Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem az lenne normális egy...

Nem az lenne normális egy bizonyos technológiai fejlettség elérése után, hogy az embernek megszűnnek az alapvető létszükségletek kielégítése utáni vágya és arra fókuszál ami az emberiség fejlődését szolgálja?

Figyelt kérdés

Most ennek a küszöbén állunk, az emberiség habár tarthatnak jóval előrébb, ha nem számolnánk bizonyos emberi faktorokkal pl. kapzsiság..


a lényeg, hogy előbb utóbb elérjük ezt a szintet én úgy gondolom,de most beszéljünk a jelenről


az ember ha a családjáról beszél, mindig az az első, hogy meglegyen a kaja meg a lakhatási költségek stb, de amikor társadalomról beszélünk akkor ez habár valamelyest megmarad, a prioritás nem a "kajatermelés majd a többi" rendszer alapon megy, hanem a kajatermelés egy sokadik prioritást élvez


Meg lehetne azt oldani, hogy az emberiség összigényénél akár 10-20x annyi kaját termeljen a világ nem?

Van valami akadálya ennek? Ezen alapon jóval olcsóbb lenne az étel..


A gondolat egyébként onnan jött, hogy habár a technológia rengeteget fejlődött az elmúlt 10-20 évben, főként a számítástechnika, egyre olcsóbb lesz, az egyre jobb minőségű cucc a régihez viszonyítva..de az étel ár, az pl teljesen megmaradt az elmúlt 10-20 évben annak ellenére, hogy egyre jobban lehetne gépesíteni


persze, nyilván aki inkább kirúg embereket,, hogy a gépek dolgozzanak és magát gazdagítja az teheti simán, egy darabig..de nem a végtelenségig


mit gondolsz?



2016. máj. 2. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az élelem előállítása egyáltalán nem egyszerű, bár tény, hogy ha a fejlett országokban kevésbé pazarolnának vele, akkor talán jutna mindenkinek. Viszont ahogy a népesség nő, ez nem lesz mindig így. Lesz itt még éhezés, technológia ide vagy oda. A technológia hiába van meg, ha pénzbe kerül. A fejlesztések túlnyomó része a profitszerzés céljából történik.


A másik, hogy az ember millió éves késztetése, hogy magát ill. a saját csoportját előnyben részesítse a másikkal szemben. Ez az egyik alapja az evolúciónak. Szerintem soha nem fogjuk tudni magunk mögött hagyni a versengési kényszert. Sőt, a közeljövőben (max. pár száz év) különösen fontos lesz, hogy az egyes csoportok (pl. országok) mekkora előnyt tudnak szerezni másokkal szemben. Szóval szerintem egyáltalán nem állunk semmi olyasmi küszöbén, amit írtál.

2016. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

A technikai lehetőség kevés. Az is kéne hozzá, hogy az emberiség minden területen technikai szintben, gazdaságilag (és ezzel összefüggően politikailag) is homogén legyen.

A szocializmus, kommunizmus utópiája valami ilyesmiről akart szólni.

A fő elvárás az lenne, hogy az egyéni érdek szűnjön meg létezni. Vagy legalábbis legyen annyira kielégítve, hogy attól szűnjön meg. Hát, úgy néz ki, hogy ez nem működik. Még a legjobban álló jóléti államokban sem. Amíg az emberi egó állandó jobbat, többet akarása létezik, ez így is marad.

2016. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!