sikerül megtelepednünk más bolygókon is, amire a jelenlegi állás szerint nagy az esély.
Abban az esetben megszűnik a nyersanyag/hely hiánya és az emberi faj növekedése gyakorlatilag attól kezdve hatalmas méreteket tud ölteni.
Az emberek 60% nem túl okos, erre van a maradék 40 hogy kompenzálja.
Ugyanakkor a maradék 60 is ugyanúgy lényeges. Hisz mit érne egy cég ha csak 150 es IQ val rendelkezőek lennének, ütköznének a vélemények, nem bírnák a monotonitást. De ugyan úgy nem működik a dolog ha mindenki 70-80 assal rendelkezne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!